Zavrieť

Porady

DIČ popri zamestnaní

Dobrý deň!
Vedel by mi niekto poradiť, keď už od februára 2012 mám pridelené DIČ, popri zamestnaní zarábam vo finančnej sfére (poisťovníctvo) - bez živnosti, kedy mám odovzdať daňové priznanie na daňový úrad? Ako to vlastne funguje? Do akej čiastky čo som zarábala za minulý rok, nemám platiť daň?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    bnorika Pozri príspevok
    Ale to som myslela tak, že ak pracujem riadne ako zamestnanec a popri tom mám DIČ - ako finančný poradca, a za to som mala príjem minulý rok 1.000,- Eur , tak potom, keď mi robí DP zamestnávateľ, netreba dať žiadne podklady - výpisy z účtu, koľko som dostala zo sprostredkovania? Ďakujem za odpovede!
    DP ti zamestnávateľ nerobí! a už to tu máš napísané - zamestnávateľa nežiadaj o RZD - ale musíš si sama spraviť DP. - veď čítaj!
    Máš povinnosti ako všetky ostatné szčo ... Veronika ti dobre radí - nájdi si učtovníčku!
    Základná vec (opakujem): DP sa robí zo všetkých zdaniteľných príjmov!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial máš príjem zo zamestnania presahujúci 1/2 NČZD, si povinná podať DP typu B, do ktorého zahrnieš príjem zo zamestnania (nepodpisuj u zamestnávatela žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane) a príjem z poisťovníctva. Pri tomto príjme sa môžeš rozhodnúť či budeš viesť účtovníctvo a skutočné výdavky, alebo si uplatníš paušál 40 % z príjmov.

    bnorika je offline (nepripojený) bnorika

    bnorika
    Čo to znamená NČZD a ako uplatniť paušál 40 % z príjmov?
    A môžem daňovému úradu preukázať, keď som mala nejaké výdavky, napr. poštovné?
    A príjem ako mám preukázať?

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Tvoja finančná inštitúcia, ktorú zastupuješ ti určite dá nejaké zúčtovanie na základe zmluvy o spolupráci v priebehu januára, aspoň to tak chodievalo vždy. Toto zúčtovanie priložíš k daňovému priznaniu. Pokiaľ použiješ eDane, tak to určite zvládneš aj sama, pretože tam iba prepíšeš údaje zo zúčtovaní (neviem presne ako sa to volá od zamestnávateľa a z fin. sprostredkovania. A čo sa týka paušálu 40%, tak ten si uplatníš v príslušnej kolonke v daňovom priznaní. Pochybujem, že v tvojom prípade má zmysel riešiť skutočné výdavky, keď píšeš, že si robila iba popri. Predpokladám, že príjmy sú maximálne v stovkách eúr, alebo ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bnorika Pozri príspevok
    Čo to znamená NČZD a ako uplatniť paušál 40 % z príjmov?
    A môžem daňovému úradu preukázať, keď som mala nejaké výdavky, napr. poštovné?
    A príjem ako mám preukázať?
    ak spracovanie daň.priznania nezvládneš sama, zver ho radšej účtovníčke.

    bnorika je offline (nepripojený) bnorika

    bnorika
    To zúčtovanie nedajú, bolo mi povedané, že treba výpis z bankového účtu, a tam je, koľko som dostala od nich
    za minulý rok príjem. Stačí aj ten výpis? Nebude problém?
    Ďakujem za odpovede!

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    bnorika Pozri príspevok
    A keď som mala príjem minulý rok iba 1.000,- Eur, vtedy sa dáva daňové priznanie?
    ak si mala spolu všetky zdaniteľné príjmy iba 1000 eur - tak DP robiť nemusíš. (to sú príjmy, zo zamestnania, zo sprostredkovania, z prenájmu, výhry, príležitostné príjmy ... - skrátka všetky príjmy podľa §5, §6, §7, §8 )

    a pozri toto - aj predch príspevky http://www.porada.sk/t12268-p6-pokut...ml#post2246435

    bnorika je offline (nepripojený) bnorika

    bnorika
    Ale to som myslela tak, že ak pracujem riadne ako zamestnanec a popri tom mám DIČ - ako finančný poradca, a za to som mala príjem minulý rok 1.000,- Eur , tak potom, keď mi robí DP zamestnávateľ, netreba dať žiadne podklady - výpisy z účtu, koľko som dostala zo sprostredkovania? Ďakujem za odpovede!

    DIČ popri zamestnaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.