Zavrieť

Porady

Založiť s.r.o. pre internetový magazín?

1. Mám založiť pre internetový magazín s.r.o. alebo živnosť? Sme dvaja zakladatelia, pričom ja mám väčšinový podiel na nápade. Rád by som bol, aby sme mali podiel na zisku obaja. Ako to ošetriť?

2. Momentálne poberám od ÚPSVaR príspevok na dochádzku za prácou a som zamestnaný na plný pracovný úväzok. Budem mať nárok na tento príspevok aj po založení vlastnej spoločnosti/živnosti?

3. Aké sú poplatky pri s.r.o., ak nebudem vykazovať žiaden zisk a nebudem platcom DPH?

4. Je vhodné nechať si asistovať externou firmou pri zakladaní s.r.o. alebo to mám radšej všetko robiť sám?

5. Ako to vyzerá s podvojným účtovníctvom? Je na to potrebný externý účtovník?

6. Aká je najlepšia možnosť uhradenia finančnej odmeny externým redaktorom a spolupracovníkom na magazíne? - študenti, zamestnaní, živnostníci
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba zalobaba
dmariob Pozri príspevok
1. Mám založiť pre internetový magazín s.r.o. alebo živnosť? Sme dvaja zakladatelia, pričom ja mám väčšinový podiel na nápade. Rád by som bol, aby sme mali podiel na zisku obaja. Ako to ošetriť? ....ošetríš to práve založením SRO s 2 spoločníkmi

2. Momentálne poberám od ÚPSVaR príspevok na dochádzku za prácou a som zamestnaný na plný pracovný úväzok. Budem mať nárok na tento príspevok aj po založení vlastnej spoločnosti/živnosti? ....áno, budeš, založenie SRO na to nemá vplyv

3. Aké sú poplatky pri s.r.o., ak nebudem vykazovať žiaden zisk a nebudem platcom DPH? ....daň z príjmu aktuálne vo výške 23 %

4. Je vhodné nechať si asistovať externou firmou pri zakladaní s.r.o. alebo to mám radšej všetko robiť sám? ....ak si vyberieš správneho dodávateľa, je to výhodnejšie - rýchlejšie a lacnejšie, ako keby si si zakladal sám

5. Ako to vyzerá s podvojným účtovníctvom? Je na to potrebný externý účtovník? ....ak nie si školený účtovník, PU len ťažko zvládneš

6. Aká je najlepšia možnosť uhradenia finančnej odmeny externým redaktorom a spolupracovníkom na magazíne? - študenti, zamestnaní, živnostníci
....zle položená otázka
dmariob Ďakujem ti. Posledná otázka je obšírnejšia, ja si k tomu ešte niečo naštudujem.

Založiť s.r.o. pre internetový magazín?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.