Zavrieť

Porady

Je možné urobiť si kvalifikačné vzdelávanie z predškolskej a elementárnej pedagogiky?

Chcela by som sa spýtať, či je možné aby si moja sestra mohla urobiť kvalifikačné vzdelávanie aby mohla učiť na 1. stupni ZŠ. Má už viac rokov a aj roky praxe, ale opäť na VŠ študovať už nemá chuť. Tak zisťuje možnosti ako získať kvalifikáciu na danú pozíciu bez toho, aby musela 3 roky študovať a získať Bc titul.

V jej mene ďakujem za akúkoľvek radu.

K.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Na UK v BA sa dá urobiť Rozširujúce štúdium primárnej pedagogiky (učiteľstvo pre primárne vzdelávanie)
    Štúdium je určené pre nekvalifikovaných učiteľov základných škôl s vysokoškolským vzdelaním, ktorí si chcú rozšíriť kvalifikačné predpoklady. Štúdium trvá 2 roky.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Podľa mňa nie.
    Vyhláška 437/2009 Z.z. jasne definuje aké musí mať vzdelanie učiteľ prvého stupňa ZŠ.
    Vyžaduje sa VŠ vzdelanie II. stupňa. Čiže Bc. titul z predškolskej a elementárnej pedagogiky by jej aj tak nepomohol.
    Škoda že neuvádzate aké má vzdelanie, len to, že už nemá chuť študovať VŠ :-(

    Je možné urobiť si kvalifikačné vzdelávanie z predškolskej a elementárnej pedagogiky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.