Zavrieť

Porady

výživné na ex

Dobrý deň,
ex môjho priateľa podala na súd žiadosť o výživné na rozvedeného manžela vo výške 5 EUR. Ex tvrdí, že jej to poradili na sociálke, aby mohla dostávať plnú výšku sociálnej podpory...tzn.že vyčerpala všetky možnosti ako prísť k peniazom. Pani na sociálke vraj napíše aj odvolanie na súd pre priateľa, tzn žiadosť o výživné súd zamietne.... Mimochodom priateľ má syna v opatere. Myslíte si, že je to naozaj možné? Nechce sa mi veriť, že súdu nebude podozrivé keď niekto žiada 5 EUR výživné...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, je to mozne, exmanzelka ma narok na vyzivne do 5 rokov od rozvodu, pokial nie je schopna sama sa zivit.
    A pravda je aj to, ze nedostane socialnu podporu, pokial nevycerpa vsetky ine moznosti ziskania penazi, kde jednou je aj vyzivne na expartnera.
    Sud moze navrhnut inu vysku vyzivneho, zavisi od prijmu partnera a jeho dalsich vyzivovanych osob,
    rovnako moze sud aj vyzivne na expartnera zamietnut. Vyhovuje zvycajne len v pripadoch invalidity partnera a pod.

    akikap je offline (nepripojený) akikap

    akikap
    Od rozvodu ubehli 3 roky, syn bol najprv zverený do opatery jej a neskôr na synovu vlastnú žiadosť bol zverený priateľoviNie je invalidná, ani inak chorá...úplne zdravá žena, len nechce robiť "predavačku za 300 EUR"....Okrem toho má priateľa, chodí 2x ročne na dovolenku, rok trávi 3 týždne v zahraničí u priateľa a 3 týžne s ním v SK.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    akikap Pozri príspevok
    Od rozvodu ubehli 3 roky, syn bol najprv zverený do opatery jej a neskôr na synovu vlastnú žiadosť bol zverený priateľoviNie je invalidná, ani inak chorá...úplne zdravá žena, len nechce robiť "predavačku za 300 EUR"....Okrem toho má priateľa, chodí 2x ročne na dovolenku, rok trávi 3 týždne v zahraničí u priateľa a 3 týžne s ním v SK.
    to je uplne jedno, ak nema iny prijem a chce socialne davky, tak si do tych 5 rokov musi poziadat o vyzivne u exmanzela.
    Inak ,dufam, ze aspon minimalne vyzivne ona plati na syna.

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Na Slovensku je to veru tak: 5 rokov od rozvodu majú manželia stále nárok voči sebe na výživné. Priateľ môže požiadať súd, aby sa preukázalo že na ÚPSVaR nie je evidované voľné miesto predavačky, ak je voľné, nech sa ex zamestná aj za 300 €.

    akikap je offline (nepripojený) akikap

    akikap
    Ja viem, že je jedno že chodí po dovolenkách a že má priateľa milionára(+-), len mi nejde do hlavy, že jej na sociálke dokážu poradiť takú absurdnú vec ako je päťeurové výživné...Ak by to začal súd riešiť a priklepol jej vyššie vyživné, asi by ma to nepotešilo...rovno poviem, že by ma to nasr...., lebo živiť niekoho, len preto že nejaká robota je pre ženu s 3ročným učilišťom pod jej úroveň. Musím ale uviesť, že sa vie obracať a vypracovala sa na pekné misto s dobrým platom, tak už sa jej nepáči hocijaká práca. Platí na syna 65 EUR.

    akikap je offline (nepripojený) akikap

    akikap
    ...zatiaľ do toho veľmi nestrkám nos, ak jej to má dopomôcť k dávkam a má na to žalúdok, prosím nech sa páči...ozvem sa, ak jej súd fakt bude chcieť priklepnúť výživné...aj keď neviem, či niečo zmôžem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.