Zavrieť

Porady

Spravca sieti, Čo sa učit a aka šanca na zamestnanie ?

Mám 17 rokov. Som študentom na strednej odbornej škole a aktuálne som v 3. Ročníku a som zameraný na informatiku. Čo sa týka toho čo viem z informatiky: Office balík – pokročilí, programovanie jazyk Pascal – základy , jazyk C – základy , Html – základy. Nerobia mi problém ani veci ako inštalácia OS, driverov , sofwaru atd. Čo sa týka angličtiny tak s tou som na dosť dobrej úrovni (budem musieť ale ešte zapracovať na gramatike a komunikacií). Na škole som sa začal učiť na CISCO CCNA certifikát a tak som sa dostal ku sieťarine (učebné materiáli a testy sú v angličtine ) . Sieťarina ma začala celkom baviť . V decembri som v Bratislave úspešne zvládol certifikačný test takže teraz som Cisco CCNA . Neviem ale čo sa učiť ďalej (zatiaľ ma napadá : CCNP,CCNA security,Linux, samozrejme zlepšiť angličtinu ). Som v takej situací, že dosť pravdepodobne nepôjdem na vysokú školu . Chcel by som si nájsť prácu ako sieťar/správca siete (na začiatok samozrejme nečakám hory doly ale chcem hlavne dostať prax , pracovať s reálnymi zariadeniami a postupne sa v tom zlepšovať). Rozhodne ale nechcem skončiť na nejakom supporte , helpdesku alebo nejakej inej pozicií mimo oboru kde by som mal mizivú perspektívu na karierny rast. Je šanca že by som mohol dostať pracovnú pozíciu kde by som pracoval so sieťami ? Aké majú takéto firmy požiadavky ? (zaujímali by ma napríklad firmy AT&T,T-Systems) . Do skončenia strednej školy mám ešte 1 ,5 roka ale nechcem si nič nechávať na poslednú chvíľu. Čo by bolo najlepšie sa za ten čas naučiť , aby mi to pomohlo ku práci sieťara ? (čo sa týka samoučby tak s tou nemám problém nakoľko odborné predmety z informatiky na škole nie sú moc náročné tak sa učím väčšinu sám doma). Ďakujem vopred za každú radu .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Najlepsie je sa ucit v realnom zivote, riesit realne problemy. Treba zacat u znamych a ich znamych, aj za par eur, aby si si spravil prax a nejake meno. Potom to uz pojde samo. A ak si ENG pozitivny, tak vonku je o IT sluzby dost dopyt. Na druhu stranu, spravcov sieti je myslim dost (nechcem povedat ze to moze robit kazdy, len bohuzial to robia aj ludia co to nevedia , viac hladaju programatorov Java, .NET a podobne...

    Spravca sieti, Čo sa učit a aka šanca na zamestnanie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.