Zavrieť

Porady

Zaučtovanie storno faktúry

Prosím o pomoc pri zaučtovani storno faktúry v programe Alfa.
V januári som dostala fa na sumu 633,- Sk s DPH, ktorú som uhradila.
Vo februári mi prišla storno faktúra na túto sumu a oznámenie, že mi bude platba vrátená na účet.Ako mám postupovť pri zaevidovaní a odpísaní z účtu.Ďakujem za pomoc.
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ak ti príde storno faktúra, zaeviduješ ju mínusom. Ak ti vrátia peniaze, tak si dáš výdaj banka, F7, vyberieš si tú storno faktúru z evidencie a dáš ju uhradiť.
Naposledy upravil babenko1 : 09.02.06 at 19:12
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Duos Duos

Duos je offline (nepripojený) Duos

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
nemáš za čo
0 0
Duos Duos

Duos je offline (nepripojený) Duos

Renka ešte ma napadla jedna vec. V bankovom výpise budem mať plusovu položku a v záväzku je mínusová. Keď si ju prevediem cez F7 tak sa mi znamienko mínus objaví aj v peňažnom denníku, a to mi vlastne odpíše sumu. Nebude mi potom sedieť banka.
Neviem či som ti to správne podala.
Prosím ešte raz o radu.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

Ty budeš vlastne na banke účtovať nie príjem,ale výdavok mínusom. A vyrovná sa Ti to v záväzkoch , a banka sedí.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Príjem peňazí na účet sa bude účtovať nasledovne:
1) v peň.denníku príjem na účet, cez F7 sa vyberie už uhradená faktúra a v políčku suma uvedieš mínusovú sumu - 633,00 s dph
2) potom už len cez ID spáruješ dobropis s faktúrou postup bude nasledovný:
- cez ID výdaj , cez F7 si vyberieš faktúru /úhradu spáruješ s faktúrou/ , ktorú normálne uhradíš v sume plus 633,00 potom už len zapíšeš OK
- znova pôjdeš cez ID výdaj a cez F7 si vyberieš dobropis /spráruješ s dobropisom / , ktorú uhradíš v sume mínus 633,00 potom už len zapíšeš OK.
0 0
Duos Duos

Duos je offline (nepripojený) Duos

Ešte raz Vám ďakujem.
0 0
dudodu dudodu

dudodu je offline (nepripojený) dudodu

Prosim o radu ako zlikvidovat z pohľadávok faktúru a storno tejto faktúry, ak ani jedna nebola uhradená.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
dudodu
Prosim o radu ako zlikvidovat z pohľadávok faktúru a storno tejto faktúry, ak ani jedna nebola uhradená.
Predpokladám, že hovoríš o svojej vlastnej vyst.faktúre a následne k nej vystavenom dobropise? Ak som ťa dobre pochopila, tak faktúru uhradíš dobropisom. To znamená faktúra sa uhradí cez ID, presne tak isto, ako keby si ju išiel hradiť v hot.alebo cez účet, len použiješ ID. Dobropis sa uhradí tak, ako faktúra ale s mínusovými sumami tiež cez ID. Neviem v akom softwere robíš, napíš a možno že ti niekto povie presný postup , ako sa to robí v tvojom soft..
0 0
dudodu dudodu

dudodu je offline (nepripojený) dudodu

Ďakujem Renča. Robím to v Alfe. Predpokladám, že ID je interný doklad. Kde sa môžem viac dočítať o interných dokladoch?
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

Ahoj aj ja mam 2 neuhradene FA - pohladavky. A asi uz ani uhradene nebudu. Robim v alfe. Prosim mozete mi nejako podrobnejsie rozpisat co s tym? Podla toho co som tu zatial na porade nasla, tomu stale celkom nerozumiem. Dakujem
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
kattka.c
Ahoj aj ja mam 2 neuhradene FA - pohladavky. A asi uz ani uhradene nebudu. Robim v alfe. Prosim mozete mi nejako podrobnejsie rozpisat co s tym? Podla toho co som tu zatial na porade nasla, tomu stale celkom nerozumiem. Dakujem
Nedoporučujem robiť odpis pohľadávky, neuhradené pohľadávky by mali zostať do ukončenia živnosti , i keď nebudú uhradené. Ak by si chcela tak čítaj ďalej....
Podmienkou na uznanie daň.nákladu je jeho zaúčtovanie a použitie tohto nákladu na dosiahnutie, zabez., a udržanie zdan.príjmov. Vyplýva to z ustan. § 2 písm.i) zákona o dani z príjmov.
Účtovanie úprav príjmov a výdav. podľa podmienok zákona o dani z príjmov sa vykonáva v rámci uzav.účtovných operácií, kde je možno zohľadniť aj dopad odpisu pohľadávky. Odpis pohľadávky sa vykoná v knihe pohľadávok.V peňaž.denníku sa neúčtuje , lebo nejde o pohyb peňazí a nie je to v žiadnom prípade ani daň.výdavok podľa zákona o dani z príjmov. Pri vzniku pohľadávky táto totiž nevstupovala do zdan.výnosov, ako je tomu v prípadoch v PÚ . Na vznik pohľadávky však boli potrebné určité výdavky, ktoré sa premietli do výdavkov s vplyvom na zákla dane, preto pri odpise pohľadávky sa bude musieť stornovať relevantná suma výdavkov potrebných v minulosti na vznik odpísanej pohľadávky. Preto odpis pohľadávky v JÚ nie je opodstatnený. Pohľadávky v JÚ sa vysporiadajú úpravou základu dane pri skončení podnikania.
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

dakujem, z toho co si mi napisala sa mi zda jednoduchsie nechat tie pohladavky v uctovnictve. Ale nevadi, ze tam budu napr. 10 rokov?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
kattka.c
dakujem, z toho co si mi napisala sa mi zda jednoduchsie nechat tie pohladavky v uctovnictve. Ale nevadi, ze tam budu napr. 10 rokov?
Nie nevadí .
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

ahojte chcela by som sa spýtať. pri inventarizácii pohľadávok sme zistili, že sme pre jednu firmu vystavili dve rovnaké faktúry z rôznymi číslami. DPH bola odvedená. Chcela by som túto faktúru k 31.12.2005 stornovať, ale nechcem podať DDP na DPH, kde mám zaúčtovať tú DPH, ktorú mi daňový úrad nevráti. ďakujem
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

prosím poradte ak viete.
Naposledy upravil va1ke : 28.02.06 at 13:54
0 0
KOKSO KOKSO

KOKSO je offline (nepripojený) KOKSO

A sú uhradené?
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Uhradená je len jedna. Tá správna.
0 0
KOKSO KOKSO

KOKSO je offline (nepripojený) KOKSO

A tá firma si odrátala DPH z oboch faktúr? To by bolo dobre vedieť. Podľa mňa, ak si ju neuplatnili, iba z tej jednej, tak vystavíš dobropis na sumu uvedenú vo faktúre (tej neuhradenej) ale, nepošleš im ju, a budeš akotak krytá. Ako že ste im ju poslali, ale nedošla im, a založíš ju. Ale ak si ultnili tak tiež vystavíš dobropis, a pošleš im ho, ale doporučene s dátumom odoslania, a v 1 kvartáli 2006 pri DPH, si sumu s tej "dph", ktorú ste si odrátali navyše, zapíšeš v jednej kolónke ,ale neviem v ktorej to je konkrétne, lebo nemám pri sebe ťaháky. Tou sumou "uhrdíš" DÚ to, čo si si odrátala v roku 2005. Tak to s DPH v 1Q spravíš aj keď si oni neuplatnili dph, z navyše vystavenej FA.Neviem či tomu porozumieš.

Možno sa mýlim, ak áno opravte ma!!!!!
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

KOKSO
A tá firma si odrátala DPH z oboch faktúr? To by bolo dobre vedieť. Podľa mňa, ak si ju neuplatnili, iba z tej jednej, tak vystavíš dobropis na sumu uvedenú vo faktúre (tej neuhradenej) ale, nepošleš im ju, a budeš akotak krytá. Ako že ste im ju poslali, ale nedošla im, a založíš ju. Ale ak si ultnili tak tiež vystavíš dobropis, a pošleš im ho, ale doporučene s dátumom odoslania, a v 1 kvartáli 2006 pri DPH, si sumu s tej "dph", ktorú ste si odrátali navyše, zapíšeš v jednej kolónke ,ale neviem v ktorej to je konkrétne, lebo nemám pri sebe ťaháky. Tou sumou "uhrdíš" DÚ to, čo si si odrátala v roku 2005. Tak to s DPH v 1Q spravíš aj keď si oni neuplatnili dph, z navyše vystavenej FA.Neviem či tomu porozumieš.

Možno sa mýlim, ak áno opravte ma!!!!!
No ale ja by som sa chcela vyhnúť vystavovaniu dobropisu. Mám takú vedomosť, že ak niečo vyfakturujem neoprávnene tak na to ak spravím dobropis tak musím podať DDP za ten mesiac za ktorý som vyfakturovala tú neoprávnenú faktúru. Ak to tak nieje a môžem vystaviť dobropis aj vo februáry tak ma opravte a budem rada, že môžem vystaviť dobropis vo februáry 2006.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať