Zavrieť

Porady

Podvodníci s prenájmom bytov?!

Prosím, má niekto skúsenosti s podvodníkmi ohľadne prenájmu bytov? Na moju mailovú reakciu na inzerát o prenájme bytu, som bol "prenajímateľom", ktorý je, údajne, v zahraničí, vyzvaný na začatie celej transakcie vložením sumy za prenájom a zábezpeku na viazaný účet MONEYBOOKERS, zaslaním potrebných údajov...atď, atď. Samozrejme, nič také nespravím, mám silný pocit, že ide o kvalitný podvod. Prosím, stretol sa niekto už s niečím podobným?
vlado
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Mne sa to zdá nekvalitný pokus o podvod. Kľúče ti chce poslať elektronické?
    Prenajímateľ nemusí byť vlastníkom, teda by to jednoducho mohol niekto sprostredkovať tu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    vlado6363 Pozri príspevok
    Prosím, má niekto skúsenosti s podvodníkmi ohľadne prenájmu bytov? Na moju mailovú reakciu na inzerát o prenájme bytu, som bol "prenajímateľom", ktorý je, údajne, v zahraničí, vyzvaný na začatie celej transakcie vložením sumy za prenájom a zábezpeku na viazaný účet MONEYBOOKERS, zaslaním potrebných údajov...atď, atď. Samozrejme, nič také nespravím, mám silný pocit, že ide o kvalitný podvod. Prosím, stretol sa niekto už s niečím podobným?
    vlado
    Mária27 Pozri príspevok
    Mne sa to zdá nekvalitný pokus o podvod. Kľúče ti chce poslať elektronické?
    Prenajímateľ nemusí byť vlastníkom, teda by to jednoducho mohol niekto sprostredkovať tu.
    ...véééééľmi nekvalitný ......
    Lenže jeden nikdy nevie ....vždy sa nájdu pacienti , ktorí na také fintičky skočia ...

    ... keby som za jedným stolom sedel s dotyčným a videl mu do ksichtu ....nuž tak poviem , že pri takejto požiadavke by som sa asi len pousmial ....
    Že najprv peniaze a až potom zmluva a podpisy ...

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    Zrejme to bude podvod. V lete som hladal prenajom v Prahe.
    Nasiel som velmi pekny byt za priaznivu cenu priamo v centre.

    Oslovil som pana, zacala konverzacia v anglictine (naozajstnej, nie google translate)
    Dohodli sme si miesto a cas stretnutia, udajne zije v dansku, byt kupil pre dceru, ktora ale uz v prahe nestuduje.

    Pred planovanym stretnutim poslal tento mail:

    Hi again.


    Am glad you accept to meet me on 3th August. Due to huge inquires about the property ( more then 500 in less then 2 days ) i decided to deactivate the advert from the website. If you need to review the photos, i can resend them to you.




    I like your self description you made for me, and i think you're a perfect tenant for me. Before my arrival, I wish i know that you don't change your decision to meet me, because i will choose to meet only 4-5 people on the property and only 1 of them will rent the apartment. I need to be sure that you don't have any payment issue, and also I like to be sure that if you will be the chosen one, you will pay me 2 months deposit in the same day we sign the lease and handle the keys because i will stay in Prague only few hours because i have a business meeting in Warsaw, and i must be there in the next day.




    The meeting will be done between 12.30 - 18.00 in front of the property as at 21.45 i have the buss connection to Warsaw.
    There is no problems if you like the apartment we can make the lease starting from what date it's suits you ,and i will handle you the keys and the contract in the same day we meet.
    I want that the chosen tenant to don't have any payment issue and any payment delays.
    So here is what i have in mind.
    I need you to raise this amount ( 2 months deposit ) and make a deposit in any Czech Post Office, using a Postal Order C (Poštovní poukázka C) on your name, in Prague and you will ask to get also a Transfer Receipt (Dodejka) . The money will remain in Post Office till the date we meet.




    For example:


    Sender name: YOUR GIRLFRIEND NAME ,
    Receiver name: YOUR NAME , APARTMENT ADDRESS




    When we meet, and if i conclude the lease with you, and am definitely sure i will, we go at a Post office, you take the money and pay me in cash. If by any reason , i won't accept you , i will refund the Postal Order commission you had to pay when you have done the deposit ( 46 kc for the Postal Order C and 10 kc for the Transfer receipt (Dodejka) , in total 56 kc)


    So if you think you're a perfect candidate and wish to meet me on 3th , I wait your email today or tomorrow before 13.00 with the Postal Order C (Dodejka) scanned receipt.


    Tomorrow at 13.00 i will choose only 5 candidates with who i will meet there.




    Wait your response.


    zlozenie penazi na poste... netusim vsak, ako ich chcel vybrat, pokial by na poukazke bolo moje meno, ale aj tak sa mi to nezdalo

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    .... tie tvoje údaje, tie údaje - tie sú dôležité - na ich základe potom prevedie peniaze z depozitu na účet prevodným príkazom. A prašule budú FUČ.

    tom32 je offline (nepripojený) tom32

    tom32
    toto sa robi v zahranici uz roky rokuce, tiez som mal cest s akoze vlastnikom bytu, ktoru poslal divne malicke fotky pekneho apartmanu (zoskenovane z nejakeho katalogu)
    doklad, ktory od vas vyzaduju im treba 'vyrobit' a poslat... chcel by som potom vidiet ako by sa tvarili keby sa snazili neexistujuce peniaze previest inde alebo ich priamo vybrat v konkretnej institucii (vybery boli robene ludom, ktori naleteli na tento podvod cez western union)
    anglictinu nepisal native speaker

    xiarka je offline (nepripojený) xiarka

    xiarka
    POZOR PODVODNICI ONLINE – PRENAJOM BYTU V BRATISLAVE!!!! HERMINA DUNKEL!!!
    Znenie inzerátu bolo:
    Byt na prenájom
    Byty | 09.05.14 | Novostavba | Bratislava III - Nové Mesto
    Dobré autobusové spojenie. Kompletne zrekonštruovaný a zariadený, pivnica a parkovanie v cene. Plne vybavené LCD TV, káblová televízia, telefónu pevné, bezdrôtové pripojenie k internetu, klimatizácia, práčka, chladnička, mikrovlnná rúra, atď vybavené
    Cena: 260 €
    Meno: Sandra
    Email: herminaa41@gmx.de
    Z fiktívneho emailu mi prišla odpoveď.
    https://plus.google.com/110603522440013370035
    Dobrý deň ,

    Ďakujeme za Váš záujem v byte , kúpil som to pre svoju dcéru štúdiu počas svojho , ale teraz je späť doma vo Veľkej Británii natrvalo . Som neuro - onkológie lekár z Veľkej Británie . Idem si prenajať miesto pre neobmedzenú dobu . Než pôjdeme ďalej , chcem viac informácií , ako je, ako máte v úmysle používať mnoho osôb v domácnosti , niečo o sebe vedieť , ako to , čo vaša práca je , ako staré máte a ako dlho chcete zostať ostaneš , vieš . Byt je plne vybavený , sadu presne ako na obrázkoch a rekonštrukciou . Veľmi dôležité je tiež verejné vody , elektriny , kúrenie , plyn , internet , kábel , umývačkou riadu , odvoz odpadkov , rozsahu v cene od € 260 za mesiac all inclusive , a myslím , že to je praktické pre nás oboch . Všetky faktúry budú zaplatené mnou a budete musieť zaplatiť peniaze za nájom každý mesiac . Kaucia je € 260 a budete sa tam znovu na konci zmluvy ( musíte mi dať výpoveď minimálne 1 mesiac ) . Môžete použiť svoj ​​nábytok , alebo si môžete priniesť vlastný , ak dávate prednosť . Aj vám môžu zariadiť si prenajať byt odtiaľto ľahko a rýchlo . Teším sa na rokovaní od vás čoskoro .
    Prosím , kontaktujte ma na môj e - mail pre viac informácií .
    Ospravedlňujem sa za moje písanie ! Či môžeme hovoriť anglicky , ktorý bude výhodnejšie pre nás

    so srdečným pozdravom

    Hermina


    Ďalej sme komunikovali v anglickom jazyku.
    Good evening Dear

    The rent is 260 euro per month all bills included + 260 first month deposit ( they will be returned at the end of contract ) ! The bills will be payed from my bank account every month so you don`t have to wory !
    I will gladly rent the apartment to you and your boyfriend !
    I will send some photos of course !
    The apartment is non smoker also !
    I am not in the country so please if you are interested send me your name and adress and so I can send the contract and keys to the company !
    MoneyBookers hold the money to them account until you check the apartment . After you check the apartment you have to contact MoneyBookers and tell them if you keep the apartment or not ? If you keep the apartment MoneyBookers will transfer the money to my account , if you don`t keep the apartment they will return the money back to your account .


    Have a pleasent evening !



    Good day,

    Please go to Western Union office and make the payment of € 520 to Moneybookers company:


    Moneybookers Agent: Felix Masi
    Address: 180 Caledon Street
    Postal Code: E6 2EX
    City: London
    Country: United Kingdom

    The transfer commission at Western Union is approximately 3% -7%. I'll give you a useful advice, if you are asked by the Western Union agent for the purpose of transfer, you can specify that you want the money to send a friend, because it transfers for any commercial purpose an additional fee of 10%.

    After payment please send the payment confirmation from Western Union.

    Best regards !


    DAJTE SI POZOR LUDKOVIA, NIC IM NEPOSIELAJTE !!!
    xiarka Nasla som ich na jednej nemeckej stranke> http://wohnungsbetrug.blogspot.sk/20...s-hermina.html

    Podvodníci s prenájmom bytov?!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.