Zavrieť

Porady

Všeobecné právne podmienky v akom jazyku na sk doméne?

Dobrý deň,
potrebovala by som právny názor na internetové podnikanie. Konkrétne ide o jednu z prehliadačových hier, ktorá ponúka aj sk doménu, materská firma je z iného členského štátu EU a túto hru prevádzkuje vo viacerých štátoch pod doménami jednotlivých krajín. Pri registrácii zadarmo je všetko v slovenčine, ale aby ste mohli úspešne dokončiť registráciu, musíte odsúhlasiť právne podmienky v anglickom jazyku. Hra nie je vekovo obmedzená a samozrejme je možnosť si vypomôcť bonusmi za €.
Moja otázka znie, musia byť tieto pravidlá pri registrácii dostupné aj v našom jazyku?
Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Je jedno, kde je registrovaná, dôležité je, kde "podniká" - toho štátu zákony a pravidlá sa musia dodržiavať. A jedným z nich je aj zrozumiteľnosť a dostupnosť základných informácií.
Príklad: sú stránky, ktoré sú registrované napr. na Kajmanských ostrovoch, ale sú určené pre Slovensko - VOP sú po slovensky.

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Ak je SK doména - i po slovensky. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o registráciu, musí registrovaný odsúhlasiť podmienky - čo je právny akt - a preto musí byť zrozumiteľný (teda v slovenčine). Inak by registrácia bola len dobrovoľná bez právneho podkladu a nesmela by obsahovať žiadne osobné údaje (nesmeli by sa vyžadovať) - len prezývka a heslo.
Ďakujem za odpoveď
V podstate stránka nevyžaduje žiadne osobné údaje. Takže pravidlá môžu byť aj po čínsky a osoba, ktorá sa registruje nerozumie, nevadí?
Prepáčte že sa opakujem, ale teda zopakujem to celé aby som mala potvrdenú jednoznačnú odpoveď:
Dobrovoľná registrácia v "browser game", ktorá nevyžaduje osobné údaje, len nick a heslo, nie je vekovo obmedzená, je na sk doméne ale poskytovateľská firma je z iného štátu = všeobecné právne podmienky musia byť v slovenčine?
Ďakujem za trpezlivosť

Všeobecné právne podmienky v akom jazyku na sk doméne?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.