Zavrieť

Porady

Prečo sa nezobrazujú mpeg súbory na tv?

Notbook a tv som spojil s originálnym video konvertorom (VGA to RCA) a stalo sa toto - avi súbory z notbooku do tv prechádzali a poskytovali na tv dobrý obraz ale mpeg a mp4 vytvorili na obrazovke tv len čistú fialovú plochu. Čo robiť, aby aj tieto súbory prešli do tv? Keď tieto súbory dám na USB kľúč, ktorý vložím do satel. prijímača pripojeného do tv, poskytujú na tv kvalitný obraz.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    *.avi nie je označenie formátu - je to kontajner, v ktorom je obrazová i zvuková časť so svojimi kodekmi.
    Je možné, že v *.avi je obrazová časť formátu mpeg2, divx, xvid -čo je pomerne bežné kódovanie.
    mpeg a mp4 (čo je tiež kontajner) - sú skôr pre vysoké rozlíšenie HDTV - a jednoducho cez RCA ti to telka nezoberie.
    Ak noťas má HDMI - prepoj cez toto.
    USB má oproti ním trochu vyššiu dátovú priepustnosť.

    karner je offline (nepripojený) karner

    karner
    Problém bol v Graphis Media Acceleratori - nemal som ho správne nasmerovaní. Teraz som dal ako primárni "monitor" nie "notbook" a videá sa zobrazujú na monitore čiže na TV. Na notbooku mám fialovú plochu. AVI videá sa znova zobrazujú na oboch správne. Záhada. Ako docieliť, aby sa na oboch plochách zobrazovali aj MPEG videá?

    karner je offline (nepripojený) karner

    karner
    Mám plazmu Panasonic, idem cez video konvertor VGA to RCA. Poraď, ako vypnem urýchľovanie na GOM Playeri - vraj ten to spôsobuje?

    Prečo sa nezobrazujú mpeg súbory na tv?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.