Zavrieť

Porady

Zásah polície

Má právo polícia zazvoniť pri dverách večer o 19.hodine a na podnet susedy,ktorá ich zavolala ma upozorniť,že mi 4-ročné dieťa behá po byte?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

a čo ti mali kamienky hádzať do okna...niektorí nezvonia...rovno baranidlom
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Aktívny príslušníci. Polícia má právo ti zazvoniť pri dverách, ale to je tak všetko. Oni ti povedia, že ti behá 4ročné dieťa po byte a ty im povieš: "behá však je doma", alebo, "neviem o tom, že by behalo". A to je tak všetko. Poďakuješ im za návštevu, popraješ kľudnú službu a môžeš zavrieť dvere.
2 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Prečo nie? Zazvoniť ti môže aj sused, nie je to trestný čin. Asi si chcela inak formulovať otázku.
0 0
ulicna11 ulicna11

ulicna11 je offline (nepripojený) ulicna11

Ale upozornili ma,že ak sa to bude opakovať a suseda podá sťažnosť,budú to riešiť pokutou.je to možné?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

ulicna11 Pozri príspevok
Ale upozornili ma,že ak sa to bude opakovať a suseda podá sťažnosť,budú to riešiť pokutou.je to možné?
a načo sa ako má sťažovať... ??? to by ma zaujímalo ako čo by to definovali... ak by dieťa robilo rámus po 22:00 tak to pochopím ako rušenie nočného kľudu... ale o 19:00??? šak dieťa využíva len jednu zo štyroch slobôd EU voľný pohyb osôb a to ešte aj medzi vlastnými 4stenami.....
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Nič ti nemôžu ani pokutu dať, ja by som sa ich hneď spýtal, že či majú nejaký dôkaz na základe čoho chcú dať pokutu a keď povedia, že suseda hovorila im odpovedať, to je tvrdenie a tvrdenie sa nerovná dôkaz. Suseda pred týždňom vravela, že videla Elvisa a s úsmevom na perách ich slušne poslať preč. Čo si tí policajti nevymyslia vraj pokuta
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ice dive Pozri príspevok
a načo sa ako má sťažovať... ??? to by ma zaujímalo ako čo by to definovali... ak by dieťa robilo rámus po 22:00 tak to pochopím ako rušenie nočného kľudu... ale o 19:00??? šak dieťa využíva len jednu zo štyroch slobôd EU voľný pohyb osôb a to ešte aj medzi vlastnými 4stenami.....
ved normálka...decko behá babke nad hlavou, tej to lezie na nervy....podá oznámenie predpokladám, §49, proti obč. spolunažívaniu.....priest. zák. nič nové na svete...len je tam tuším potrebný úmysel...neviem ako by ho chceli preukázať 4decku...
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Asi by som na mieste činu požiadala príslušníkov o podrobnú súpisku behu udalosti: Na základe oznámenia susedov, že dieťa si dovolí o 19-tej hod. behať v byte svojich rodičov, sme upozronili rodičov dieťaťa, že budú pokutovaní pri opakujúcej sa udalosti.
Čítateľný podpis príslušníkov by nemal chýbať
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
MarcoM Pozri príspevok
Aktívny príslušníci. Polícia má právo ti zazvoniť pri dverách, ale to je tak všetko. Oni ti povedia, že ti behá 4ročné dieťa po byte a ty im povieš: "behá však je doma", alebo, "neviem o tom, že by behalo". A to je tak všetko. Poďakuješ im za návštevu, popraješ kľudnú službu a môžeš zavrieť dvere.
Nebuď labuť ....na tú aktivitu narážam teraz ...
Inak súhlasím ...
ulicna11 Pozri príspevok
Ale upozornili ma,že ak sa to bude opakovať a suseda podá sťažnosť,budú to riešiť pokutou.je to možné?
Nuž ja by som príslušníkom povedal , že nech si preštudujú VZN a niečo aj o domovom poriadku ....
Obe totiž nariadenia vravia a spomínajú ten nadmerný hluk po tej 22,00 hodine ....zvyšok je o tom primeranom hluku ...
Je síce pravdou , že malé decko je niekedy jak tá príklepka , ale kde sa má vyblázniť ...veď predsa AJ doma , nie iba v tej škôlke ..

Polišom by som potom poprial aj tú príjemnú službu s tým ...že Mikuláša už bolo a najbližší bude 6. decembra ...



P.S.:
...susedku by som upozornil najbližšie ...či je normálna ...v podstate na 4 ročné dieťa zavolať polišov ...
Veď sa jej - susedky opýtaj , či by sa jej páčilo podobné konanie ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

To je asi taky priestupok, ako ked vecer o 19.00 pride sused a povie, ze Vam huci pocitac-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Paula Pozri príspevok
Asi by som na mieste činu požiadala príslušníkov o podrobnú súpisku behu udalosti: Na základe oznámenia susedov, že dieťa si dovolí o 19-tej hod. behať v byte svojich rodičov, sme upozronili rodičov dieťaťa, že budú pokutovaní pri opakujúcej sa udalosti.
Čítateľný podpis príslušníkov by nemal chýbať
....sorry .......ak si myslíš , že na mieste by spísali , tak totálna blbosť ...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Kedysi dávno som našla na dverách prilepený lístok, aby som niečo urobila so svojím psíkom, lebo... nuž, bol už slepý, inak zdravý, len mu bolo akosi ťažšie na duši, keď bol doma sám v pracovnom čase, tak "plakal"
Po rokoch sa to otočilo, tí, ktorí mi lístok prilepili, majú psíka. Breše na každého súkmeňovca, ktorého vidí cez oblok, predčasne ma ráno budí...nesťažujem sa a oni na svoj problém z minulosti naisto vďačne zabudli.
Príklad z iného súdka, i keď tiež susedského .
3 0
ulicna11 ulicna11

ulicna11 je offline (nepripojený) ulicna11

Dôkaz mali,suseda ich pozvala najprv k sebe do bytu.Policajti na základe tejto návštevy tvrdili,že fakt bolo počuť ako behá....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nočný kľud po 22h nemá žiadny súvis s priestupku proti občianskemu spolunažívaniu v zmysle §-u 49, zák. o priestupkoch....

§ 49
Priestupky proti občianskemu spolunažívaniu


(1) Priestupku sa dopustí ten, kto

a) inému ublíži na cti tým, že ho urazí alebo vydá na posmech,
b) inému z nedbanlivosti ublíži na zdraví,
c) úmyselne uvedie nesprávny alebo neúplný údaj pred štátnym orgánom, pred orgánom obce alebo pred organizáciou za účelom získania neoprávnenej výhody,
d) úmyselne naruší občianske spolunažívanie vyhrážaním ujmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obvinením z priestupku, schválnosťami alebo iným hrubým správaním.
e) od iného násilím sám alebo za pomoci ďalších osôb vymáha majetkové práva alebo práva z nich vyplývajúce, o ktorých sa domnieva, že mu patria bez vykonateľného rozhodnutia príslušného orgánu,
f) napomáha osobnou účasťou násilnému vymáhaniu majetkových práv alebo práv z nich vyplývajúcich, hoci na ich vymáhanie niet vykonateľného rozhodnutia príslušného orgánu.

(2) Za priestupok podľa odseku 1 písm. a) možno uložiť pokutu do 1 000 Sk, za priestupok podľa odseku 1 písm. b) až d) a písm. f) pokutu do 3 000 Sk a za priestupok podľa odseku 1 písm. e) pokutu do 10 000 Sk.


2 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ulicna11 Pozri príspevok
Dôkaz mali,suseda ich pozvala najprv k sebe do bytu.Policajti na základe tejto návštevy tvrdili,že fakt bolo počuť ako behá....

Vedved aj ono je len človek s nožičkami
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ulicna11 Pozri príspevok
Dôkaz mali,suseda ich pozvala najprv k sebe do bytu.Policajti na základe tejto návštevy tvrdili,že fakt bolo počuť ako behá....
no hold, čo ti poviem susedia sú ja takýto....trošku by som dietku ak sa dá dohovorila, dala papučky...ked sa dá tak nech nie na päty...budú ju bolieť je možné že príde k oznámeniu nemajú ti čo iba toto....
d) úmyselne naruší občianske spolunažívanie vyhrážaním ujmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obvinením z priestupku, schválnosťami alebo iným hrubým správaním.

ale nemajú ti to ako dokázať, ako som už písala musia dokázať úmyslel.....ja si myslím, že nemajú ako... lebo malá nebahá úmyslene
ona behá lebo je malá.... nadaj sa, aj ked iný kraj iný mrav....teda vrámci SR...mám to vyskúšané...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ulicna11 Pozri príspevok
Dôkaz mali,suseda ich pozvala najprv k sebe do bytu.Policajti na základe tejto návštevy tvrdili,že fakt bolo počuť ako behá....
Poviem story mojej vnučky ...

Začínala sa učiť chodiť a zhodou nepriaznivých náhod si zlomila rúčku ..
Samozrejme sádra...
Keď chodila , tak len trošička ...začiatky sú ťažké ...
Nuž sa pohybovala ako naši predkovia - po štyroch ...
Susedka zo spodu ( staršia pani na dôchodku ) malú ľutovala a nie aby polišov volala ...

Záver ??....je to vždy o ľuďoch ....ako v tom filme ....

Blbý a blbejší ...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ked som ako decko bývala s rodičmi v byte kde boli klasické drevené parkety, teda tam to bolo inak počuť.....nad nami susedia s tromi dievčatami.....pozor ako perlička chodili v klasických drevených drevákoch to bol iný rachot....ako príjemné to nebolo...občas tam mama vybehla, ale polišov....nikdy....všetko je o ludoch a najhoršie narušené medziľudské vzťahy sú tie susedské....
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lujza.j Pozri príspevok
ked som ako decko bývala s rodičmi v byte kde boli klasické drevené parkety, teda tam to bolo inak počuť.....nad nami susedia s tromi dievčatami.....pozor ako perlička chodili v klasických drevených drevákoch to bol iný rachot....ako príjemné to nebolo...občas tam mama vybehla, ale polišov....nikdy....všetko je o ludoch a najhoršie narušené medziľudské vzťahy sú tie susedské....
luj, my máme také živé deti o 2 pschodia vyššie a počuť to. rastú. ale po 20-tej je kľud - sú na pelechu
0 0
ulicna11 ulicna11

ulicna11 je offline (nepripojený) ulicna11

Malý chodí spať večer o 19.30-to už je u nás ako v hrobe...vstáva o 7:30...takže nočný kľud je dodržaný..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať