Zavrieť

Porady

Kupa budovy

Zdravim vsetkych
vie mi niekto poradit tak v skratke co vsetko obnasa kupa domu na s.r.o spolocnost??? bude sluzit ako sidlo firmy... kam treba vsade zajst a ake normy a potvrdenia a vsetky tie byrokraticke veci budem potrebovat???? alebo mi poradte nejaku www stranku kde by som to mohla najst.
Dakujem velmi pekne.
pekny den prajem
Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    V prvom rade musíte určite spísať kúpno-predajnú zmluvu. Dala by som si na tú zmluvu dosť pozor a nerobila to len tak - "na kolene", lebo zmluvu bude potrebné dokladovať na katastri. Na katastri budete musieť ísť urobiť prevod vlastníctva - robí sa to na základe návrhu, ktorý na katastri podáte, samozrejme budú tam potrebné kolky. K návrhu je potrebné priložiť aj zmluvu, v ktorej myslím, že podpis predávajúceho musí byť aj notársky overený. Viac poradiť neviem... Snáď niekto skúsenejší.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    lenycka78
    Zdravim vsetkych
    vie mi niekto poradit tak v skratke co vsetko obnasa kupa domu na s.r.o spolocnost??? bude sluzit ako sidlo firmy... kam treba vsade zajst a ake normy a potvrdenia a vsetky tie byrokraticke veci budem potrebovat???? alebo mi poradte nejaku www stranku kde by som to mohla najst.
    Dakujem velmi pekne.
    pekny den prajem
    Lenka

    Lenycka78,nespoliehaj sa na žiadne rady, ale sa poraď s advokátom.
    Nech tú zmluvu Ti vyhotoví on,radšej zato zaplať, než aby si potom mala nejaké trable!!!!! Odtoho sú advokáti!!!!:p

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Ak stavba má slúžiť ako sídlo firmy je dobré zistiť, aký je účel využitia kupovanej stavby. Ak je to napr. rodinný dom, bude treba zmenu účelu využitia na nebytové priestory. Ak kupuje, alebo predáva právnická osoba je potrebné priložiť k návrhu na vklad aj výpis z obchodného registra originál, alebo overenú fotokópiu nie staršie ako 3 mesiace.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    porad sa s advokatom a spytaj sa na cenu zmluvy. a porad sa aj s notarom a spytaj sa na cenu zmluvy, u notara by to malo byt lacnejsie. nie je treba overovat podpisy a notar ma presne stanovene, ze kolko musi pytat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.