Zavrieť

Porady

NZČ na manželku - rozvedení v r. 2012

Chcem sa spytat, ci si moze zamestnanec uplatnit nezd. cast na manzelku, ktora bola v roku 2012 na rodic. prispevku, ale v auguste 2012 sa rozviedli? Ja by som postupovala, tak ako pri sobasi - tz pomernou castou nezd. casti - lebo v §11 ods. 5 sa pise, ze .... za kazdy kal. mesiac, na zaciatku ktoreho boli splnene podmienky.
Pletie ma ze sa v ostatnych odstavcoch pise o "manzelke". Ako je to?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kvjetecko Pozri príspevok
    Chcem sa spytat, ci si moze zamestnanec uplatnit nezd. cast na manzelku, ktora bola v roku 2012 na rodic. prispevku, ale v auguste 2012 sa rozviedli? Ja by som postupovala, tak ako pri sobasi - tz pomernou castou nezd. casti - lebo v §11 ods. 5 sa pise, ze .... za kazdy kal. mesiac, na zaciatku ktoreho boli splnene podmienky.
    Pletie ma ze sa v ostatnych odstavcoch pise o "manzelke". Ako je to?
    Dakujem.
    NČ je len za mesiace manželstva.

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    A ešte sa k tomu vratim. Na rozsudku je napisane takto: ze sa manzelstvo rozvadza, ale nie je napisane akym dnom. Na konci textu je napisane v Bratislave 13.08.2012 + ze odvolanie je mozne podat do 15 dni. Na peciatke sudu je napisane: toto rozhodnutie je pravoplatne dnom: 28.09.2012 a vykonatelne dnom 28.09.2012. Aky datum mam brat ako datum rozvodu? Ako mam alikvotizovat NZČ?

    NZČ na manželku - rozvedení v r. 2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.