Zavrieť

Porady

Počítač vo vlastnej réžii

Ahoj

v rámci živnostenského podnikania som si zakúpil počítač, a to spôsobom, že každý jeden komponent som kúpil samostatne a počítač som si vo vlastnej réžii poskladal. Do účtovnictva som zaviedol samostnatne počítač, ktorého hodnota bola tesne pod 30tis, a samostatne monitor, cca 12tis. Kedže som to zaúčtoval samostnatne, išlo to rovno do réžie. Otázka znie, je takýto postup správny?

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ticiana je offline (nepripojený) ticiana

    ticiana
    je to diskutabilné všetko záleží či si to budeš vedieť obhájiť pred kontrolou DU
    rozhodne by som aspoň jednotlivé prvky z počítača zeradila IDokladom a jedným súmárom ich dala do účtovníctva
    Monitor sa dá využiť aj na iné účeli, ale ťažko asi budeš obhajovať že nie je súčastou počítača alebo máš iné riešenie ?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    PC zaradiť s monitorom ako súbor, ibaže by si dokázal že monitor často používaš aj s iným zariadením, alebo na iný účel, o čom veľmi pochybujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jaseco
    Ahoj

    v rámci živnostenského podnikania som si zakúpil počítač, a to spôsobom, že každý jeden komponent som kúpil samostatne a počítač som si vo vlastnej réžii poskladal. Do účtovnictva som zaviedol samostnatne počítač, ktorého hodnota bola tesne pod 30tis, a samostatne monitor, cca 12tis. Kedže som to zaúčtoval samostnatne, išlo to rovno do réžie. Otázka znie, je takýto postup správny?

    Ďakujem za odpoveď
    Nie je tento postup správny , počítac + monitor treba zaradiť do HM , zároveň určiť odpisovú skupinu , ktorá v tomto prípade je odpisová skupina 1 a odpisovať počas 4 rokov .

    Do výdavkov cez prevádzkovú réžiu jednorazovo v žiadnom prípade , jedine vo výške ročného odpisu v príslušnom roku .

    Počítač vo vlastnej réžii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.