Zavrieť

Porady

Uloženie účtovnej závierky do zbierky listín

Neviem kam s touto otázkou.Prosím Vás poradíte mi niekto? Má každá s.r.o.povinnosť uložiť účtovnú závierku do zbierky lístín???Ako na to? Kam to odniesť???Lebo asi mám veľmi vážny problém.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    Účtovná jednotka ukladá riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierkuv registri najneskôr do šiestich mesiacov od dátumu, ku ktorému sa účtovná závierka zostavuje.
    Ak účtovná jednotka nemá schválenú účtovnú závierku v lehote podľa odseku 3, uvedie, že ukladáneschválenú účtovnú závierku a dátum schválenia účtovnej závierky oznámi správcovi registra dodatočne.
    Pošleš:
    schvalenu uctovnu zavierku t.j.
    schvalenu Suvahu ,
    Výkaz ziskov a strat

    Poznamky
    Zápisnicu z Valného zhromaždenia alebo vyhlásenie
    napr vyhlásenie :V súlade s § 9 ods.6 Zákona č.530/2003 Z.z. o obchodnom registri ako osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby názov, sídlo IČO:, DIČ:, zapísaná v OR okresného súdu ....., Oddiel: ......, Vložka: ............. týmto vyhlasujem, že predkladané listiny podľa § 3 ods.1 písm.g): riadna individuálna účtovná závierka za rok 2011, ktorú tvorí súvaha, výkaz ziskov a strát a poznámky schválilo Valné zhromaždenie ako najvyšší orgán spoločnosti dňa .................... Môžeš to zaslať aj za roky spätne, ak si to už neposielala. Na ORSR vidíš čo tam už mate zaslané.

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    My sme minulý rok posielali 3 firmám závierky od ich vzniku a to aj za posledných 5 rokov / nakoľko ich nemali poslané od vzniku/ a žiadnej neprišla žiadna pokuta. a hádam nepríde. Tak to urob až to máš - radšej teraz ako vôbec.
    nemusíš zasielať zápisnicu z VZ ale stačí vyhlásenie a potom to posli poštou dopooručene alebo osobne a sprav súpis čo predkladáš len jednoducho predkladám do zbierky listín:súvahu,.................za rok ......a oni ti to orazia
    Naposledy upravil Peterika : 18.01.13 at 20:30

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Nie je to potrebné overovať u notára.
    Danielam ďakujem

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Dara prosím ťa nemožeš mi to tak po lopate vysvetliť lebo kolabujem, moc by som ťa prosila a ešte k tomu tento okaz mi nejde načítať budem ti veľmi vďačná keď mi to napíšeš
    Prepáčte - vyhladávač nenašiel žiadne výsledky. Skúste zadať inú formuláciu na ten link mi vypisuje nasledovne....

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Ďakujem ti za reakciu. Neposielala som to vobec od roku 2010 a neviem či to poslali aj za rok 2009 lebo som nič také nenašla, keby som našla tak určite sa na to informujem už skôr a aká je za to pokuta ked sa to neposlalo lebo mi na 100% bude zosobnená od konateľky normálne som na infarkt

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    a zápisnica z valného zhromaždenia dúfam nemusí byť notársky rozdelená, lebo tam sa vždy rozhodovalo len o schválení účtovnej závierky, o zisku že sa preučtoval na nerozdelený zisk a tvorbe rezervného fondu...
    A tie vyššie uvedené dokumenty čo si mi napísala mám aj so zápisnicami odniesť na OR SR???

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Si veľmi zlatá že si tak rýchlo reagovala moc ti za to ďakujem, pofotím a zanesem hneď utorok...háda by stačilo aj poštou? a odnáša sa to na súd do trenčín kam si chodíme vyžiadať výpis z obchodného registra ked potrebujeme..lebo vobec s týmto nemám skúsenosť

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Dá sa to zaslať aj poštou priamo na registrový súd príslušný pre danú sro, teda v Tvojom prípade Trenčín.

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    tuta Pozri príspevok
    Dá sa to zaslať aj poštou priamo na registrový súd príslušný pre danú sro, teda v Tvojom prípade Trenčín.
    Dievčence ste strašné zlaté ďakujem Vám za rýchlu pomoc a ešte k tej zápisnici z valného zhromaždenia ani jednu nemám notársky overenú, dúfam že to nie je treba.....

    P3dr0 je offline (nepripojený) P3dr0

    P3dr0
    Peterika Pozri príspevok
    Účtovná jednotka ukladá riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierkuv registri najneskôr do šiestich mesiacov od dátumu, ku ktorému sa účtovná závierka zostavuje.
    Ak účtovná jednotka nemá schválenú účtovnú závierku v lehote podľa odseku 3, uvedie, že ukladáneschválenú účtovnú závierku a dátum schválenia účtovnej závierky oznámi správcovi registra dodatočne.
    Pošleš:
    schvalenu uctovnu zavierku t.j.
    schvalenu Suvahu ,
    Výkaz ziskov a strat

    Poznamky
    Zápisnicu z Valného zhromaždenia alebo vyhlásenie
    napr vyhlásenie :V súlade s § 9 ods.6 Zákona č.530/2003 Z.z. o obchodnom registri ako osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby názov, sídlo IČO:, DIČ:, zapísaná v OR okresného súdu ....., Oddiel: ......, Vložka: ............. týmto vyhlasujem, že predkladané listiny podľa § 3 ods.1 písm.g): riadna individuálna účtovná závierka za rok 2011, ktorú tvorí súvaha, výkaz ziskov a strát a poznámky schválilo Valné zhromaždenie ako najvyšší orgán spoločnosti dňa .................... Môžeš to zaslať aj za roky spätne, ak si to už neposielala. Na ORSR vidíš čo tam už mate zaslané.
    Tu zapisnicu teda ked nemam ziadne valne zhromazdenie tak teda staci len to vyhlasenie?
    a staci ked to vyhlasenie napisem presne tak ako si to napisala do wordu vypisem a zanesiem im to so vsetkym co nosim aj na danovy, tak to uz je vsetko:: uz nic ine netreba na to sudnictvo, ziadne kolky alebo podobne?? a ta schvalena suvaha to je teda len pre mna doklad, ze som im to tam zaniesol, staci teda len jedna kopia??
    Naposledy upravil P3dr0 : 23.03.13 at 21:17
    beatar Zápisnicu alebo vyhlásenie, Súvahu, Výkaz ZaS, Poznámky a sprievodný list podpísaný konateľom adresovaný na konkrétny Okresný súd do zbierky listín. Nezabudni dátumy na výkazoch a poznámkach zadať - políčko nie uzávierka zostavená, ale schválená

    lml je offline (nepripojený) lml

    lml
    Do zbierky listín sa predkladá len jedna kópia súvahy, výkazu ziskov a strát a poznámok. K tomu vyhlásenie už spomínané vyššie a netreba prikladať žiadne kolky ani iný poplatok.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Danielam Pozri príspevok
    Ďakujem ti za reakciu. Neposielala som to vobec od roku 2010 a neviem či to poslali aj za rok 2009 lebo som nič také nenašla, keby som našla tak určite sa na to informujem už skôr a aká je za to pokuta ked sa to neposlalo lebo mi na 100% bude zosobnená od konateľky normálne som na infarkt
    Táto povinnosť je v kompetencii osoby, ktorá je oprávnená konať v mene spoločnosti. Čiže konateľ. Ak si povinnosť nesplnila konateľka, je to jej problém, tak aké zosobňovanie pokuty tebe?
    yvica chcem sa opýtať na nejaký vzor z valného zhromaždenia, 2 konatelia, rozdelenie zisku a ak pošlem zápisnicu z VZ, tak nemusím poslať vyhlásenie? dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.