Zavrieť

Porady

odklad podania DP

kamarat pracuje a zije v CR, ale na slovensku ma zivnost...v roku 2005 ju mal pozastavenu, potom chvilku fungoval a potom ju dal zrusit...teraz by potreboval odlozit podanie DP pretoze to nejak nestiha a potrebuje vysporiadat zavazky...da sa to a co na to treba?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak mal príjmy zo zdrojov v zahraničí (ČR) môže požiadať o predĺženie lehoty na podanie DP do 30.9 .( § 49 ods. 3 ZoDP ) - zo zadanie vyplýva, že mal takéto príjmy. Ak by mal príjmy iba v SR, tak do 30.6.

    Jarino je offline (nepripojený) Jarino

    Jarino
    Treba dať žiadosť, čím skôr. Správne poplatky sa neplatia.
    Fany - môžeš požiadať za dcéru, iba keď máš od nej splnomocnenie. Keď nemáš, napíšeš to v jej mene a podpíš ju.
    Jarino
    Treba dať žiadosť, čím skôr. Správne poplatky sa neplatia.
    a dovod ma aky udat?ze pracuje v CR?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zacarovana
    kamarat pracuje a zije v CR, ale na slovensku ma zivnost...v roku 2005 ju mal pozastavenu, potom chvilku fungoval a potom ju dal zrusit...teraz by potreboval odlozit podanie DP pretoze to nejak nestiha a potrebuje vysporiadat zavazky...da sa to a co na to treba?

    Pokiaľ zrušil živnosť , tak záväzky musí daňovo vysporiadať tak či tak , upraví si ZD okrem iného aj o záväzky a to , že kedy ich on splatí je jeho vec .Samozrejme , pozor na splatnosť
    Zita5
    Pokiaľ zrušil živnosť , tak záväzky musí daňovo vysporiadať tak či tak , upraví si ZD okrem iného aj o záväzky a to , že kedy ich on splatí je jeho vec .Samozrejme , pozor na splatnosť
    ale on proste nestiha..je v cr a ucto mu vedu tu a je v tom velky chaos...takze potrebuje odklad...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    To Zacarovana : Dôvod na predĺženie lehoty je uvedený v znení § - tak to napíšeš aj do žiadosti - nakoľko mám príjmy zo zdrojov v zahraničí žiadam o predĺženie lehoty na podanie DP do 30.9.2006.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.