Zavrieť

Porady

Vrátenie auta - neodstránitelná vada.

Vrátenie auta, skrytá-neodstranitelná vada. Dobrý deň. Kúpil som auto. Spísali sme s predávajúcim zmluvu stiahnutú z autobazar.eu jednu si nechal on jednu ja. Nieje overená notárom. Skryté závady neboli žiadne. Po mesiaci mi v servise zistili že auto bolo na totálku z predu a ešte aj z pravej zadnej strany búrané a rezaný celý blatník. O takomto niečom nebola vôbec reč pri kúpe auta. Auto stálo 2500e. Volal som predávajúcemu že mu chcem auto vrátiť z dôvodu, ktorý som udal. Povedal mi najskôr, že s tou zmluvou si môžem vytrieť riť. Na to som mu povedal, že ok ide to na súd. Podal som mu to písomne, na to mi prišiel list, v ktorom udáva, že som o tom vedel a priložil kopiu zmluvy ktorú sme spísali. Ale kolonka súpis závad už nebola prázdna ako mám na zmluve ja ale dopísal si tam :Búrané, Opravené. V liste mi napísal že som o tom vedel ale je ochotný sa dohodnúť. Stretli sme sa a dal mi navýber. 1. auto si vezme spať s tým že za každý deň ktorý som ho mal mi strhne 17eur-auto som mu chcel vrátiť 17.teho decembra a stretnutie naťahoval až do 06.01.2012...tak už viem prečo ho naťahoval. 2. Dám ti 100eur ak to necháš tak...Samozrejme som ani jednu možnosť dohody neprijal nakoľko auto nechcem vrátiť so špekulácie ale kôli vážnej závade. Povedal som mu že ho dám na súd, na to mi odpovedal : dobre môžeš. Mám nejaké šance na vrátenie peňazí súdnou cestou? Oplatí sa mi dávať peniaze na právne veci? Podviedol ma a ešte aj dopísal do zmluvy, že bolo búrané. Ako by som mal postupovať? Ďakujem za rady
Usporiadat
lukas1379 lukas1379

lukas1379 je offline (nepripojený) lukas1379

Na Súd to išlo skôr ako bola založená téma teda k právnikovi. Po druhé cena nového auta o aké sa jedná nebola 5 ani 10násobok ale dvojnásobok. Po tretie auto som kúpil s tým že nebolo búrane na čo som mal aj svedkov. Po štvrté auto bolo opravené tak, že na ňom boli neodstrániteľné chyby ako krivé nosníky a predná náprava nesedela. Čo mi zistili aj na znaleckom posudku, ktorý som mal vypracovaný. Takže pokiaľ nevieš tak neobviňuj z klamstva. Nemám to rád. Nemám dôvod klamať vieš.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lukas1379 Pozri príspevok
Súd som vyhral..Sudca ani neotvoril pojednávanie. Hneď to zmietol s tým že auto sa vracia. Peniazky mám na účte v plnej výške. Dakujem za reakcie. Spravodlivosť existuje ešte aj na Slovensku.
......si si dal asi nejaké drogy, ked si toto písal....
0 0
TSteinar TSteinar

TSteinar je offline (nepripojený) TSteinar

Takze si si dokonca stihol dat vypracovat znalecky posudok? Velmi rychlo...
Cena noveho auta 5 tisic Eur? Takych moc nebolo, snad len nejaka Dacia, Thalia. No ja ti neviem, aj tak ti neverim. keby to naozaj riesi sudca, tak byvaly majitel moze tvrdit, ze to takto kupil a o nicom nevedel a podobne.
Tieto pripady byvaju velmi zamotane a neverim v tak rychlo sudne vyriesenie
0 0
vmatousek vmatousek

vmatousek je offline (nepripojený) vmatousek

Zvláštna diskusia, je síce pravda, že si mohol kupujúci všetko dopredu preveriť, ale tak ako už tu niekto spomenul, je to škola života.
Na druhej strane takéto podvodné konanie pri predaji áut by sa nemalo nechávať len tak, iba to povzbudzuje rôznych špekulantov k nečistým praktikám typu konských handliarov.

Poškodený má sa brániť, sú na to rôzne prostriedky, cez organizácie na ochranu spotrebiteľa až po súdnu cestu, jednoducho musí dať najavo svoje práva, podať žalobu alebo podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa napr. s podozrenim na podvod (záleži od posúdenia faktov, ktoré existujú).
Možno argumentovať aj niektorými dojednaniami, ktoré kúpnopredajné zmluvy nesmú obsahovať a ktoré sa odchyľujú od zákona v neprospech spotrebiteľa alebo obsahujú dojednania, ktoré znamenajú značnú nerovnováhu v právach a povinnostiach zmluvných strán, také sú tzv. absolútne neplatné.

-Vylučujú alebo obmedzujú práva spotrebiteľa pri uplatnení zodpovednosti za vady alebo zodpovednosti za škodu (napr. skrátená záručná doba, vylúčenie možnosti odstúpenia od zmluvy pri výskyte neodstrániteľnej vady).
-Zvlášť pri nákupe použitých motorových vozidiel trvajte na čo najdôkladnejšom popise stavu vozidla pri predaji. Významná je hlavne informácia, či vozidlo nebolo havarované. V tomto prípade ide o jasné zatajenie dôležitých informácii o stave vozidla, netreba si to mýliť s poisťovňou.
Každopádne poradit sa s právnikom, najprv poslať pokus o zmier na adresu predávajuceho a potom žalobu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať