Zavrieť

Porady

Od januára tohto roku, sme si založili SVB, v minulom roku sme patrili pod bytové družstvo, jeho správca nám však odmietol urobiť vyúčtovanie nákladov za minulý rok, má na to právo?

Od januára tohto roku sme si založili SVB a správu nám vedie profesionálna spoločnosť, v minulom roku sme patrili pod bytové družstvo, ktorého správca nám odmietol urobiť vyúčtovanie nákladov za minulý rok, s tým že on už nemusí, má pravdu? Nový správca nakoľko má všetky relevantné podklady by to urobil, nie však zadarmo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Zákon 182/1993, § 8a, odsek 3

    (3) Dňom skončenia správy domu prechádzajú všetky práva a povinnosti vyplývajúce zo zmlúv, ktoré súvisia so správou domu a ktoré boli uzatvorené v mene vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, alebo zo zmlúv uzavretých na základe rozhodnutia vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome na nového správcu alebo na spoločenstvo.

    Takže nemusí už, a podľa čoho by mal, ak vám odovzdal všetky podklady o správe domu, účtovníctva a stave financii na účte v banke.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    ttroman Pozri príspevok
    Kedže celý minulý rok boli pod správou družstva (a to si za správu zinkasovalo slušné eurká),nech urobí aj vyúčtovanie
    No, ja som to tak nenapísal, ani neschválil, len som citoval. Poslanci, by to mali, zaplatiť, tí schvaľovali.

    A títo ho podpísali, Ivan Gašparovič v. r., Pavol Paška v. r., Robert Fico v. r.

    LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

    Vylúčený člen LukyKs
    sito Pozri príspevok
    No, ja som to tak nenapísal, ani neschválil, len som citoval. Poslanci, by to mali, zaplatiť, tí schvaľovali.

    A títo ho podpísali, Ivan Gašparovič v. r., Pavol Paška v. r., Robert Fico v. r.
    Ako traja králi - akurát nejdú správnym smerom.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ako to ... podľa čoho to, vieš? A ty vieš, ktorý je správny, smer?

    Zatiaľ kraľujú ...

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Srandičky, srandičky, ale aj to musí byť.
    Ale starý správca to naozaj urobiť nemôže, nakoľko ešte minimálne chýba vyúčtovanie el. en. aj dajaká voda príde, nakoľko sa menili k 1.1. 2013 ceny, a to najdôležitejšie je teplo - fa za 12 prišla v januári a bude ešte konečné doúčtovanie - cca marec. A k týmto dokladom už starý správca nemá prísup - teda dosah na ne.
    Týmto teda aj súhlasím so sitom, príspevok 2

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    ttroman Pozri príspevok
    V tých relevantnýh podkladoch má aj všetky fa a zálohy, ktoré družstvo vlani zaplatilo za vás?
    Aj čerpanie FO ?

    Aj družstvo už previedlo novému správcovi zostatok na účte ??????????????????????????

    gratulujem (a prečo ste vôbec odišli od takého promptného správcu ?????? )

    PS
    Mne síce niekedy v septembri previedli zostatok FO (správu som prebral od družstva 1.7. ),ale kvôli neochote kotolne vystaviť za polrok fa pre družstvo,vyúčtovanie zvyšku na účte (za služby) bude až po februári.
    Myslím, že prevádzať nejaký zostatok z účtu na účet nebude treba- však účet patrí SVB. Tak ako aj predtým účet nepatril správcovi, ale domu.
    My sme tiež po výmene správcu ekonomických činnosti nedostali od minulého vyučtovanie za rok v ktorom za správu dostával zaplatené. Tak ako napísal sito- však ani nemohol vyučtovanie urobiť, keď sme od neho všetky doklady prebrali v januári a vyučtovanie sa odovzdáva do 31 mája.
    Ak by dali tomu bytovému družstvu napr. trojmesačnú výpovednú lehotu a zaviazali ho , že k 1.1. im je povinný odovzdať aj vyučtovanie - možno by im to vyučtovanie aj urobili. Ale asi sa to urobilo zo dňa na deň tak ako u nás- preto im neostane nič iné, že nový "učtovník" si dá zaplatiť za vyučtovanie za minulý rok, za ktorý už zaplatené malo to družstvo. (cca 400- 500 eur)

    Od januára tohto roku, sme si založili SVB, v minulom roku sme patrili pod bytové družstvo, jeho správca nám však odmietol urobiť vyúčtovanie nákladov za minulý rok, má na to právo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.