Zavrieť

Porady

RYTMUS - Pioneer Investments

Vyuziva nieko z Vas Program pravidelného investovania - Pioneer[ Investments?
Naposledy upravil taiko : 28.01.15 at 08:25
4 komentárov     zbaliť
79lienok aj mňa by to zaujímalo či má niekto s tým skúsenosť
katka234 chcem sa opýtať, či využívaš tento program Rytmus lebo mne ho teraz tiež ponúkajú a neviem sa rozhodnúť, či uzavrieť zmluvu alebo nie?
79lienok nie ani som nezačala neverím tomu
skorec1 Je to cierna diera, staci si to preratat, a ti co to chvalia, sa do toho nevyznaju, staci ci o tom precitat na ako-investovat.sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Joj, tolko neplatenej reklamy v poslednom case na Porade.

    Ja, byt Richardom, tak spoplatnim rocny pristup na Poradu aspon stovkou, ktoru by dostali nasledne po roku vratenu ti, ktori nespamuju, ale radia.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ani náhodou!

    Katka234 - ty sa nevieš rozhodnúť? Ale veď je to jednoduché - "Ďakujem, nemám záujem."

    Alebo máš toľko peňazí, že si ochotná ich vraziť do niečoho, kde nemáš žiadnu istotu ich návratu? Vidím, že ľudia sa stále nevedia poučiť na minulých chybách. Si asi mladá a nezažila sa všetky tie aféry okolo investovania do:

    - privatizácie
    - MBG a AVG a Drukos
    - investičných životných poistiek
    - iných všakovakých akciových, menových fondov.

    Bežní ľudia v drvivej väčšine o peniaze alebo ich časť prišli. Nebuď chamtivá a svoje peniaze si radšej umiestni do niečoho istejšieho.

    Dopĺňam ešte pre katku234 k jej komentu:

    Jasné, že nie. Ale aj tam nasľubovali ľuďom obrovské výnosy a garantované vklady.

    Podstatou investície je, že správca za tvoje peniaze nakúpi rôzne aktíva - napr. akcie spoločností, dlhopisy, cudziu menu, možno zlato atď. Cena týchto aktív môže rásť (ako ti radi prezentujú pri stretnutiach) ale aj prudko klesnúť, ak nastane nejaká kríza. Ceny akcií firmy sa môžu prepadnúť až na nulu, ak skrachuje.

    Netvrdím, že garantovane o tie peniaze prídeš. Ale musíš rátať s tým, že miesto nejakého 10% výnosy, ktorý ti sľubujú môžeš ľahko prísť napr. o 30% tvojich vkladov. To nie je ako v banke, že v najhoršom prípade ti nevyplatia úroky. Vo fondoch je riziko. Na to, aby si mohla zarobiť na investičných trhoch, potrebuješ dostatočne veľký kapitál. So sumou dosahujúcou maximálne 3-4 nuly veľa terna nenarobíš.

    Prirovnám ti to k pestovaniu tulipánov. Predstav si, že jedna cibuľka stojí 1000 EUR. Ak vykvitne, kvet predáš za 100 EUR a cibuľka ti vydrží aj 20 rokov. Je ale riziko, že ju zožerie v zemi pandrava.

    Keď si kúpiš 2 cibuľky a jednu ti tá pandrava skutočne zožerie, ale druhá vykvitne, tak budeš mať stratu v prvom roku 900 EUR.

    Ak ale kúpiš 50 cibuliek a z nich nech ti pandrava zožerie aj 3, stále budeš zisková po prvom roku 2000 EUR.

    Také je aj investovanie. Ak všetky úspory vložíš do jedného - dvoch fondov, a tieto nezarobia, stratíš. Ak ale máš pol melóna euráčov a tieto rozložiš do rôznych fondov, tak nič sa nestane, ak niektorý bude stratový, je ešte šanca, že ostatné zarobia toľko, že ti tú stratu vynahradia. Preto investovanie nie je pre bežných ľudí, ktorí chcú všetky svoje úspory vložiť do fondov. Vidinu ľahkého zárobku mali aj ľudia, čo vkladali do tých spoločností AWG a pod. Tí bohužiaľ prišli o všetko.

    Pozri si môj príspevok ohľadne investovania:

    http://www.porada.sk/t104774-p2-zivo...tml#post971938
    Naposledy upravil Chobot : 15.01.14 at 09:41
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katka234 mne vsak bolo vysvetlene, ze to nefunguje na takych pravidlach ako fungovalo napriklad BMG...
    lujza.j tvoje prachy, tvoje riziko!
    Chobot Jasné, že nie. Ale aj tam nasľubovali ľuďom obrovské výnosy a garantované vklady.

    Podstatou investície je, že správca za tvoje peniaze nakúpi rôzne aktíva - napr. akcie spoločností, dlhopisy, cudziu menu, možno zlato atď. Cena týchto aktív môže rásť (ako ti radi prezentujú pri stretnutiach) ale aj prudko klesnúť, ak nastane nejaká kríza. Ceny akcií firmy sa môžu prepadnúť až na nulu, ak skrachuje.

    Netvrdím, že garantovane o tie peniaze prídeš. Ale musíš rátať s tým, že miesto nejakého 10% výnosy, ktorý ti sľubujú môžeš ľahko prísť napr. o 30% tvojich vkladov. To nie je ako v banke, že v najhoršom prípade ti nevyplatia úroky. Vo fondoch je riziko. Na to, aby si mohla zarobiť na investičných trhoch, potrebuješ dostatočne veľký kapitál. So sumou dosahujúcou maximálne 3-4 nuly veľa terna nenarobíš.

    Prirovnám ti to k pestovaniu tulipánov. Predstav si, že jedna cibuľka stojí 1000 EUR. Ak vykvitne, kvet predáš za 100 EUR a cibuľka ti vydrží aj 20 rokov. Je ale riziko, že ju zožerie v zemi pandrava.

    Keď si kúpiš 2 cibuľky a jednu ti tá pandrava skutočne zožerie, ale druhá vykvitne, tak budeš mať stratu v prvom roku 900 EUR.

    Ak ale kúpiš 50 cibuliek a z nich nech ti pandrava zožerie aj 3, stále budeš zisková po prvom roku 2000 EUR.

    Také je aj investovanie. Ak všetky úspory vložíš do jedného - dvoch fondov, a tieto nezarobia, stratíš. Ak ale máš pol melóna euráčov a tieto rozložiš do rôznych fondov, tak nič sa nestane, ak niektorý bude stratový, je ešte šanca, že ostatné zarobia toľko, že ti tú stratu vynahradia. Preto investovanie nie je pre bežných ľudí, ktorí chcú všetky svoje úspory vložiť do fondov. Vidinu ľahkého zárobku mali aj ľudia, čo vkladali do tých spoločností AWG a pod. Tí bohužiaľ prišli o všetko.

    Pozri si môj príspevok ohľadne investovania:

    http://www.porada.sk/t104774-p2-zivo...tml#post971938
    dolanskyjozef Tak ako si sa rozhodla napokon? Ja to tiež platím asi rok... Ale začínam mať nepríjemný pocit...
    Penzin dolezite je na aku dobu ste si to dali?? ma to totiz zmysel pri investovani min od 10 rokov.. a nepozerat sa ze prve 4 roky ste na 0 alebo v miernom minuse
    katka234 ja som tam investovala 50 eur, to bolo asi pred rokom, potom som tam uz nic nedala, prednedavnom mi prisiel clovek, ktory mi to investicne sporenie zakladal, ukazat ako tych investovanych 50 eur narastlo o niekolko percent a povedal mi, ze ak by som prispievala pravidelne, tak by to bolo este viac.... aj napriek tomu, ze moj vkad trochu vzrastol, rozhodla som sa neinvestovat tam peniaze, pretoze v dnesnej dobe je kriticka situacia vo svete a aj ked mozno za isty cas nam vsetkym budu peniaze tak na jednu vec ked ich nemame tolko aby sme sa za ne mohli dostat napriklad na mars alebo ine "bezpecne" miesto.... nechcem s nimi hazardovat
    taiko Chobot, myslim, ze Tvoj pohlad je dost jednostranny. Investovanie je aj pre beznych ludi, ak si daju poradit a nie su chamtivi.
    Samozrjeme ze investovanie ma vyznam ak sa robi pravidelne a dlhodobo.
    Nemam informacie o tejto firme a jej fondoch, ale zatratit investovanie an block je zcestne podla mna.
    Chobot Ak sú si vedomí rizika, do ktorého idú, tak v poriadku. Ale pri investovaní sa im prezentujú len krásne grafy s budúcimi príjmami a nejaké reči o garantovaní vkladu a výnosu, ktorým vkladatelia bezhlavo veria - viď príspevok od nunus2510. Tiež si myslí, že má vklady garantované. Ale kým?
    taiko To mas pravdu, ludia musia 100% vediet o vsetkych rizikach a nevrhat sa po hlave do hocicoho.
    Nik na svete nemoze pri investovani garantovat vklad a toboz uz nie vynos. vid investovanie do AAA bank na Islande.
    lujza.j Toto je naco vytiahnuta 2 roky stara tema....sak zase len reklama
    Chobot nunus sa dnes registroval, aby urobil reklamu fondom....

    Však uvidím, či bude aj inak prispievať. Ak nie, tak mu to vymažem. Jednopríspevkových, čo robia reklamu nepotrebujeme.
      zbaliť
    investujeme synovi takto už sedem rokov a s výsledkami som fakt spokojná, rozhodne lepšie ako mať peniaze v banke, a vklady sú garantované, takže nie je to žiaden BMG a pod....
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ferdosondo Super. A môžeš sem dať aj výsledky s ktorými si spokojná. Čím sú garantované vklady?
    Chobot Kto ti povedal, že vklady vo fondoch sú garantované? Kto ich garantuje a čím?
    kopretinka tai,dal si užitočné,tak mi povedz,ako sú garantované vklady??
    duves Vklady su možno garantovane, ale vynosy nie. Detto ak poklesne hodnota aktiv koli prepadu na trhoch, tak sa to prejaví na hodnote investície.
    duves ved čítaj: Investície do podielových listov v sebe obsahujú riziko kolísania aktuálnej hodnoty investovanej čiastky a výnosov z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodne investovanej čiastky. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Miera očakávaného výnosu z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov súvisí s mierou investičného rizika a nie je isté, že skutočný výnos bude zodpovedať výnosu očakávanému. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov. Objemy investícií a rozloženie portfólia do sektorov a krajín sa môžu meniť. Investovanie so sebou nesie množstvo rizík; vysvetlenie rizík a ich vplyv na kolísanie aktuálnej hodnoty investovanej čiastky sú uvedené na http://www.pioneerinvestments.sk/pou...o_rizikach.pdf
    nunus2510 vaše investície sú chránené Garančným fondom na ochranu investícii a do výšky 50 000€. za sesť rokov investovania sme tam vložili 1278,15 Eur, úroky sme mali 289,- Eur. Ja nie som žiaden agent, kto chce investuje, kto nechce nech si nechá peniaze v pančuche. Peniaze, ktoré sme nechali v banke na účte sa nám neúročili vôbec nijako, takže pre mňa je toto oveľa lepšia investícia.....Riziko, že nebudú žiadne výnosy sú,ale mne sa tedy nepotvrdilo.....hawk....
      zbaliť

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    Ja mám cca 5 rokov prvidelené investovanie rytmus+ investoval som do jedneho fondu jednorazovo. Zatial po piatich rokov spokojnosť. Takisto mám aj v axe nejaké podielové fondy, takisto spokojnosť.
    Príspevok zbalený
    spam
    misoft Si sa teraz zobudil? A štyri roky si chrápal?
    skorec1 ja som si stale riesil svoje, len teraz pocujem ze to ma kopu ludi, take veci som riesil sam, mozno preto sa ti zda ze som spal, len ma hneva to ako to vychvaluju a nevedia si to preratat...
    skorec1 Pozeram ze robis zo seba mudreho, asi sa velmi nudis...
    buchač skorec1
    Ja za rok som sa vypracoval tak ze obchodujem na burze...
    ====================
    Fajn...a teraz daj rozprávku o Červenej čiapočke....

    RYTMUS - Pioneer Investments

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.