Zavrieť

Porady

Možné riešenia nevybavenej reklamácie

Dobry den,

rad by som sa poradil. V autobazare som zakupil davnejsie auto, ku ktoremu bola slubena vymena niektorych veci, ako aj filtrov na aute. Vsetky vymeny boli uskutocnene, az na jeden filter, ktory, ako som zistil sa nachadza priamo v palivovej nadrzi a napr. v autorizovanom stredicku stoji jeho vymena okolo 150eur (a v neatorizovanom to nevymenia, je to specificky filter aj specificka praca).

To, ze bude uskutocnena vymena som ziadal napisat aj do preberacieho protokolu od auta, a mam to tam napisane. Po niekolkych urgenciach sa nic neudialo, tak som spisal reklamaciu, zaniesol ju osobne predat a prevzali mi ju a podpisali prevzatie. Po 30dnoch sa nic neudialo.

Co okrem podania podnetu na SOI mozem robit? Mozem podat aj TO? - ak ano, ako to odovodnit? Viem, ze to je krajne riesenie, avsak ide mi ako o princip, tak chcem aby bolo pravo na mojej strane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    pokial mas nimi podpisany reklamacny protokol a oni nevybavili reklamaciu v 30 dnovej lehote, mas pravo na vratenie penazi, alebo novy kus.

    Ako je to pri pouzivanych veciach, to netusim.

    subjekt6792 je offline (nepripojený) subjekt6792

    subjekt6792
    v tomto prípade nie je podstatné, či ide o použitú vec. Avšak podstatným je, že predávajúci výslovne prevzal záväzok výmeny tejto súčiasky na motorovom vozidle a tak je v omeškaní s plnením záväzku a ty máš právo odstúpiť od zmluvy alebo aj tiež dať si to na jeho náklady urobiť u iného podľa toho či si chceš ponechať auto alebo nie.
    Odporúčam ti vyzvať predávajúce ho aby v dodatočnej primeranej lehote splnil svoj záväzok inak odstúpiš od zmluvy alebo si to dáš urobiť na jeho náklady inde.

    Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

    Pokusam sa vlastne zistit... ...viac Nyyankees
    Dakujem za odpovede. Takze staci napisat vyzvu na splnenie zavazku - cim sa treba pri nej riadit? Ake su terminy a na aky zakon, predpis sa mozem odvolat?

    Co mozem robit potom, ak ani po vyzve sa nic nestane?

    subjekt6792 je offline (nepripojený) subjekt6792

    subjekt6792
    treba sa riadiť v prvom rade dohodou, ktorú si uzavrel s predávajúcim a ktorá je premietnutá v predmetnej kúpnej zmluve. Nevidel som tu zmluvu a tak ti neviem povedať na ktorý zákon sa máš odvolať, keďže kúpna zmluva môže byť uzavretá podľa Občianskeho zákonníka (ďalej len O.Z.) ale aj Obchodného Z.. Ale v zásade platí, že ak čas plnenia nie je dohodnutý(v zmluve), ustanovený právnym predpisom (napr. osobitné ustanovenia O.Z. o kúpnej zmluve, kde sa ustanovuje lehota na plnenie bez zbytočného odkladu) alebo určený v rozhodnutí, je dlžník povinný splniť dlh prvého dňa po tom, čo ho o plnenie veriteľ požiadal.
    Ak ani po tvojej výzve nepristúpi k splnenie záväzku odstúp od zmluvy alebo si to daj urobiť v inde na jeho náklady, ako som písal už vyššie.

    Možné riešenia nevybavenej reklamácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.