Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo popri závislej činnosti - daňové povinosti

Ahoj, prosím Vás o radu.
Som zamestnaná na TPP a popritom sa mi naskytla možnosť práce na základe Zmluvy o dielo. Aké mám daňové povinnosti na základe tejto zmluvy? Musím sa niekde prihlásiť, alebo stačí na konci uviesť príjem do daňového priznania?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    salamun je offline (nepripojený) salamun

    salamun
    zdravim
    Robim DP znamemu, ktory okrem prijmov zo zamestnania ma aj prijem podla takejto zmluvy o dielo ako umelec podla autorskeho zakona (aktívny).
    V zmluve je uvedena suma 300€, ale zaroven je tam uvedene, ze 2% odvedie kulturnym fondom.
    Nie som si isty, ci mu staci DP pre fyz. osoby A, kedze tam tieto prijmy vobec niesu, alebo by mal pouzit B aj ked zivnost na to nema.
    Zatial nema ziadne potvrdenie o prijem, iba tu zmluvu. Podla mna by ale mal mat na to od tej organizacie potvrdenie s presnou vyskou realne vyplatenych odmien. Nemylym sa?
    Dakujem

    j.janka je offline (nepripojený) j.janka

    j.janka
    podľa zákona č. 40/1964 v platnom znení... predmetom zmluvy je tvorba odborných textov (možno viacerých).

    Zmluva o dielo popri závislej činnosti - daňové povinosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.