Zavrieť

Porady

poskytnutie podpory na znevýhodnené oblasti

Môj otec je živnostník a v roku 2005 mal zo živnosti príjem vo výške 133 000,-Sk.Z tohoto príjmu si odpočítal 25% výdavky a poistky a ostala mu zdaniteľná mzda. Okrem tohoto príjmu mal aj príjem a to vyrovnávajúci príspevok na znevýhodnené oblasti vo výške 9 816,-Sk z pôdohosp. platobnej agentúry. Tento príspevok dostal na základe žiadosti ako samostatne hospodáriaci roľník.
Vie mi niekto poradiť či tento príjem je príjem podľa § 6 ods. 1 písm. a čiže príjem z poľnohosp. výroby a môžem ho krátiť o výdavky vo výške 25% ?
Prosím kto mi rýchlo poradí?
Ludula ďakuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja si myslím že áno,
    §8 (9) Ak daňovník pri príjmoch z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva [odsek 1 písm. a)] neuplatní výdavky preukázateľne vynaložené na dosiahnutie príjmu, môže uplatniť výdavky vo výške 25% z týchto príjmov.
    ale žeby nemal iné príjmy okrem príspevku?

    Ludula je offline (nepripojený) Ludula

    žena Ludula
    Tak keď je to príjem podľa § 6 písm.1 odst.a, môžem ho krátiť o výdavky vo výške 25%. prečo mi tam spomínate § 8 (9)
    Neviem to pochopiť.

    decembrovka je offline (nepripojený) decembrovka

    decembrovka
    je niekto na porade, kto mi vie povedať, či u samostatne hospodariacich roľníkov sa taktiež vypisujú k daňovému priznaniu výkazy o príjmoch a výdajoch a výkaz majetku a záväzkov? Hľadám celý večer na porade a internete kde kade a nič.

    decembrovka je offline (nepripojený) decembrovka

    decembrovka
    už som si to dnes zistila : áno, ak si neuplatňuje výdaje paušálom. Je to pre tých, ktorí by zaváhali ako ja.

    poskytnutie podpory na znevýhodnené oblasti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.