Zavrieť

Porady

Nárok na vrátenie odvodov SP a ZP, keď pracujem ako živnostník a predtým zamestnanec v Anglicku

vznikne mi narok na vratenie odvodov sp a zp ak
patrim pod legislativu Anglicka, od r. 2007 som bol subezne zamestnanec
v Anglicku a zivnostnik na Slovensku, v r. 2011 som ukoncil zamestnanie v Anglicku a stal
sa zivnostnikom aj v Anglicku a na Slovensku mi živnosť stále beží...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ekomart Pozri príspevok
    Prečo mám udávať tržby? Samozrejme živnosť trvá a obrat sa v nej robí na SK aj v Anglicku.
    ak nechceš relevantnú odpoveď, informáciu, kt. žiadala od Teba Veronika si nechaj pre seba..........

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mal by si mať definované predpokladám, že ktorá legislatíva sa na teba vzťahuje

    pozri http://www.vszp.sk/poistenci/zdravot...isy.html#rnav6
    - hlavne čl. 7
    a ešte citácia zo stránky úradu pre dohľad nad zdr. starostlivosťou
    3. Môže si občan SR vybrať štát, kde bude platiť poistné na zdravotné poistenie?

    Nie, nemôže. Poistné musí platiť v zmysle ustanovení Nariadenia 1408/71. Obvykle to je v členskom štáte kde pracuje, v istých prípadoch (najmä v prípade súbehov zamestnaní alebo SZČ vo viacerých členských štátoch) v členskom štáte, v ktorom má bydlisko. Záleží vždy na konkrétnom prípade a o ňom rozhodne v zmysle Nariadenia 1408/71 s prihliadnutím aj na národnú legislatívu zdravotná poisťovňa.

    ekomart je offline (nepripojený) ekomart

    ekomart
    Prečo mám udávať tržby? Samozrejme živnosť trvá a obrat sa v nej robí na SK aj v Anglicku.

    ekomart je offline (nepripojený) ekomart

    ekomart
    OK ! prijmy v SR za rok 2011-75487,-EUR, za rok 2012 - 72939,- EUR. V Anglicku to je za rok 2011 len za 5 mesiacov - 5246,- libier, rok 2012 končí v GB až v apríli 2013. Ďakujem.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ekomart Pozri príspevok
    ano od roku 2007. Ako SZČO aj ZP aj SP bolo to povinné.
    Tvoje tvrdenie sa nezakladá na pravde.....
    vo svojej príslušnej ZP si predložil doklad, že máš platené zdravotné poistenie ako zamestnanec v cudzine? prečo? pretože platná legislatíva nedovoľuje aby si si platil dve zdravotné poistenia v EU ....
    a zamestnanie predchádza - je prednostné pred podnikaním......

    pre SP toto neplatí, t.j. SP si musíš platiť i na SK i v cudzine....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ekomart Pozri príspevok
    trochu tomu nerozumiem.
    nesmieš mať dve zdravotné poistenia súbežne......

    bol si si vo svojej slovenskej zdrav. poisťovni odhlásiť za z poistenia na SK, keď si začal pracovať v Angl.?

    ekomart je offline (nepripojený) ekomart

    ekomart
    Ako občan keď som odchádzal do Angl. som sa odhlásil to bolo v r. 2004, keď som začal byť v 2007 SZČO tak som musel platiť ZP povinne. Alebo sa niekde stala chyba, ktorú chcem napraviť.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ekomart Pozri príspevok
    Ako občan keď som odchádzal do Angl. som sa odhlásil to bolo v r. 2004, keď som začal byť v 2007 SZČO tak som musel platiť ZP povinne. Alebo sa niekde stala chyba, ktorú chcem napraviť.
    over si túto skutočnosť v ZP, prečo ťa v roku 2007 znovu prihlásili.....
    Janka Motyčková uviedla tu na Porade jeden príspevok, ako to presne má byť.......hľadala som ho, ak ho nájdem prilepím ti to......

    ekomart je offline (nepripojený) ekomart

    ekomart
    Ďakujem veľmi pekne. V r. 2007 ma prihlásili ako živnostníka - zamestnávateľa, lebo mám zamestnancov. Asi som mal pripomenúť na ZP, že pracujem v Angl. ???

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ekomart Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne. V r. 2007 ma prihlásili ako živnostníka - zamestnávateľa, lebo mám zamestnancov. Asi som mal pripomenúť na ZP, že pracujem v Angl. ???
    ak živnostníka aj zamestnávateľa?

    ekomart je offline (nepripojený) ekomart

    ekomart
    Niekde sa stala chyba. Rád by som vedel či sa dá žiadať o vysporiadenie týchto odvodov. Rád by som to urobil v Anglicku pretože tam mám bydlisko. A neviem nájsť zákon prečo sa to nevzťahuje aj na dobu keď som bol zamestnanec v Angl. a v SR SZČO?
    Prosím poraďte čo s tým. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.