Zavrieť

Porady

Dovoz šperkov z Číny

Clo z Ciny, DPH-preco sa plati DPH ? Ked nie som platca DPH ? Chcela by som oficialne zacat predavat sperky, bizuteriu,.... dovezenu z ciny. Vacsinou objednavam balicky do 22 eur, takze to pride normalne bez cla. Ale ak by som to chcela robit na zivnost, tak sa plati clo ? Musim ? A ta DPH ? Zatial sa rozbieham, ale ide to celkom fajn....Chcela by som si zratat vsetky naklady predtym ako sa do toho pustim vo vacsom....Studovala som stranku colnej spravy.....Ale mam z toho hlavu ako melon. Som na materskej dovolenke....predtym som bola zamestnana, este vlastne stale som....Ked si otvorim zivnost, tak pridem o rodicovsky prispevok ? S malym budem aj nadalej doma....kedze ide o predaj cez net....Vopred dakujem za uzitocne rady.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    fbejka Pozri príspevok
    DPH-preco sa plati DPH ? Ked nie som platca DPH ?
    Pretože keby si nakúpila od slovenského dodávateľa, tak isto ti do toho zaráta DPH. Je to normálne, ako neplatcovi DPH ti nikto nemôže predať tovar oslobodený od DPH. Či už nakupuješ v SR alebo EU. A ak nakupuješ mimo EU, tú DPH nezaplatíš dodávateľovi, ale colnému úradu.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    fbejka Pozri príspevok
    Clo z Ciny, DPH-preco sa plati DPH ? Ked nie som platca DPH ? Chcela by som oficialne zacat predavat sperky, bizuteriu,.... dovezenu z ciny. Vacsinou objednavam balicky do 22 eur, takze to pride normalne bez cla. Ale ak by som to chcela robit na zivnost, tak sa plati clo ? Musim ? A ta DPH ? Zatial sa rozbieham, ale ide to celkom fajn....Chcela by som si zratat vsetky naklady predtym ako sa do toho pustim vo vacsom....Studovala som stranku colnej spravy.....Ale mam z toho hlavu ako melon. Som na materskej dovolenke....predtym som bola zamestnana, este vlastne stale som....Ked si otvorim zivnost, tak pridem o rodicovsky prispevok ? S malym budem aj nadalej doma....kedze ide o predaj cez net....Vopred dakujem za uzitocne rady.....
    pretože platia §§ 21 + 24 zákona o dph

    fbejka je offline (nepripojený) fbejka

    fbejka
    Dakujem za vysvetlenie. Takze ked budem tovar kupovat na dalsi predaj, tak musim kazdu zasielku preclit a na colnom urade mi vyrubia aj DPH ? Aj ked ma balicek hodnotu nizsiu ako 22 eur ? To DPH je 20 % ? Myslite ze tie doklady JCD zvladnem aj sama alebo by som na to mala vyuzit colno-deklarantsku spolocnost ? Ake poplatky si za tuto sluzbu pytaju ?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    fbejka Pozri príspevok
    Dakujem za vysvetlenie. Takze ked budem tovar kupovat na dalsi predaj, tak musim kazdu zasielku preclit a na colnom urade mi vyrubia aj DPH ? Aj ked ma balicek hodnotu nizsiu ako 22 eur ? To DPH je 20 % ? Myslite ze tie doklady JCD zvladnem aj sama alebo by som na to mala vyuzit colno-deklarantsku spolocnost ? Ake poplatky si za tuto sluzbu pytaju ?
    tohar v balíčku bude mať hodnotu takú, aká sa bude pozdávať colníkom
    petersna myslim ze to robia podla ceny , iba ak neni cena uvedena potom daju asi podla seba

    Dovoz šperkov z Číny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.