Zavrieť

Porady

Domov dôchodcov - Váš názor

Zdravim. Zaujimal by ma Vas nazor na podnikanie v oblasti socialnych sluzieb. Strucne a jednoducho: domov dochodcov zamerany na solventnych klientov. Realizovany projekt by bol myslim v SR ojedinely, takze nemam obavy o klientelu. Plan mam, chcem najst investora a hoci som presvedceny ze je dobry predsa len... Viac hlav, viac rozumu.
Naposledy upravil Dav : 06.02.13 at 07:09
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja si myslim, ze domovy,ktore sa chcu zameriavat na zahranicnu klientelu, maju iba zbytocne velke oci,ale po case vytriezveju.
Ak sa im aj podari ziskat, jedneho, dvoch klientov zo zahranicia, to ich z biedy nevytrhne.

Ved aj ti cudzinci,pre ktorych su ceny mozno lakave, maju svoje city,rodinne zvazky a pod. ked aj daju z nejakych dovodov svojho starceka do zariadenia pre seniorov, urcite ho chcu navstevovat a na vzdialenost niekolko 100 km je to problem.
A taktiez spokojnost klienta...ano, mozu mu ponuknut penu izbu,ci kvalitnu opateru.Ale stary clovek bude dezorientovany a nestastny,lebo je v cudzej krajine,kde okolo seba pocuje cudziu rec a nerozumie jej...

A tiez si myslim, ze pre slovenske domovy bude problem zabezpecit na kazdej smene dostatok odborneho personalu,hovoriaceho cudzou recou. Zdravotnici, ktory hovoria plynule nemecky,pojdu robit radsej za ovela vacsi prijem do zahranicia do lepsich podmienok.

Dobre, dajme tomu, ze DD zabezpcia personal,ale co dalej? Ved sestra nemoze byt cely den pri jednom pacientovi a rozpravat sa s nim.
Ti starcekovia maju aj spolocne akcie,kde si chu podebatit medzi sebou. Ako sa cudzinec porozprava so spolubyvajicimi? Nijako.
Najoblubenejsou aktivitou v DD byva napr.pozeranie TV. A to im sestra bude prekladat? Alebo daju babku, ci dedka sameho do izby, kde mu naladia nemecke programy,aby rozumel?
A tych situacii bude vela...

Stari ludia uz velke poziadavky nemaju,pre nich je dolezite aby dostali svoje "pirulky",aby ich nic nebolelo /alebo aby sa mohli medzi sebou porozravat,kto co uziva/, aby dostali nejest,aby si mali s kym posediet a porozpravat...a vzdy medzitym vykukaju z okna a tuzobne pozeraju na dvere,kedy im pride nejaka navsteva...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela Pozri príspevok
Bola som v tom príspevku až tak osobná? Písala som skôr všeobecne, ale to je v poriadku.
Talianske príslovie: Bez dôvery niet rodiny. Nájde sa nejaké naše?
Podľa toho , aké myslíš ...

Lebo sú tie , akože dobré :

Svoji majú ako reťaz spolu držať.
Cudzí je cudzí a svoj je svoj.
Krv nenie voda ani mlieko.

Tie onakvejšie ...na " slovenskejší " spôsob :

Kde dedič plače, v srdci sa smeje.
Keď dub padne, ledakto triesky zbiera.
Kmotrovstvo, švagrovstvo — najhoršie priateľstvo.
Ak máš meštek ako teľa, máš rodinu i priateľa; ak máš meštek ako lata, nemáš sestry ani brata.


.....je ich dostatok ....plno ,veľa .... a na každú príležitosť ....
Múdrosti našich predkov a nie je potrebné behať ani za hranice všedných dní ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač Pozri príspevok
Podľa toho , aké myslíš ...

Lebo sú tie , akože dobré :

Svoji majú ako reťaz spolu držať.
Cudzí je cudzí a svoj je svoj.
Krv nenie voda ani mlieko.

Tie onakvejšie ...na " slovenskejší " spôsob :

Kde dedič plače, v srdci sa smeje.
Keď dub padne, ledakto triesky zbiera.
Kmotrovstvo, švagrovstvo — najhoršie priateľstvo.
Ak máš meštek ako teľa, máš rodinu i priateľa; ak máš meštek ako lata, nemáš sestry ani brata.


.....je ich dostatok ....plno ,veľa .... a na každú príležitosť ....
Múdrosti našich predkov a nie je potrebné behať ani za hranice všedných dní ...
Ja viem, že slovenských prísloví a porekadiel máme neúrekom.
Ja nie som ich obdivovateľ, neviem sa s nimi zžiť. Takmer všetky sú dvojzmyselné, i vulgárne medzi riadkami.
Aj tie čo si uviedol ako príklad, nie je v nich "čistota".
Cudzí je cudzí a svoj je svoj. Výklad: Aj s možným zločinom. Nevyhovuje mi.
Podobne aj s ostatnými.



Bez dôvery niet rodiny. Veľmi pozitívne. Čistá pravda. Predstav si, že malý Talian to nasáva spolu s materským mliekom.
Bez dôvery nefunguje nič, rozpadávajú sa putá, priateľské, rodinné, manželské, kolegiálne, všetky.
A rodina je naozaj základ spoločnosti. Rozmlátené rodiny majú dopad na celú spoločnosť.


Jeden černošský hudobník prišiel do Prahy pôsobiť na dlhšiu dobu. Svetobežník. Povedal, že po každom príchode do novej krajiny si naštuduje rozprávky národa. Z nich si utvára názor na mentalitu obyvateľov.
Mne sa tá myšlienka veľmi pozdáva.
Ja takmer nepoznám jednu českú rozprávku, kde by nebol napr.čert. Ešte aj v opere.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela Pozri príspevok
Ja viem, že slovenských prísloví a porekadiel máme neúrekom.
Ja nie som ich obdivovateľ, neviem sa s nimi zžiť. Takmer všetky sú dvojzmyselné, i vulgárne medzi riadkami.
...nie vždy a nie za každých okolností , každý si nájde to svoje ...

Aj tie čo si uviedol ako príklad, nie je v nich "čistota".
Cudzí je cudzí a svoj je svoj. Výklad: Aj s možným zločinom. Nevyhovuje mi.
Podobne aj s ostatnými.

Bez dôvery niet rodiny. Veľmi pozitívne. Čistá pravda. Predstav si, že malý Talian to nasáva spolu s materským mliekom.
Bez dôvery nefunguje nič, rozpadávajú sa putá, priateľské, rodinné, manželské, kolegiálne, všetky.
A rodina je naozaj základ spoločnosti. Rozmlátené rodiny majú dopad na celú spoločnosť.
Môžem aj ja negatívum nájsť , no problema ...
Dôverujem rodine , až za hrob ...no aj človek s dôverou ma môže sklamať ...
Malý talian nasáva tie rodinné väzby s materským mliekom ...takže ak sa pozrieme trochu na juh Talianska - Neapol a či Sicília , tak v tých rodinách je niekedy dôvera až za hrob ... odbornejší názov je vendetta ...
...že mafia ... je toto pozitívne - čisté ???

Jeden černošský hudobník prišiel do Prahy pôsobiť na dlhšiu dobu. Svetobežník. Povedal, že po každom príchode do novej krajiny si naštuduje rozprávky národa. Z nich si utvára názor na mentalitu obyvateľov.
Ja som si utváral názor na mentalitu slovákov tiež ...nespočet služobných ciest mám za sebou ... niekedy na zaplakanie ...
Mne sa tá myšlienka veľmi pozdáva.
Nuž Dobšinský nemá chybu ... šak na jeho rozprávkach sme vyrástli ...

Ja takmer nepoznám jednu českú rozprávku, kde by nebol napr.čert. Ešte aj v opere.
...áááále ...čert to ber ....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať