Zavrieť

Porady

Zvýšenie poštovného SP

Dobry den,
chcel by som sa poradit s jednym problemom, ktory vznikol od zaciatku roka.
Slovenska posta podstatnym sposobom zdvihla svoje ceny postovneho (zhruba 30-40% v zavislosti od produktu). Mam maly eshop s knihami, kde je postovne dost podstatna cast konecnej ceny (a v case velkej konkurencie sa zakazník pozera hlavne na to, aka je jeho konecna cena, nielen cena tovaru).
Existuje preto moznost osobitnej dohody so Slovenskou poštou zmluvneho charakteru, kde sa moze podnikatel zaviazat k danemu obratu a vyuzivaniu postovnych sluzieb a na oplatku dostane garantovane nizsie ceny postovneho?
Ak nie, existuje iny sposob ako zasah do vlastnej marze?
Dakujem za Vase nazory.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

tictac7
tsonga4 Pozri príspevok
Dobry den,
chcel by som sa poradit s jednym problemom, ktory vznikol od zaciatku roka.
Slovenska posta podstatnym sposobom zdvihla svoje ceny postovneho (zhruba 30-40% v zavislosti od produktu). Mam maly eshop s knihami, kde je postovne dost podstatna cast konecnej ceny (a v case velkej konkurencie sa zakazník pozera hlavne na to, aka je jeho konecna cena, nielen cena tovaru).
Existuje preto moznost osobitnej dohody so Slovenskou poštou zmluvneho charakteru, kde sa moze podnikatel zaviazat k danemu obratu a vyuzivaniu postovnych sluzieb a na oplatku dostane garantovane nizsie ceny postovneho?
Ak nie, existuje iny sposob ako zasah do vlastnej marze?
Dakujem za Vase nazory.
---nie som zástancom SP, ale ja viem o náraste okolo 10% - služby čo využívam..... inak pošta nie je jediný obchodný partner v prípade, ktorý uvádzaš - takže asi tak - rokuj s viacrými - otázkou však je, či si pre nich "zaujímavý".... ak nie, tak na podmienky jedného z nich budeš musieť pristúpiť - alebo si robiť rozvozy vo vlastnej réžii - to vieš - trhové hospodárstvo = dopyt / ponuka

tsonga4 je offline (nepripojený) tsonga4

tsonga4
dakujem za reakciu. Pisal som o cenach balikovych sluzieb, kym predtym som napr. zaplatil za tri baliky 9eur, teraz to vychadza 11-12€ uplne totozna sluzba
Ktore ine spolocnosti este mozu suplovat SP? (podobna cenova hladina atd)

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
Ak máš aspoň 50 balíkov/mesiac, tak kuriérske spoločnosti ti dajú veľmi zaujímavé ceny. Okrem toho kuriér príde na tvoj sklad pre balíky, takže sa ani nemusíš pohnúť z domu. Odpadáva čakanie na pošte a platba je väčšinou 1x nafaktúru. Ja mám mesačne len cca. 15-20 balíkov a mám 50% zľavu na ich služby a už teraz ma to vychádza lepšie ako pošta. A samozrejme čím viac balíkov = tým lepšie ceny. Ja mám DPD, ale skús aj DHL, GLS.

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_
Dantess Pozri príspevok
Ak máš aspoň 50 balíkov/mesiac, tak kuriérske spoločnosti ti dajú veľmi zaujímavé ceny. Okrem toho kuriér príde na tvoj sklad pre balíky, takže sa ani nemusíš pohnúť z domu. Odpadáva čakanie na pošte a platba je väčšinou 1x nafaktúru. Ja mám mesačne len cca. 15-20 balíkov a mám 50% zľavu na ich služby a už teraz ma to vychádza lepšie ako pošta. A samozrejme čím viac balíkov = tým lepšie ceny. Ja mám DPD, ale skús aj DHL, GLS.
Ja som od roku 2006 fungovala na SP. Teraz ma to však už dožralo , hlavne to nepreberanie veľkých balíkov, teda resp. preberanie, ale ako kurier za oveľa vyššiu cenu. Tak som oslovila prepravky, prva sa ozvala DPD, druha DHL. DPD dalo lepšie podmienky. Potom sice aj DHL sľubovalo lepšie podmienky, ale už som to nemenila.

Poznatky za necelý prvý mesiac. Úspora času, voľné večery - chodili sme na poštu až tesne pred zaverečnou, keď už bolo málo ľudí. Ďalšia úspora je na phm, predsa len pravidelne krátke jazdy chceli svoje. ďalej sme nekúpili ročnú parkovaciu kartu, pred našou poštou je platené parkovisko.

Z ceny prepravného si odpočítavam aj DPH, takže cena je porovnatelna.


Knihy ako malé zásielky sú trochu problém - to len keby si dal zákazníkom vybrať s tým, že za prepravnú službu zaplatia viac.

knight je offline (nepripojený) knight

knight
Ak chceš naďalej posielať cez poštu, lepšiu cenu môžeš dostať pri zmluvnom balíku http://www.posta.sk/sluzby/zmluvny-balik Je to niečo ako kuriér Slovenskej pošty, a podľa počtu prepravených balíkov sa dajú dohodnúť lepšie ceny.

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
Inak ešte ďalšia obrovská výhoda. Pri odosielaní kuriérom pripravíš balík a nalepíš nálepku. Pri pošte musíš vypisovať šek, podací, potom na balík perom potom to obviazať. Takže kuriérom na 1 balíku ušetríš cca. 5minút. Ak máš denne 10balíkov, tak ušetríš 50minút denne.

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

camozzi
Dantess Pozri príspevok
Inak ešte ďalšia obrovská výhoda. Pri odosielaní kuriérom pripravíš balík a nalepíš nálepku. Pri pošte musíš vypisovať šek, podací, potom na balík perom potom to obviazať. Takže kuriérom na 1 balíku ušetríš cca. 5minút. Ak máš denne 10balíkov, tak ušetríš 50minút denne.
Pri podaji cez EPH nemusí a pri zmluvnom balíku sa navyše nemusia zásielky obviazať.
Pozor pri zmluvnom balíku. Ak sa nedosiahnú stanové objemové a/alebo hmotnostné kvóty, pošta bude cenové rozdiely doúčtovávať. Viazanosť je minimálne na 12 mesiacov.

Zvýšenie poštovného SP

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.