Zavrieť

Porady

vyplácanie výživného správcovskou spoločnosťou ...

Chcela by som sa spýtať, či je v súlade so zákonom ak bývalý manžel vyhlásil na seba bankrot a vyplácanie výživného za neho prevzala správcovska a reštrukturalizačná spoločnosť s tým, ze niekolko mesiacov mi nepvyplatila ziadne vyzivne. Musela som podat ziadost o vyplatenie zanedbaneho vyzivneho a kazdy mesiac v stanovenom termine opatovne podavat ziadost o vyplatenie pozadovanej ciastky. Pritom dlzne vyzivne mi bude vyplatene az neskor a to zrejme postupne, lebo spolocnost nema dost penazi a musi uspokojit v provm rade veritelov.
O zmene podmienok ma vobec neinformovali.
Dakujem za informaciu, ak s tym ma niekto skusenost.
S pozdravom
Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Skús sa obrátiť na stredisko bezplatnej právnej pomoci - možno ťa budú vedieť aspoň nasmerovať, a snáď niečo poradia aj tety na sociálke, ak sú tam nejaké schopnejšie a znalé veci.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    výživné je prvoradé - obráť sa na exekútora - ostatní veritelia sú vybavení až potom

    jani7458 je offline (nepripojený) jani7458

    jani7458
    Ano som to hovorila, ale vraj toto je iny pripad, udajne generalna exekucia, kde je vyzivne vyplacane az po uspokojeni pohladavok a moja ziadost o vyzivne je formulovana ako uplatnenie pohľadávky proti podstate. lebo ide o konkurz v ktorom je byvaly manzel. Proste chaos...
    Aj tak Srdecna vdaka za odpoved.

    jani7458 je offline (nepripojený) jani7458

    jani7458
    tety na socialke este o takom niecom nikdy v zivote nepoculi ... tak zostava este ten exekutor ...
    a bezplatna pravna pomoc ? tam su dost prisne podmienky - teda pokial nie si uplne skoro az na ulici tak ti nikto neda radu gratis ... za vsetko sa proste plati .... c est la vie :-)

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    no prísne podmienky možno sú, ale za pokus nič nedáš a možno ťa budú vedieť nasmerovať.

    jani7458 je offline (nepripojený) jani7458

    jani7458
    ...pojdem sa spytat exekutora .. mne ide len o to ci je to v sulade so zakonom vyzivne mi vyplatia i ked oneskorene a po castiach ...
    pekny den

    vyplácanie výživného správcovskou spoločnosťou ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.