Zavrieť

Porady

Účtovanie v jednoduchom účtovníctve

Dobry den chcem sa spytat ako vramci jednoducheho uctovnictva zauctujem preplatok, ktory mi vracal prenajimatel. Som v podnajme v kancelarskych priestoroch a tento rok mi vracal preplatky na elektrine vode.. ako to zauctujem? ide to do prijmov ? medzi ostatne prijmy v danovom?

dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Dáš to mínusom do nákladov - réžie. Presne tam, kde si účtoval platby, tam zaúčtuješ aj preplatok, len v mínusovej hodnote.

    lucy164 je offline (nepripojený) lucy164

    lucy164
    A dalsia otazocka ak platim ten najom na zaklade najomnej zmluvy uz od prenajimatela nedostavam ziadne faktury..akym sposobom uctujem? uhrada je z bankoveho uctu a na zaklade? ci v tomto pripade uz nemusim nic uvadzat?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Môžeš účtovať na základe interných dokladov s poznámkou: viď nájomná zmluva
    kn-alka áno

    lucy164 je offline (nepripojený) lucy164

    lucy164
    musim sa este raz spytat na to vratenie preplatku ... do banky som to dala ako vydavok reziu s minusom.... a zauctujem si to s faktrurou v dodavateloch s plus sumou?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Zaúčtuješ do záväzkov s mínusovou hodnotou. Potom na výpise zaúčtuješ úhradu faktúry takisto s mínusovou hodnotou do výdavkov.

    lucy164 je offline (nepripojený) lucy164

    lucy164
    a ked mi tie dve sumy scitalo a vypisuje mi zostava uhradit dvojnasobok sumy? kaslat na to?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Do záväzkov dáš mínusom ako došlú faktúru!!! Nie medzi príjmy, ale medzi výdaje. V banke dáš úhradu faktúry, automaticky ti to soft má vtiahnuť mínusom do výdavkov.

    V akom softe pracuješ?

    lucy164 je offline (nepripojený) lucy164

    lucy164
    v zavazkoch to mam ako minus sumu, v banke to mam minus ako sumu, ked chcem tieto dva udaje k sebe priradit program mi to scituje... ved tak dakujem naozaj velmi za pomoc..uz sa s tym len musim pohrat hlavne ze princip teraz uz viem...dakujem

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Žial tento program nepoznám, vo väčšine programov sa zadáva do BV ako úhrada došlej faktúry a vtedy by ti ti malo spárovať a uhradiť faktúru.

    lucy164 je offline (nepripojený) lucy164

    lucy164
    ja som dopisala este aj vramci uhrady to znamienko minus .... co mi vynulovalo tie sumy...ale musim si overit ci je to spravne... ved to uz nie je problem rucne zistit prijmy vydavky ci sedia.... tych poloziek ja nemam vela.....este raz velke dakujem za pomoc

    alohamercy je offline (nepripojený) alohamercy

    alohamercy
    Dobrý deň,
    SZČO používala na podnikanie dva účty. Účet č.1 používala na príjem dotácie, príjem platieb a na výdavky, ktoré sú súčasťou z dotácie t.j. podnikateľský účet ("to nie je problém").
    Účet č. 2 bol použitý na platbu zdravotného poistenia. Preto sa chcem spýtať, ako mám účtovať o tomto účte? Je potrebné účtovať všetky obraty na tomto účte? (pravdepodobne ide o osobný účet)
    Ďakujem za odpoveď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    alohamercy Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    SZČO používala na podnikanie dva účty. Účet č.1 používala na príjem dotácie, príjem platieb a na výdavky, ktoré sú súčasťou z dotácie t.j. podnikateľský účet ("to nie je problém").
    Účet č. 2 bol použitý na platbu zdravotného poistenia. Preto sa chcem spýtať, ako mám účtovať o tomto účte? Je potrebné účtovať všetky obraty na tomto účte? (pravdepodobne ide o osobný účet)
    Ďakujem za odpoveď.
    nezadávaj rovnaké otázky do viacerých tém

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Prosím poraďte mi. SZČO má prenajatý priestor vrátane priľahlej záhrady. K prevádzke dal urobiť detské ihrisko vrátane úpravy terénu. Mám dve faktúry - jednu na úpravu terénu, druhú na výstavbu detského ihriska. Celková hodnota je 2135 (900+1235). Môžem to zaúčtovať ako obstaranie majetku - stavba v jednom alebo zvlášť zaúčtovať úpravu plochy a zvlášť obstaranie detského ihriska?

    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.