Zavrieť

Porady

dan z prijmu pri predaji bytu

V decembri 2009 sme kupovali s priatelom byt ako podielovi spoluvlastnici, kazdy 1/2. V maji 2012 sme ho predali, medzitym sme sa vzali a uz sme ho predavali ako manzelia. Zaujima ma ci mame narok na oslobodenie od dane z prijmu, alebo aspon manzel, kedze mal v byte trvaly pobyt 2 roky, ja bohuzial tuto podmienku nesplnam. Alebo som oslobodena od dane aj ja nakolko sme ho uz predavali ako manzelia ? Velmi pekne dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    marjankaj Pozri príspevok
    Katy veď ho kúpili v 12.2009, teda tam nemohli bývať 5 rokov.
    býval tam dva roky ! .. prechdné ustanovenia!

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Zdaníte rozdiel medzi predajnou a nákupnou cenou. Prípadne znížený o vydokladované úpravy. Obaja. Teda iba ty zo svojej polovice. Manžel nebude zdaňovať.
    Naposledy upravil marjankaj : 05.02.13 at 13:35
    Tomu rozumiem, len si myslim, ze aspon manzel by mohol byt oslobodeny od dane na zaklade podmienky o trvalom pobyte 2 roky

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    áno, na manžela sa vzťahuje oslobodenie - ak mal pobyt pred predajom ....
    Ak ste boli podieloví spoluvlastníci - tak asi to tak aj ostalo - aj keď ste sa stali manželmi.

    samozrejme - polovicu výdavkov si môžeš uplatniť! ... Tak "dobre" ste predali
    Naposledy upravil Katy a R : 05.02.13 at 12:24
    To mi je jasne , tym padom by som si mala podat danove priznanie, aj ked som na rodicovskej dovolenke a zo zisku z predaja, ktory sme mali, musim ja zdanit polovicu a manzel je tym padom oslobodeny ?
    Naposledy upravil juliananr : 05.02.13 at 12:32

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Katy a R Pozri príspevok
    áno, na manžela sa vzťahuje oslobodenie - ak mal pobyt pred predajom ....
    Ak ste boli podieloví spoluvlastníci - tak asi to tak aj ostalo - aj keď ste sa stali manželmi.

    samozrejme - polovicu výdavkov si môžeš uplatniť! ... Tak "dobre" ste predali
    Katy veď ho kúpili v 12.2009, teda tam nemohli bývať 5 rokov.

    dan z prijmu pri predaji bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.