Zavrieť

Porady

Ktore odrody ovocných krikov a stromčekov su najlepšie?

Dobrý den, potrebujem poradit s nákupom ovocných krikov/stromcekov/. Chcem si posadid egrese /napr.hinnomaki?/, cucoriedky, jostu, maliny, cernice a ríbezle. A vobec sa nevyznám. Nemame velmi velku zahradku tak by som chcela z kazdeho nieco posadit. Zatial co som pozerala v e-shopoch a napr. Starkl a podobne tak, je tam vela druhov na vyber, kazdy ma super lákave fotky a pisu ze tieto su naj... ale nechcem kupovat macku vo vreci... tak mi prosím poradte ake sa vam osvedcili, a kt. isto nie. A ešte by ma zaujimalo ktory e-shop, alebo kt. zahradnictvo v Ke sa Vam osvedčilo. Velmi pekne dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Neviem či toto ako firma môžem napísať,ale ak máš rád Jostu,tak si zo Starkla kľudne objednaj,rodí to samo,z egrešov sa mi osvedčil Hinomaki rot.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Je ozaj tazko poradit konkretny druh. Co chuti jednemu, to nemusi druhemu a naopak...

    U overenych predajcov si myslim, ze nemozes pochybit.Urcite by neponukali odrody, ktore su zlej kvality a pod.

    Ja mam dobre dlhorocne skusenosti so Starklom,aj Sieberz-om.
    Staci si precitat jednotlive popisy k rastlinam a rozhodnut sa.
    Aj o jednotlivych druhoch najdes toho na googli vela.

    Ja som sa pred 10r. pri zakladani zahrady zameriavala aj na udaje o dobe zberu. Snazila som sa,aby zahrada bola pestra a aby bolo co oberat od jari do jesene postupne. Dojedame jedno a uz nam dozrieva nieco druhe...

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Nuz ale to co menujes si polahky namnozis aj sama.
    Josta je stale rovnaka, iste existuje jochelin, kroma a pod. ale to su zas ine krizence, takze josta je proste josta, a staci ti odrezat zopar konarikov od niekoho kto ma jostu a nemusis kupovat.
    Tiez ribezle si mozes odrezat konariky a lahko zakorenia. Staci ak poznas niekoho kto ma zahradu. Ak nikoho kto ma zahradu nepoznas, tak ti to proste neverim, len sa pekne zamysli, popytaj sa susedov, pribuznych kolegov a zrazu zistis ze mas aj niekolko desiatok ludi, ktory ti vedia dat odporucanie na to ktore ribezle sa im osvedcili a navyse ti radi odstrihnu par prutikov.
    Josta a rybezle zakorenia skoro vsetky. Egres si tiez nechaj odporucit a mas to bez problemov, sice trocha horsie nez ribezla ale zakoreni tiez...
    Kto ma cernice, tak ich ma iste tiez plno. Staci ak sa dlhy jesenny prut dotne koncom zeme a uz aj zakoreni. Este aj teraz sa to da, staci koniec dlheho minulorocneho pruta prihrnut a na jar ihned zakoreni a v maji si presadis krasny koren.
    Kazdy ti potvrdi ako sa maliny rozrastaju. Mnohy ich vyhadzuju. Teraz pri odmeku si vykop a hned aj vysad. Necakaj do jary. Malina rastie akonahle je nad nulou.
    Nejde o to ze je to zadarmo ale mas to aj s odporucanim cloveka ktory to ma v zahrade...
    Nemusis sa bat, ze by si to mala opozdene. Co sa tyka malin a cernic, je to dokonca lepsie ako kupovane, pretoze si to presadis ihned a je to aj s korenom. Kupenim nic neusetris ani na peniazoch pochopitelne
    ani na case. Co sa tyka rybezli budu rodit mozno o rok neskor ako tie s korenom kupovane, ale poznas to s tym darovanym konom... a vies co mas...

    Ktore odrody ovocných krikov a stromčekov su najlepšie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.