Zavrieť

Porady

Internetový obchod a registračná pokladnica pre platby v hotovosti?

Mám internetový obchod a zaujímalo by ma, či môžem prijímať platby za tovar v hotovosti a vystaviť príjmový pokladničný doklad k faktúre alebo musím mať registračnú pokladnicu?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bromelia je offline (nepripojený) bromelia

    bromelia
    za platbu faktúry za tovar v hotovosti vždy musíš mať registračnú pokladnu

    jumo je offline (nepripojený) jumo

    jumo
    My (internetovy obchod) sa z tohoto zakona o povinnom pouzivani ERP naozaj "velmi tesime!" Suma ktoru by som do toho vrazil by sa mi vratila mozno za 2 roky, pretoze osobne k nam moc ludi nechodi. Nehovoriac o tom, ze su s tym starosti navyse, treba platit nejake rocne revizie ci co a hlavne som si skoro isty ze nejaky zmrdi zase vymyslia upgrade software alebo novy modul, cize + par 100,- EURO co si clovek zaplati.
    A dalsi velmi silny argument preco nechcem ERP je ten ze nebudem podporovat mafianov vo vlade, pretoze iste vsetci vieme ze tuto povinnost mat ERP si pretlacila ERPacka lobby dovozcov tohoto zariadenia. Takych zmrdov bude vzdy dost, ale smutne je ze to nasa vypalnicka vlada schvalila :-(
    Ja to robim tak, ze pri nas je banka v ktorej mam ucet. Zakaznik pride osobne, pozrie si tovar a ak suhlasi s kupou tak ideme do banky a tam vlozi peniaze na nas ucet. Dostane do ruky fakturu kde je napisane "Platba prevodom."

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    ked pridu osobne po tovar a platia v hotovosti musi byt RP, ak posielas na dobierku a chodi ti to poukazkou tak asi nie (ale my oboje uhradzame cez RP)

    ajka-26 je offline (nepripojený) ajka-26

    ajka-26

    Podľa mňa RPje možné nahradiť aj paragónom.(výnimočne) Ale ak vystavíš faktúru a platia tiv hotovosti ,potom ide ku faktúre príjmový doklad. Faktúra obsahuje všetkyúdaje ,ktoré sú uvádzané na RP tak načo tlačiť aj RP???
    .

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ajka-26 Pozri príspevok

    Podľa mňa RPje možné nahradiť aj paragónom.(výnimočne) Ale ak vystavíš faktúru a platia tiv hotovosti ,potom ide ku faktúre príjmový doklad. Faktúra obsahuje všetkyúdaje ,ktoré sú uvádzané na RP tak načo tlačiť aj RP???
    .
    Žiaľ nemáš pravdu, každý príjem hotovosti za TOVAR - aj úhrada FAKTÚRY za tovar MUSÍ byť evidovaná cez ERP.

    Paragon sa používa vtedy, ak máš ERP v oprave. Ani na úhradu faktúry nestačí príjmový pokladničný doklad, musí byť doklad z ERP. (okrem služieb, ale aj tam sú zákonom dané služby, ktoré musia byť evidované cez ERP.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    kn-alka Pozri príspevok
    Žiaľ nemáš pravdu, každý príjem hotovosti za TOVAR - aj úhrada FAKTÚRY za tovar MUSÍ byť evidovaná cez ERP.

    Paragon sa používa vtedy, ak máš ERP v oprave. Ani na úhradu faktúry nestačí príjmový pokladničný doklad, musí byť doklad z ERP. (okrem služieb, ale aj tam sú zákonom dané služby, ktoré musia byť evidované cez ERP.
    ja len doplnim ze uhrada faktury musi byt evidovana v erp len ak je platena v hotovosti alebo nahradou hotovosti (platobnou kartou,...)

    frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

    frenkacik
    len sa chcem opatat ci mozem vydad tovar osobne, zakaznik mi zaplati v hotovosti a ja tie peniaze osobne vlozim na moj ucet v banke
    je toto riesenie OK ?

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    frenkacik Pozri príspevok
    len sa chcem opatat ci mozem vydad tovar osobne, zakaznik mi zaplati v hotovosti a ja tie peniaze osobne vlozim na moj ucet v banke
    je toto riesenie OK ?
    A aký doklad dáš zákazníkovi?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    frenkacik Pozri príspevok
    len sa chcem opatat ci mozem vydad tovar osobne, zakaznik mi zaplati v hotovosti a ja tie peniaze osobne vlozim na moj ucet v banke
    je toto riesenie OK ?
    platba za tovar uskutocnena v hotovosti musi byt zaregistrovana v erp, co je na tom nepochopitelne?

    frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

    frenkacik
    Zakaznikovi dam fakturu, ktoru by aj tak dostal s balikom.
    Myslel som, ze ak peniaze vlozim do banky bude to OK, lebo to mohol urobit aj moj zakaznik.
    Zial na vypise z TB sa objavi aj meno vkladatela :-(
    Je to blbe povedat zakaznikovi ze mu nedam tovar osobne a kvoli 4-5 pripadom kupovat pokladnicu je neekonomicke.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    frenkacik Pozri príspevok
    Zakaznikovi dam fakturu, ktoru by aj tak dostal s balikom.
    Myslel som, ze ak peniaze vlozim do banky bude to OK, lebo to mohol urobit aj moj zakaznik.
    Zial na vypise z TB sa objavi aj meno vkladatela :-(
    Je to blbe povedat zakaznikovi ze mu nedam tovar osobne a kvoli 4-5 pripadom kupovat pokladnicu je neekonomicke.
    Dáš mu do ruky faktúru, ale nebude mať doklad o úhrade

    vypíš mu poštovú poukážku na účet a pošli ho s tým do banky.

    frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

    frenkacik
    mas pravdu, je to neprestrielne, :-)
    ale tak trochu otrava pre zakaznika :-)
    este tak platba predom, ale nahovorit noveho zakaznika na to je trochu umenie

    jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

    jenny5
    Tiez v ramci internetoveho podnikania nemame ERP. Platba bud prevodom na ucet, alebo dobierka cez SP.
    Ak sa ozvu zakaznici, ze chcu osobny odber, vzdy ich dopredu upozornime, ze je mozny len v pripade prevodu sumy na ucet, nakolko nemame ERP. Zatial s tym nemal ziaden zakaznik problem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.