Zavrieť

Porady

výsledok * 2,5 = ? (dochádzka excel)

Ahojte,
mám v exceli mám tabuľku na výpočet odpracovaných hodin, na konci tabuľky sa nachádza automaticky aj výsledná hodnota koľko hodín bolo odrobených, k tejto hodnote by som potreboval ešte pridať násobok napr. 2,5 a výsledok bude hodnota práce.

Napr. =SUM(F4:F34)*2,5=?? toto práve neviem ako to má vyzerať tak aby mi to uvedenú hodnotu vynásobilo 2,5.


A ešte, keď Vás tu už obťažuje poraďáci,
dalo by sa spraviť aj také niečo že v deň, ktorý bol odpracovaný sa zaznamená a všetky odpracované dni vynásobí *2 (to je hodnota preplácaného cestovného) ?

Myslím že by to nemal byť problém len do teraz som robil všetko možné len s excelom som nemal skúsenosti tak ak budete taký ochotný, poprosím Vás stručný manuál




Vopred Vám ďakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
=sum(F4:F34)*2,5 - toto ti to urobí. To druhé = sa už nedáva. Teda bunka po spočítaní buniek F4 až F34 - SUM(F4:F34) ihneď to vynásobí *2,5. = na začiatku značí matematická operácia

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
Jarino6382 Pozri príspevok
výborné je to, ďakujem chválim.
čo sa týka tej poslednej vety, ja by som to tak tiež dal ale zas ak dám do F1 =G1-G35, zobrazí sa mi hodnota aj s obsahom bunky G2, spravila by ste mi to prosím Vás podľa toho Vášho nápadu?
bolo potrebne upravit aj bunku G35 len na =SUM(G4:G34)
format cisel kde chces mat EUR ... najjednoduchsie je zadat ako menu a v roletovom zozname vybrat EUR, nemusis vytvarat vlastny format

Jarino6382 je offline (nepripojený) Jarino6382

Jarino6382
misoft Pozri príspevok
=sum(F4:F34)*2,5 - toto ti to urobí. To druhé = sa už nedáva. Teda bunka po spočítaní buniek F4 až F34 - SUM(F4:F34) ihneď to vynásobí *2,5. = na začiatku značí matematická operácia
fúú, výborne, to by fungovalo lenže natrafil som na ďalší problém,

SUM(F4:F34) je výsledok odpracovaných hodín, ak vytvorím do ďalšej bunky
SUM(F4:F34)*2,5 , zobrazí sa mi počet hodín x2,5 čo by síce bolo pekné len ja by som potreboval aby mi to dokázalo skonvertovať do EUR

teda aby sa mi v tabuľke po =SUM(F4:F34)*2,5 zobrazila hodnota v eurách.

Poprosil by som pomoc

áá ešte, ako mám potom zadať odpočet z výslednej hodnoty?
teda napr. =SUM(F4:F34)*2,5 , výsledok bude v eurách 17,50 EUR a teraz budem potrebovať aby (pokiaľ sa nachádza v tabuľke G7 až G34 hodnota) aby sa mi tá hodnota z výsledku odpočítala , takže ak sa výsledok tohto =SUM(F4:F34)*2,5 , bude nachádzať v tabuľke F1 ako by mal uvedený odpočet vyzerať?

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
do bunky G1 som dala sumu za odpracovane hodiny
v bunke G2 je prekonvertovany cas z 24 hodinoveho formatu na desatinny

pretoze 20:35 nie je 20,35 ... ale 20,58 - a tuto hodnotu nasobis hodinovou mzdou

bunku G35 som opravila na
G1-SUM(G4:G34) ... od sumy za odpracovane hodiny som odratala celkove vyplatene zalohy (teda opravila som tvoj vzorec)

do G35 by som ja dala =SUM(G4:G34) a do F1 ... =G1-G35 ... (K vyplate)
Naposledy upravil avalik : 15.01.13 at 01:07

Jarino6382 je offline (nepripojený) Jarino6382

Jarino6382
1Dara Pozri príspevok
do bunky G1 som dala sumu za odpracovane hodiny
v bunke G2 je prekonvertovany cas z 24 hodinoveho formatu na desatinny

pretoze 20:35 nie je 20,35 ... ale 20,58 - a tuto hodnotu nasobis hodinovou mzdou

bunku G35 som opravila na
G1-SUM(G4:G34) ... od sumy za odpracovane hodiny som odratala celkove vyplatene zalohy (teda opravila som tvoj vzorec)

do G35 by som ja dala =SUM(G4:G34) a do F1 ... =G1-G35 ... (K vyplate)

výborné je to, ďakujem chválim.
čo sa týka tej poslednej vety, ja by som to tak tiež dal ale zas ak dám do F1 =G1-G35, zobrazí sa mi hodnota aj s obsahom bunky G2, spravila by ste mi to prosím Vás podľa toho Vášho nápadu?

Jarino6382 je offline (nepripojený) Jarino6382

Jarino6382
1Dara Pozri príspevok
bolo potrebne upravit aj bunku G35 len na =SUM(G4:G34)
format cisel kde chces mat EUR ... najjednoduchsie je zadat ako menu a v roletovom zozname vybrat EUR, nemusis vytvarat vlastny format
sa snažím do toho nejako dostať, roky kódujem stránky ale ten excel som nikdy nepotreboval a vidím že chyba parádne veci sa s ním dajú robiť


no a ešte prepáčte že ja tuto stále s tým otravujem ale ešte mám poslednú otázku, už som ju tu na začiatku aj písal ale nejako sa na ňu zabudlo

pracovníci majú aj preplácané cestovné, dá sa z tabuľky vytiahnuť deň kedy boli v práci , tieto dni spočítať a vynásobiť *2 ? násobenie som sa už naučil, to by som vedel ale ako odfiltrovať medzi dňami tie odpracované a tie neodpracované , to ani srnka netuší

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
nezabudlo sa ... vzorec mas v prisp. #3

kedze ale v "prazdnych" bunkach mas pismeno V, vzorec som upravila a zadala nahodne do bunky H23 ..... =COUNTIF(F4:F34;"<>"&"V")*2

vloz si ten vzorec kam potrebujes a potom dopln do bunky F1 aj pripocitanie tejto vyslednej hodnoty .... cize pre aktualne umiestneny vzorec by to bolo =G1-G35+H23

Jarino6382 je offline (nepripojený) Jarino6382

Jarino6382
1Dara Pozri príspevok
nezabudlo sa ... vzorec mas v prisp. #3

kedze ale v "prazdnych" bunkach mas pismeno V, vzorec som upravila a zadala nahodne do bunky H23 ..... =COUNTIF(F4:F34;"<>"&"V")*2

vloz si ten vzorec kam potrebujes a potom dopln do bunky F1 aj pripocitanie tejto vyslednej hodnoty .... cize pre aktualne umiestneny vzorec by to bolo =G1-G35+H23

neviem prečo ale ja keď niekam vložím =COUNTIF(F4:F34;"<>"&"V")*2 tak sa mi zobrazí 0:00

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
Jarino6382 Pozri príspevok
neviem prečo ale ja keď niekam vložím =COUNTIF(F4:F34;"<>"&"V")*2 tak sa mi zobrazí 0:00
kopiruj len vzorec =COUNTIF(F4:F34;"<>"&"V")*2

pozri sa do bunky kde ti zobrazuje 0:00 ci mas vo vzorci rozsah F4:34

Jarino6382 je offline (nepripojený) Jarino6382

Jarino6382
1Dara Pozri príspevok
kopiruj len vzorec =COUNTIF(F4:F34;"<>"&"V")*2

pozri sa do bunky kde ti zobrazuje 0:00 ci mas vo vzorci rozsah F4:34

výborne ide, funguje, ďakujem pekne mám všetko čo som potreboval.

Nech sa Vám darí.
avalik podobne

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.