Zavrieť

Porady

DAŇOVÝ BONUS A PRÍJMY ZO ZAHRANIČIA

Ahojte všetci , čo sa trápia ako ja.
Pomáham zamestnancovi vypĺňať daňové priznanie, všetko ste mi už vysvetlili, len som naďabila na daňový bonus. On mal príjmy zo zahraničia (Nemecko) , manželka je a bola na materskej dovolenke. Má nárok na daňový bonus? Alebo sa to vzťahuje len na príjmy z tuzemskej závislej činnosti?
VĎAKA
PORADA MOJA VEČNÁ INŠPIRÁCIA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Diamant
    Ahojte všetci , čo sa trápia ako ja.
    Pomáham zamestnancovi vypĺňať daňové priznanie, všetko ste mi už vysvetlili, len som naďabila na daňový bonus. On mal príjmy zo zahraničia (Nemecko) , manželka je a bola na materskej dovolenke. Má nárok na daňový bonus? Alebo sa to vzťahuje len na príjmy z tuzemskej závislej činnosti?
    VĎAKA
    PORADA MOJA VEČNÁ INŠPIRÁCIA
    Na DB má nárok, a mohol by si uplatniť aj odpočet na manželku ak nemala iné príjmy, ako z poberania MD.

    Akinom je offline (nepripojený) Akinom

    Akinom
    Tweety
    Na DB má nárok, a mohol by si uplatniť aj odpočet na manželku ak nemala iné príjmy, ako z poberania MD.
    Súhlasím na daňový bonus má nárok ale pri uplatnení odp.polžky na manželku ju musí ponížiť o vyplatenú materskú.

    adaL je offline (nepripojený) adaL

    adaL
    chcem sa opytat prosim Vas som mimo sr a nie som ziadna uctovnicka. kamaratka pracovala minuly rok mimo sr a jej prijem je tu v uk oslobodeny od dane (zaraba menej ako 100lib tyzdenne). viem ze musi podat danove priznanie. skusali sme do spolu pocitat a vychadza nam to ze musi platit okolo 20tis dan. aj napriek tomu ze na Slovensku vobec nepracovala, je povinna tuto dan zaplatit? dalsiu otazku mam ze znamy pracoval v roku 2004 november december v irsku zvysok roka bol na urade prace, nepodal danove priznanie a chcel by to urobit dodatocne, neznaditelna cast zakladu dane sa rata suma celkova (okolo 80tis alebo 80tis /12 x 2)a do prijmov sa rata aj prijem z uradu prace alebo to sa nezaratava? vopred Vam dakujem za odpoved a ospravedlnujem sa za tieto otazky, ale budem Vam vdacna, ak mi niekto poradi...vopred dakujem

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=adaL]chcem sa opytat prosim Vas som mimo sr a nie som ziadna uctovnicka. kamaratka pracovala minuly rok mimo sr a jej prijem je tu v uk oslobodeny od dane (zaraba menej ako 100lib tyzdenne). viem ze musi podat danove priznanie. skusali sme do spolu pocitat a vychadza nam to ze musi platit okolo 20tis dan. aj napriek tomu ze na Slovensku vobec nepracovala, je povinna tuto dan zaplatit?
    Priznanie je povinná podať, príjmy v UK zo závislej činnosti priznať, ale platiť daň nebude. UK príjmy sú vyňaté zo zdanenia v SR (zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia daňou z príjmov).
    dalsiu otazku mam ze znamy pracoval v roku 2004 november december v irsku zvysok roka bol na urade prace, nepodal danove priznanie a chcel by to urobit dodatocne, neznaditelna cast zakladu dane sa rata suma celkova (okolo 80tis alebo 80tis /12 x 2)
    Nezdaniteľná časť za rok = 80.832.-Sk / rok. Nič sa neprerátava na mesiace. Počet odpracovaných mesiacova nie je zaujímavý. Pevná ročná čiastka.
    a do prijmov sa rata aj prijem z uradu prace alebo to sa nezaratava?
    Nie je to zdaniteľný príjem - nezarátava sa.
    vopred Vam dakujem za odpoved a ospravedlnujem sa za tieto otazky, ale budem Vam vdacna, ak mi niekto poradi...vopred dakujem
    Rádo sa stalo

    adaL je offline (nepripojený) adaL

    adaL
    Peter este raz dakujem. Necakala som, ze mi tak rychlo niekto poradi a odpovie. Ani nevies ako si ma potesil. Hned idem napisat vsetkym znamym ako to vlastne je. Poradu som objavila len 3 dni dozadu, ale som rada, ze som Vas objavila..Pekny den

    adaL je offline (nepripojený) adaL

    adaL
    a este mam dotaz Danove priznanie musi byt do 31.3.2006 dorucene na DU alebo poslane (podla peciatky posty, ci je v poriadku ak pride postou po 31.3.2006)dakujem

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ak máš jasnú pečiatku z 31.3., tak môže byť... Takže stačí aj poštou. Odporúčam doporučene.

    DAŇOVÝ BONUS A PRÍJMY ZO ZAHRANIČIA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.