Zavrieť

Porady

NČZD na manžela

chcem sa poradiť ohľadom odpočitateľnej položky na manžela.
Naša zamestnankyňa žiada odpočet na manžela. Jej manžel je od 1.1.2012 do 8/2012 samoplatiteľ na ZP, od 9/2012 do 31.12.2012 na ÚP. Poslala mi čestné prehlásenie / neoverené na obec. úrade/, že manžel nemá žiaden iný príjem.
Môžem jej uplatniť NČZD v takomto prípade na manžela?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nepotrebuješ žiadne čestné prehlásenie, stačí keď do Žiadosti o vykonanie RZD uvedie, že si uplatňuje NČZD na manžela a výška jeho príjmu je nula.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    To sa týka až roku 2013. V roku 2012 nie sú žiadne takéto podmienky, len od NČZD sa odpočíta príjem manžela/ky.

    25252 je offline (nepripojený) 25252

    25252
    veronikasad Pozri príspevok
    Nepotrebuješ žiadne čestné prehlásenie, stačí keď do Žiadosti o vykonanie RZD uvedie, že si uplatňuje NČZD na manžela a výška jeho príjmu je nula.
    Veronika,
    chcem sa ešte spýtať, na školení čo som bola, hovorili iba o odpočte na manželky, ktoré sú celý rok na úrade práce, alebo sú na rodič. dovolenke a starajú sa o deti do 3 rokov, príp do 6-tich, alebo poberajú príspevok na opatrovanie.
    Nevadí teda, že nie je celý rok evidovaný na práce?

    25252 je offline (nepripojený) 25252

    25252
    kn-alka Pozri príspevok
    To sa týka až roku 2013. V roku 2012 nie sú žiadne takéto podmienky, len od NČZD sa odpočíta príjem manžela/ky.

    Ďakujem KN-kalka, nevedela som, že tieto podmienky, čo som uvidla vyššie platia až na rok 2013.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.