Zavrieť

Porady

Splatenie pozicky dedickym podielom?

Dobry vecer,

chcela by som vas poziadat o radu, ci je mozne splatit pozicku dedickym podielom? Jedna sa o to, ze som pozicala bratovi peniaze na dostavbu domu. Zatial mi brat podpisal iba cestne prehlasenie, ze som mu peniaze dala a on na oplatku sa vzda svojho dedickeho podielu v moj prospech, ked nasi rodicia zomru. Lenze, ked teraz nad tym uvazujem a citam si tu podobne diskusie, nezda sa mi tento sposob spravny a hlavne neviem, ci si brat po xx rokoch splni svoj slub. Preto ma napadlo, ci by nebolo mozne medzi nami spisat nejaku zmluvu, napr. o pozicke a v nej uviest, ze ta pozicka sa splati jeho dedickym podielom na rodicovsky dom. (Rodicia chcu, aby som po ich smrti dom dostala ja, nakolko brat uz dostal dom po starych rodicoch). Je to vobec mozne takto zrealizovat? Dakujem vopred za radu/y.
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

GabikaR Pozri príspevok
samozrejme, ze mozu. A aj ked doveruju, tak chcu mat nejaku cestu spat, keby sa medzi nami nieco stalo. Ja mam dostat ich dom, ktory si sami ppostavili, starali sa on a brat dostal dom po starych rodicoch, ku ktoremu uz nemali taky citovy vztah. Nechcem im robit stresy, chcem im nechat ten pocit, ze keby sa cokolvek medzi nami stalo mozu to zobrat spat.
gabika, hlavne urobte tak - aby neboli problémy v rodine! Veď vždy platí: Statky -zmätky!
Záleží aj od konkrétneho prípadu.
Ja napr - keby moje deti takto dopredu pretriasali "dedičstvo" - a na nete - tak to by ma veru riadne nasr... dili !!! Veru by som ich poslala ! (nielen do teplých krajín) - zatiaľ je to môj majetok a urobím s ním to - čo ja uznám za vhodné. Ale samozrejem - že pre deti to bude (aj dostali)
0 0
GabikaR GabikaR

GabikaR je offline (nepripojený) GabikaR

Ved o to ide, rodicia to chcu tiez riesit, lebo su si vedomi, ze brat nieco dostal a ja este nie a dokonca som ja bratovi pozicala peniaze.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať