Zavrieť

Porady

Nákup tovaru cez ebay a následný predaj koncovému spotrebitelovi - ako to evidovat v učtovníctve ?

Dobrý deň,

vopred sa ospravedlňujem, ak som sa netrafil do správnej témy.

Ak by som nakupoval tovar po jednom kuse cez e-bay a mojim jediným dokladom by bol iba paypal výpis na ktorom by zrejme neboli ani moje fakturačné údaje, mohol by som tento tovar evidovať v účtovníctve a predávať ďalej s tým že budem štátu odvádzať daň iba z marže ?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ďakujem za reakciu.

    Skusim si popýtať vystavenie faktúry.
    Ale zaujímalo ma či viem použiť paypal "faktúry" (kt. mi pošle predajca) a paypal výpis.

    Ďakujem.

    Socci je offline (nepripojený) Socci

    Socci
    Marián Ondrašák Pozri príspevok
    Ďakujem za reakciu.

    Skusim si popýtať vystavenie faktúry.
    Ale zaujímalo ma či viem použiť paypal "faktúry" (kt. mi pošle predajca) a paypal výpis.

    Ďakujem.
    Tiež ma to veľmi zaujíma, už to tu nejaký čas na porade študujem a zatiaľ som odpoveď nenašla. Prosím, viete niekto poradiť? Vďaka!

    gabrieleda je offline (nepripojený) gabrieleda

    gabrieleda
    Tiež sme občas nakúpili tovar cez e-bay. Ja osobne som na to nemala nervy, pretože bolo komplikované zohnať faktúru, ale dalo sa. Musia vám ju predajcovia vystaviť a vždy aj vedia. Len treba mať asi šťastie na predajcu. Peniaze platíme "cez paypal" no keďže je to sťahované priamo z môjho účtu, účtujem to ako pohyby na účte. Daňová poradkyňa mi povedala, že pokým je zákonom stanovené že do určitej sumy sa neplatí daň a clo, je to v poriadku. Len nesmú poslať faktúru s minimálnou sumou, čo bežne robia. Vtedy nastáva problém. Treba urobiť doclievku. Toľko moja skúsenosť.
    duneha Clo a DPH je oslobodené do sumy 22 EUR len pre sukromne ucely !!! Tovar obchodneho charakteru musi byt precleny vzdy aj ked je to v sume 5 eur.

    Nákup tovaru cez ebay a následný predaj koncovému spotrebitelovi - ako to evidovat v učtovníctve ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.