Zavrieť

Porady

porušenie nájomnej zmluvy

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako mám postupovať, keď som dala byt do prenájmu a zmluva bola na dobu určitú na 2 roky. Ale nájomnička sa bez upozornenia odsťahovala a nezaplatila mi nájom ani poplatky na ktorých sme boli dohodnuté, len napísala sms, že kľúče mám v schránke a vôbec so mnou nekomunikuje. Len cez sms a to že žiadne peniaze mi nedoplati. Neviem ako mám ďalej postupovať,keď sa s ňou nedá ani dohodnúť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pošli jej hneď platobný rozkaz s doteraz dlžnou sumou a úrokovou sadzbou na úroky z omeškania, aj súdne trovy, aby si uvedomila, že nájom trvá a platiť musí.

    subjekt6792 je offline (nepripojený) subjekt6792

    subjekt6792
    Ak som správne pochopil nájomníčka porušila zmluvy, tým že ju patrične neukončila na základe toho ti vznikol nárok na asi dohodnutú zmluvnú pokutu alebo odstupné (ty píšeš poplatky) a ešte k tomu ti dlhuje sumu na splatnom nájomnom.
    V takom to prípade by som sa obrátil na dlžnú nájomníčku s výzvou na zaplatenie dlžného nájomného a "poplatku" s tým, že ak v dodatočnej lehote nesplní tak sa obrátiš na súd aj s nárokom na náhradu škody, ktorá ti vznikla jej jednostranným porušením zmluvy. Potom sa môžeš obrátiť na mediátora alebo súd a konkrétne by som ti na príslušnom súde odporúčal žiadať vydanie platobného rozkazu.

    porušenie nájomnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.