Zavrieť

Porady

rozdelenie spoločnosti alebo založenie novej s.r.o.

Sme výhradným distribútorom zahraničnej kozmetiky pre profesionálne salóny. Názov s.r.o. je totožný s názvom kozmetiky. V zmysle rozšírenia produktového portfólia plánujeme podpísať ďalšiu zmluvu na výhradnú distribúciu inej zahraničnej značky. Zároveň, pri tejto značke, do firmy vstupuje nový spoločník, ktorý však nebude mať nárok na podiel zo zisku z 1. značky. Moja otázka znie: je nevyhnutné založiť úplne novú spoločnosť alebo je možné rozdelenie firmy? Potrebujeme zmeniť názov firmy a chceme byť platcami dph, čo pri založení novej s.r.o nebude možné. Ďakujem veľmi pekne za radu.

Alex
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a čo tak nedeliť - popísaný model je divný - aké delenie, ak C nebude mať nič?
    navrhujem, nech A založí dcérsku spoločnosť B, pričom A môže mať 70% podiel a nový spoločník 30%
    Takže A bude kontrolovať spoločnosť B, pokračovať vo svojej činnosti a B bude mať novú činnosť.
    Zároveň A požiada o registráciu spoločného podniku s jediným ičDPH /podnik v skupine/,
    bližšie podmienky nepoznám, ale je to v § o registrácii za platiteľa DPH.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aj novozaložená sro môže byť platiteľom DPH - akurát DU bude chcieť kauciu na DPH.
    Rozdelenie nie je zlé riešenie.
    Zákon nezakazuje, ani neprikazuje v tejto oblasti nič osobitné.

    A.M. je offline (nepripojený) A.M.

    A.M.
    Ďakujem za odpoveď. Možno mám zlé informácie, ale bolo mi povedané, že novela zákona o DPH platná od 01.10.2012 výrazne znišuje šance na schválenie požiadavky na dobrovoľného platcu DPH pri založení novej spoločnosti. O zábezpeke na daň som nevedela. Pozerám, že zákon o DPH stanovuje výšku požadovanej zábezpeky pomerne široko, pričom jej minimálna výška je 1.000 eur a maximálna výška je až 500.000 eur.

    Mám ešte otázku k rozdeleniu. Musí byť majetok spoločnosti A rozdelený na spoločnosť B a C podielovo alebo može byť všetko prevedené len na spoločnosť B a spoločnosť C bude čistá? Ide hlavne o nového partnera v podnikaní, ktorý vstúpi len do spoločnosti C.

    rozdelenie spoločnosti alebo založenie novej s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.