Zavrieť

Porady

Upravený open-source software - ja môžem predávať ďalej, moji zákazníci nie.

Čaute, môžem predávať ďalším zákazníkom mnou upravený open-source software a žiadať od nich, že oni to ďalej nemôžu predávať? Čiže budú mať licenciu pre použitie len raz a nemôžu z neho robiť kópie.

Môžem to takto robiť, nebudem mať problémy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    matej37 je offline (nepripojený) matej37

    matej37
    Ale ja ho upravím, doinštalujem moduly, takže by to nemalo vadiť, nie? Ja ho nebudem predávať, taký ako keď ho free stiahnem. Vtedy by to bolo porušenie podmienok, nie?

    kom0dus je offline (nepripojený) kom0dus

    kom0dus
    matej37 pises o "upravený open-source" cize
    neviem co myslis teraz, ci ten kod upravis v C,Perl, Bash Scripts, Ruby atd alebo iba stiahnes napr joomla , stiahnes nejake o.s. moduly, a toto chces predavat?

    a preco by volne siritelne programy mali akurat u Teba zakaz volneho sirenia?

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Ty si môžeš kúpiť developerskú licenciu a tým pádom môžeš ten open-source používať pri aplikovaní u klientov, ktorým to zároveň upravíš podľa ich predstáv...

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    matej37 Pozri príspevok
    Moze tato firma predavat upraveny opencart? www.moj-internetovy-obchod.sk
    či môžu alebo nemôžu zistíš po naštudovaní licencie gnu_gpl pod ktorou je opencart šírený. Slovenský zákon ju však zatiaľ nepozná.

    Každopádne daná spoločnosť nepredáva upravený opencart. V daných balíčkoch ponúka rôzne previazané služby ako napríklad webhosting, inštaláciu aplikácie, dodanie aplikácie a pod. nemajú to tak, že ty im zaplatíš 20 € a oni ti do mailu pošlú zazipovaný opencart...

    matej37 je offline (nepripojený) matej37

    matej37
    Kde si to mám zistiť všetko o gnu a gpl licencii, napr. u právnika? Môžem ďalej predávať, napr. upravený opencart?

    Ako myslíš, že slovenský zákon to nepozná? Takže ma nemôžu súdiť, že som predal upravený ďalej , napr. prestashop?

    Rozhodol som sa, že licencie nebudem dávať, že by to mohol môj zákazník používať len na jednej doméne, takže potom by nemal byť problém, nie? Keďže len upravím nastavenie v e-shope a dorobím šablónu, či?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    sudit sa mozu podla ineho prava napriklad, ale aj podla slovenskeho

    na vyhladanie licencie pouzi google, jej znenie by malo byt prilozene aj pri konkretnej aplikacii

    kom0dus je offline (nepripojený) kom0dus

    kom0dus
    matej37 Pozri príspevok
    používať len na jednej doméne,
    takto to mám vo svojich TOS.

    jednoducho, ak zákazník sprístupní source tretím osobám, stráca akékoľvek záruky a bezplatný servis / updaty.

    konkretne
    422/a Je zakázané šíríť software, alebo jeho časť , kopírovať software alebo jeho časť alebo umožniť prístup tretím osobám do kontaktu so súbormi alebo ich časťami, na ktoré sa vzťahuje autorský zákon.

    matej37 je offline (nepripojený) matej37

    matej37
    Takže, aby sme si to ujasnili: môžem predávať mnou upravený prestashop bez toho, by som sa bál, že ma budú súdiť? Je treba necha v patičke aj odkaz, že e-shop beží na systéme prestashop?

    A keď dám tú vetu do TOS, tak bude všetko v poriadku?

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    to evokuje jedno: Ak našijem štvrtý pásik na tričko s pôvodnými troma - značku neuvádzam zámerne - možem to predávať??? Podľa mňa je to to isté. A za ďalšie, myslíš, že ľudia, ktorí vedia že niečo podobné ako ty chceš riešiť za peniaze existuje bezplatne, čo myslíš, ktorú verziu budú chcieť?

    matej37 je offline (nepripojený) matej37

    matej37
    willma, ale platba bude len za nastavenie a upravenie a tak to budem aj uvádzať. Skús "fičať" na open-source e-shope a nastaviť si ho sama, ktorý si zadarmo stiahneš a potom mudruj.

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Ale veď to tak bežne funguje, že ti ho niekto nainštaluje a potom upraví, samozrejme vlastným modulmi a vlastnými kódmi, ktoré sám vytvoril, prípadne použije nejaké moduly, na ktoré má zakúpenú developerskú licenciu.
    Lenže v tom prípade, musíš naozaj niečo aj vytvoriť a nie iba nahodiť Opencart a nahádzať do neho produkty
    A fakturovať budeš inštaláciu, grafiku, úpravu, kodovanie, podľa toho, čo budeš naozaj robiť a o čo bude mať zákazník záujem.

    matej37 je offline (nepripojený) matej37

    matej37
    A môžem zákazníkovi na e-mail poslať upravený zazipovaný súbor? Či mu ho mám radšej nainštalovať na ftp z hľadiska zákona, aby nedošlo k nejakým problémom, keďže mu pošlem "zip-ko"?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    neviem co chces robit, ale v podstate subory mozes posielat, pokial to neodporuje licencii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.