Zavrieť

Porady

Kvalifikovaný či nekvalifikovaný učiteľ

Zatial mám skončený I. stupeň VŠ - učiteľstvo Sj - dejepis (kvalifikácia na druhý stupeň). V štúdiu pokračujem, teda teraz som 5. ročník učiteľstvo SJ -Dej, Popri tom som si našla prácu, ako učiteľ na 1-4 roč. ZŠ. Učím AJL(všetky 4 ročníky, mám maturitu z ajl) som kvalifikovaná či nie? v tejto škole pôsobím už druhý rok, no s tým, že moja pracovná zmluva je na dohodu (kedže som denným študentom)s nástupm od začiatku školského roka a koncom s koncom školského roka. mám nárok na postup v platovej triede, kedže už mám ročnú prax? ako je to u mňa s adaptačným vzdelávaním? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    logomania je offline (nepripojený) logomania

    logomania
    Nie si kvalifikovaný pre roč. 1.-4., ani pre výučbu Aj. Ako kvalifikovaný budeš považovaný vtedy, ak budeš učiť viac ako 50% svojich aprobačných predmetov na druhom stupni (teda viac ako polovicu úväzku svojich predmetov Sj alebo D).Štúdium však musíš mať už ukončené.
    Naposledy upravil logomania : 12.01.13 at 18:26

    miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

    miramax1
    Minimálnym stupňom vzdelania, ktorý musia učitelia dosiahnuť, aby mohli vyučovať angličtinu na prvom stupni, je do konca roka 2013 maturitná skúška z angličtiny.

    babkamaja je offline (nepripojený) babkamaja

    babkamaja
    Učiteľ na základnej škole musí mať vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa vždy. Na vyučovanie jazyka (ak ho nemá vyštudovaný) a učí ho na prvom stupni ZŠ, tak do 31. 12. 2013 "stačí" aj maturita z jazyka a VŠ druhého stupňa - iná aprobácia alebo odbor. Ak Ta prijali len s VŠ prvého stupňa, ďakuj im, lebo porušili zákon. V prípade, že sa sleduje aj vyučovanie aprobačných predmetov, napr. na druhom stupni ZŠ, tak podľa § 7 ods. 3 zákona č. 317/2009 Z. z. sleduje sa jedna polovica znížená o jednu hodinu, teda nie viac ako polovicu, ale menej ako polovicu úväzku, dokonca podľa ods. 4 § 7 zákona č. 317/2009 Z. z. v určitých prípadoch stačí jedna tretina úväzku.

    julia12 je offline (nepripojený) julia12

    julia12
    Chcela by som sa opytať či je možné aby učil nekvalifikovaný učiteľ na základnej škole pokial nemá požadované vzdelanie. Našla som na internete že existuje výnimka ak učiteľ nastúpil pred dátumom 1.4.2002 tak nepotrebuje vysokoškolské vzdelanie. Plati to ešte?

    lejn je offline (nepripojený) lejn

    lejn
    nemam ukoncenu strednu ped. skolu,mam Bc. pred. a elem. ped,pracovala som 2 roky v MS a chcela by som si dokoncit skolu v odbore predskolska pedagogika, chcem sa opytat ak skoncil Mgr. v akej platovej triede budem a ak by som pokracovala dalej pracovat v MS alebo v inych zaraideniach uz sa PT meni? a co sa tyka kvalifikovanych a nekvalifikovanych ucitel nejak to nechapem kedy budem kvalifikovana?

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Ak máte ukončený VŠ vzdelanie I. stupňa (Bc.) v odbore Predškolská a elementárna pedagogika, tak ste pre prácu v MŠ plne kvalifikovaná. Ak máte ukončené adaptačné vzdelávanie, alebo ste získali pedagogickú prax už pred rokom 2008, tak ste teraz zaradená do 9 PT. Ak budete pokračovať v štúdiu a ukončíte aj II. stupeň (Mgr.) v odbore Predškolská pedagogika, tak postúpite do 10 PT.
    Či je učiteľ kvalifikovaný alebo nekvalifikovaný, určuje zákon 437/2009 Z.z.. Tam je presne dané, pre akú pozíciu v školstve treba aké vzdelanie.
    My sme v rámci štúdia na VŠ mali aj predmet "Manažment a riadenie školských zariadení" a tam sme presne tieto zákony rozoberali a na skúške sme ich museli ovládať. Bol to užitočný predmet, škoda že sa ho dnes už asi študenti povinne nemajú. Bolo by to na ich ochranu a hlavne by mali lepší prehľad o tom na čo všetko majú právo.

    Kvalifikovaný či nekvalifikovaný učiteľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.