Zavrieť

Porady

čo poviete na tlačiareň HP LaserJet Pro M1217nfw MFP?

Chcel by som kúpiť túto tlačiareň: http://www.edigital.sk/Multifunkcne_...&partner=20008 Chcel by som ju využívať na bežné tlačenie do školy. Čo poviete na nu čo sa týka funkcii aj tonera čo tam ide ceny a tak? Aký je váš názor stačí takáto tlačiareň a celkovo stačí čiernobiela, či by mala byť farebná? Predsa len sem tam sa niekde vyskytne nejaký obrázok, alebo hoci aj farebný nápis niekde. Ale má to nevýhody v cene všetkých farebných laserov, celej tlačiarne atd a aj ked sa netlačí farebne treba to vymienať. Čo poviete?
KEJKA mňa to tiež zaujíma, plus otázka, uprednostniť multifunkčné zariadenie s farebnou tlačou, alebo sa sústrediť na kvalitu farebnej tlače? Na výber sú napr. tieto typy, nakoľko vyššie uvedený typ je momentálne nedostupný.
http://www.alza.sk/oki-c331dn-d337621.htm
http://www.alza.sk/canon-i-sensys-lbp7100cn-d371098.htm
http://www.alza.sk/samsung-clx-3305-mfp-d350895.htm
http://www.alza.sk/hp-laserjet-pro-1...5a-d260807.htm

Aký parameter treba sledovať, čo sa kvality farebnej tlače týka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    KEJKA pridala som komentár, aj mňa to zaujíma, trochu som otázku rozšírila. Hádam sa zadávateľ nenahnevá.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tiež sa pýtam - má niekto skúsenosť?
    vie poradiť pri výbere laserovej farebnej tlačiarne?
    keže nikto nič, tak dávam sem parametre vybranej tlačiarne, cena s DPH do 200 EUR, akurát by som poprosila o vyjadrenie k tejto poznámke
    Poznámka:
    Dátový kábel nie je súčasťou balenia, je potrebné zakúpiť ho zvlášť

    chápem, že ho treba kúpiť zvlášť, ale na čo sa využíva? potrebujem ho?

    Samsung CLX-3305

    Vydarené multifunkčné zariadenie Samsung CLX-3185FN kombinuje farebnú laserovú tlačiareň, kopírku a skener.Jedná sa o všestranne vybavený prístroj s dobrou funkčnou výbavou, ktorú využijete do domácností i kancelárií.Rýchla a jednoducho použiteľná tlačiareň sa môže pochváliť rýchlym a kvalitným tlačou v rozlíšení až 2400 x 600 DPI.Rýchlosť a kvalita sa dá samozrejme očakávať aj od vstavaného skenera s možnosťou skenovať do zložky, okna programu alebo na USB médium.Používanie zariadení uľahčuje dvojriadkový LCD displej a ľahko ovládateľné tlačidlá.Veľkou výhodou prístroja je veľmi rýchly štart a príprava k práci.Užívateľskému komfortu napomáha aj bohatý doplnkový softvér, ktorý umožňuje detailne upraviť tlačené materiály presne podľa Vašich potrieb.Zaujme tiež nízka hlučnosť počas prevádzky a podpora najrôznejších operačných systémov od Microsoft Windows, cez Apple Mac OS až po Linux.Pre pripojenie k počítaču slúži rozhranie USB.

    Parametre a špecifikácie:

    Tlač:
    Rozlíšenie: Až 2400 x 600 DPI
    Rýchlosť (farba): Až 4 str/ Min.formátu A4 (4 str/ Min.formáte Letter)
    Rýchlosť (čiernobielo): Až 18 str/ Min.formátu A4 (19 str/ Min.veľkosti Letter)
    Čas do prvého výtlačku (farba): Menej ako 26 s (z pracovného režimu)
    Čas do prvého výtlačku (čiernobielo): Menej ako 14 s (z pracovného režimu)
    Obojstranná tlač (Duplex): Manuálne
    Emulácia: PCL-5C, PCL-6C, SPL-C (Samsung Printer Language Color), PS3, URF
    Mesačné zaťaženie: až 20 000 strán

    Kopírovanie:
    Čas do prvej kópie (čiernobielo): Menej ako 14 s
    Čas do prvej kópie (farba): Menej ako 36 s
    Viacnásobné kopírovanie: 1 ~ 99
    Miera zväčšenia: 25 ~ 400% pre sklo
    Rýchlosť (čiernobielo): Až 18 kópií/min.formátu A4 čiernobielo (19 kópií/min.veľkosti Letter)
    Rýchlosť (farba): Až 4 kópie/min.formátu A4 (4 kópie/min.veľkosti Letter)

    Skenovanie:
    Kompatibilita: Twain/WIA
    Metóda: Farebný plochý skener CIS
    Rozlíšenie (optické): Až 600 x 600 DPI
    Rozlíšenie (rozšírené): Až 4800 x 4800 DPI
    Skenovanie na: USB, do zložky, do aplikácie

    Manipulácia s papierom:
    Vstupná kapacita: Zásobník na 150 listov
    Výstupná kapacita: 50 hárkov potlačou nadol

    Kompatibilita OS:
    Microsoft Windows 2000/XP/2003/Vista/2008, Windows 7/2008 R2
    Apple Mac OS X 10,3 - 10,6
    Rôzne systémy Linux vrátane Red Hat 8,0 ~ 9,0, Mandrake 9,2 ~ 10,1, SuSE 8,2 ~ 9,2 a Fedora Core 1 ~ 4

    Displej: 2 riadky

    Pamäť: 128 MB

    Úroveň hluku: Tlač: 52 dBA

    Spotreba: Tlač: 290 W , Standby: 60 W, Spánok: 1,2 W

    Rozhranie: USB 2.0

    Rozmery: 406 x 362 x 288,6 mm

    Hmotnosť: 12,8 kg
    Poznámka:
    Dátový kábel nie je súčasťou balenia, je potrebné zakúpiť ho zvlášť.
    Naposledy upravil KEJKA : 23.05.13 at 11:39 Dôvod: vložila som výber
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    srska dátový kábel je kábel s usb konektormi - je to v popise "rozhranie" - keď sa rozbalí krabica, treba kuknúť aký usb konektor ide do tlačiarne (sú rôzne tvary - http://www.technika.ilcik.cz/hp-ipaq..._konektoru.jpg) a podľa toho kúpiť. používa sa na prepojenie s pc
    misoft Väčšinou sa používa (akýsi "nepísaný" štandard") USB kábel A-B (plochý-štvorcový konektor).
    A na otázku KEJKY: "chápem, že ho treba kúpiť zvlášť, ale na čo sa využíva? potrebujem ho?"
    Ako potom budeš tlačiť z PC, keď tlačiareň nebude prepojená s nim? Telepaticky to asi nebude!
    KEJKA no ved hej. Som antitalent na tieto veci, ale ak taký kábel je nevyhnutný k fungovaniu zariadenia, tak nechápem, prečo nie je v štandardnom vybavení.
    Už je objednnaná tlačiareň, teraz aby som doplnila objednávku o kábel........budem teda pýtať A-B USB kábel?
      zbaliť

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    22. strana manuálu + komentár
    Naposledy upravil srska : 23.05.13 at 19:34

    čo poviete na tlačiareň HP LaserJet Pro M1217nfw MFP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.