Zavrieť

Porady

Absolventská prax a daň z príjmu

Ahojte, poraďáci,

zamestnankyňa mi predložila na ročné zúčtovanie dane namiesto Potvrdenia o zdaniteľných príjmoch od ďalšieho zamestnávateľa nejaké potvrdenie o výške príspevku za vykonávanie absolventskej praxe.
Predpokladám, že tento príspevok z NÚP nie je zdaniteľným príjmom, ale neviem k tomu nájsť oporu v zákonoch. Vedel by mi niekto z Vás poradiť, kde hľadať?

Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    janka37
    Ahojte, poraďáci,

    zamestnankyňa mi predložila na ročné zúčtovanie dane namiesto Potvrdenia o zdaniteľných príjmoch od ďalšieho zamestnávateľa nejaké potvrdenie o výške príspevku za vykonávanie absolventskej praxe.
    Predpokladám, že tento príspevok z NÚP nie je zdaniteľným príjmom, ale neviem k tomu nájsť oporu v zákonoch. Vedel by mi niekto z Vás poradiť, kde hľadať?

    Vopred ďakujem.
    Na takýchto tlačivách a potvrdeniach bývajú odvolávky na §§.
    NÚP vystavuje rôzne "rozhodnutia" každému uchádzačovi. Keď dostal príjem z NÚP , bol v evidencii uchádzaačov NÚP? Ak je to štátna dávka, tak je to oslobodené od dane.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    Tak som sa na to dnes pozrela. Na tlačive je uvedené: "poskytnutý paušálny príspevok v zmysle §51 Zákona o službách zamestnanosti..."
    Z toho mi vyplýva, že "príspevok určený na úhradu nevyhnutných osobných výdavkov spojených s vykonávaním absolventskej praxe" (§51 ods.5), navyše poskytovaný z Európskeho sociálneho fondu (uvedené na tlačive), môžeme chápať ako druh štátnej dávky, čiže by mal byť od dane oslobodený.

    Takže tento príjem vôbec nezahrniem do RZD a budem dúfať, že je to správne . Ďakujem.

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    Ahojte poraďáci ,
    aj mňa by veľmi zaujímalo , či absolventská prax je naisto oslobodená od dane pre rok 2008 .

    Pekný deň

    Absolventská prax a daň z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.