Zavrieť

Porady

Čo s budovou? Váš nápad...

Dobrý deň,
Potreboval by som dobrú radu resp. nápad, že ako využiť ak mám k dispozícií :
  • Veľkú budovu ( bez vykurovania ) cca 350 m2 + 2 klenbové pivnice s plochou cca 40 + 40 m2
  • Na pozemku cca 5000 m2 (ideálny tvar) z toho podľa listu vlastníctva 60% je ako „stav. pozemok“ a 40% ako „záhrada“
  • Voda a elektrika je už v budove
  • Plyn ešte nie, ale hlavná trasa plynu je pri okraji pozemku
Nevýhody :
Budova sa nachádza v lokalite s vysokou nezamestnanosťou t.j. malá kúpna sila
Budova sa nachádza na dedine (cca 2000 obyv.) kde asi za 10 – 15 rokov majorita bude v menšine, možno skorej...
Budova je v pôvodnom stave.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Mraziarne, sušiareň, konzerváreň:
    a/ sezónny výkup ovocia, zeleniny, bravčového, kuracieho a zajačieho mäsa z blízkeho okolia
    b/ mrazenie, zaváranie, sušenie vykúpeného ovocia, zeleniny a mäsa
    c/ otvoriť si vlastnú predajňu napr. v okresnom meste.

    Pre blízke okolie by si vytvoril pracovné miesta cca pre 50 ľudí (počítam že by doma pre teba chovali a pestovali každý niečo iné (chren, kukuricu, cviklu, zajace, jaternice, klobásy, slaninu, údené, atď. .......). Nejakých 10-15 ľudí by si zamestnal priamo v budove.

    Ja ako spotrebiteľ bez záhrady mám už dosť zaváranej kukurice, chcem aj čerstvú ale nie mľandravú lahôdkovú, už nechcem holé uhorky, ale krásne s bradavicami, čo k nim pasuje mastný chleba, nechcem cesnak čo nesmrdí, ale taký čo aj na druhý deň v robote vedia že som jedla večer topinky, nechcem americkú fazuľu v paradajkovej šťave, ale riadnu trojprdovú farebnú fazuľu s údeným, sušený hrach čo si v zime môžem dať naklíčiť lebo nie je namorený, mrazenú držkovú polievku kde sú kusy držiek a nie iba zmrazená voda ........ mám pokračovať?

    Táák a teraz máš na výber: buď si ma vezmeš za ženu a zbohatnem aj ja, alebo založíme s.r.o. lebo som ti prezradila moje know-how

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    No tak to si tam mal uviesť, netrápila by som sa s mraziarňami a konzervárňami ........ hehe, vykýval si so mnou!

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Aj iní majú také problémy,že čo s budovami ...

    Teraz dorazila skutočná kríza !

    A mne pred 10 rokmi skrachovalo podnikanie pretože som vtedy nedokázal najsť podobné priestory.
    to: hubatá, sorry
    ináč celkom dobrý nápad s tým ovocím, ďakujem pekne.

    Poraďáci ozvite sa, poraďte
    Ďakujem

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    Sadni do auta, otvor oči a pozeraj sa vôkol seba, príkladov je habadej, nikto ti predsa nemôže poradiť bez hlbšej analýzy tvojho stavu financií, vzdelania, ochoty riskovať a pod.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Jaroslav2013 Pozri príspevok
    Áno, je to kultúrna pamiatka.
    Budova v povodnom stave a este k tomu kulturna pamiatka, tak to bude problem s rekonstrukciou.Kopec vybavovania, schvalovania o investiciach ani nehovoriac atd.
    Ak nemas nadbytok finanacii, tak ju ponukni na predaj,mozno by niekto z toho dokazal vybudovat napr.peknu stylovu vinaren,alebo restauraciu.

    prihod foto, mozno bude viac napadov

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    Mna napadlo - sice ako písal "arizona" vstupné náklady na rekonštrukciu sú dost ako, no čo "súkromná galéria" , s penzionom a reštikou :-) resp. domov pre seniorov - tie su dnes v kurze

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    Mám aj další nech prispeje Únia - je dobrá "výzva" - práve aj na takéto objekty, to by bolo super
    Ďakujem za Vaše nápady, mal som tiež podobné myšlienky. Vedeli by ste ešte poradiť alternatívne riešenie ktoré vyžaduje nižšie alebo minimálne náklady?
    To: kezeso - myslel som si, že sme na stránke www.porada.sk a nie na www.Sadni do auta, otvor oči a pozeraj sa vôkol seba.sk. Ja som potreboval nezávislé nápady vo forme "brainstorming"-u na základe parametrov ktoré som uviedol na začiatku .
    Ďakujem ešte raz za Vaše nápady

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    Jaroslav2013 Pozri príspevok
    Ďakujem za Vaše nápady, mal som tiež podobné myšlienky. Vedeli by ste ešte poradiť alternatívne riešenie ktoré vyžaduje nižšie alebo minimálne náklady?
    To: kezeso - myslel som si, že sme na stránke www.porada.sk a nie na www.Sadni do auta, otvor oči a pozeraj sa vôkol seba.sk. Ja som potreboval nezávislé nápady vo forme "brainstorming"-u na základe parametrov ktoré som uviedol na začiatku .
    Ďakujem ešte raz za Vaše nápady
    Mne to pripadá, ako by si chcel kupovať nehnuteľnosť spoza počítača, musíš ísť do terénu, všetko už bolo vymyslené, bez urážky, kezeso

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.