Zavrieť

Porady

materská dovolenka

Dobrý večer,chcela by som poprosiť niekoho kto mi vie pomocť s mojim problemom.V máji budú 3roky čo som zamestnaná bez prerušenia ale pracovnú zmluvu mi stále predlžujú,teda ju nemám na neurčito,koncom tohto mesiaca mi ju majú znova predlžiť.Problém je v tom že s manželom plánujeme dieťatko a ja mám obavu že ked otehotniem oni mi ju už nepredlžia a ja teda nedostanem matersku.Chem sa opýtať či náhodou nebudem v nejakej ochrannej dobe alebo či mi skončí zmluva a ja pojdem s ,,bruškom,, na úrad práce.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak by tvoj PP skončil v čase, keď už budeš tehotná - tak potom je tvoja ochranná lehota 8 mesiacov. Nástup na MD je 6 týždňov pred PTP (predp. pôrod) - takže v takom prípade je nárok na materské

    Rellka je offline (nepripojený) Rellka

    Rellka
    ´Dakujem neviem či som to správne pochopila: takže po,,lopate,, od marca mi predlžia zmluvu dajme tomu ,že do augusta...ja otehotniem v máji...v auguste mi zmluvu už nepredlžia,,,na čo aj !! ,tehotnej,,,a ta ochranna doba sa mi ráta od toho maja na 8 mesiacov???alebo ako??čiže ja ako prepustená v auguste a tehotná pojdem na ten čas do materskej na úrad a potom mi na miesto podpory budu davať matersku tých 34 alebo 37 týždnov a potom rodičovský príspevok???

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Rellka Pozri príspevok
    ´Dakujem neviem či som to správne pochopila: takže po,,lopate,, od marca mi predlžia zmluvu dajme tomu ,že do augusta...ja otehotniem v máji...v auguste mi zmluvu už nepredlžia,,,na čo aj !! ,tehotnej,,,a ta ochranna doba sa mi ráta od toho maja na 8 mesiacov???alebo ako??čiže ja ako prepustená v auguste a tehotná pojdem na ten čas do materskej na úrad a potom mi na miesto podpory budu davať matersku tých 34 alebo 37 týždnov a potom rodičovský príspevok???
    Ak skončíš PP a už budeš tehotná - tak od konca PP sa ti počíta OL 8 mesiacov . To znamená, že hocikedy v tejto lehote môžeš nastúpiť na materskú - a aj ti bude SP vyplácať dávku.(či už to bude 1 mesiac, alebo, 5 mesiacov, alebo 6, 8. po skončení PP) tvoja materská dávka bude vypočítaná z VZ, ktorý si mala v PP . (viď zák o SP §§ 48-56 pozri).
    Ak by si v čase skončenia PP nebola tehotná - tak potom to treba riešiť novým poistením . No a po skončení materskej - RP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.