Zavrieť

Porady

Tlačivo na vrátenie dane

Ahojte, prosím Vás, nemá niekto tlačivo, ktorým si môžem vyžiadať od DÚ daň vrátenú zamestnancom z vlastných prostriedkov (pri ročnom zúčtovaní) a tlačivo na vrátenie daňového bonus?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    pavúčik
    Ahojte, prosím Vás, nemá niekto tlačivo, ktorým si môžem vyžiadať od DÚ daň vrátenú zamestnancom z vlastných prostriedkov (pri ročnom zúčtovaní) a tlačivo na vrátenie daňového bonus?
    Daňový bonus - je na tomto linku - stiahni si ho http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=32

    tá moja príloha je akási málo čitateľná - treba si ju zväčšiť
    Naposledy upravil sway : 03.03.06 at 06:14

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Súčasťou niektorých programov vraj je aj také tlačivo. Ja však účtujem len pomocou excelovských tabuliek, tak som napísala klasickú žiadosť o vrátenie preddavkov na daň zo závislej činnosti, priložila som k nej kópiu RZ a dala som si potvrdiť prevzatie tejto žiadosti na DÚ.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    pavúčik
    Nie je mi celkom jasné, akú kópiu RZ ?
    ročného zúčtovania preddavkov

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    sway
    ročného zúčtovania preddavkov

    OPRAVA vložila som nové:
    Tu je tlačivo a jeho pokračovaním je tá žiadosť - sú to len 2 riadky
    Naposledy upravil sway : 03.03.06 at 06:35

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    sway
    Tu je tlačivo a jeho pokračovaním je tá žiadosť - sú to len 2 riadky
    To máš ale ešte staré tlačivo.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    sway
    OPRAVA vložila som nové:
    Tu je tlačivo a jeho pokračovaním je tá žiadosť - sú to len 2 riadky

    opravila som to aj v predošlom príspevku - dík za upozornenie :p toto je nové - v prílohe

    pavúčik je offline (nepripojený) pavúčik

    pavúčik
    A čo v prípade, keď mám približne 200 zamestnancov, ročné zúčtovanie som robila v mzde za január (z preddavkov na daň) a teraz v mzde za február tiež z preddavkov. Rozumiem tomu dobre, že teraz si môžem taktiež ponížiť odvod preddavkov a o zvyšok peňazí požiadať DÚ ?
    Ako mám predložiť RZ za toľkých zamestnancov ? Nestačí len ročné hlásenie s disketou, na ktorej mám celý požadovaný súbor - všetky údaje ako na RZ ?

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Ja som prikladala len sumárny prehľad podľa zamestnancov -
    Meno, RČ, Úhrn príjmov, Poistné, Zdaniteľná mzda, Vypočítaná daň,
    Preddavok, Preplatok Sk alebo Nedoplatok Sk.

    /OLYMP má v dokumentoch šikovnú zostavičku /"Ročný prehľad
    zúčtovania preddavku na daň podľa pracovníkov"/.

    V ročnom hlásení nemáš údaj o ročnom zúčtovaní dane, máš tam len
    údaj o zrazených preddavkoch, takže to asi nebude stačiť.

    pavúčik je offline (nepripojený) pavúčik

    pavúčik
    A ak nemám takúto zostavu, mám vypisovať ručne všetkých 200 zamestnancov? Čo ak pošlem len žiadosť o vrátenie dane ?

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Takže, ak vyplatím zamestnancom ich preplatky na dani za rok 2005 vo výplate za marec, daňový úrad požiadam o vrátenie tejto sumy poníženej o daň z príjmu zamestnancov z tejto výplaty a daňový bonus a to na tačive od Aňušky?

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Alebo to urobím zvlášť a pošlem tlačivo na vrátenie daňového bonusu plus tlačivo na vrátenie dane z r. 2005?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    pavúčik
    A ak nemám takúto zostavu, mám vypisovať ručne všetkých 200 zamestnancov? Čo ak pošlem len žiadosť o vrátenie dane ?
    Zostavu by si mal mať i vtedy, keby si o nič nežiadal, môj názor.
    Aspoň v jednoduchej tabuľke s uvedením mena, vypočítaných preddavkoch, zrazených preddavkoch a rozdielu (+ či -).

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    lenkak
    Na bonus zvlášť tlačivo, na vrátenie preplatku zvlášť tlačivo.
    Ďakujem .

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Btw, to môžem použiť to tlačivo od Aňušky?

    Čo znamená táto veta v tlačive? -
    Preplatok na dani vrátený zamestnancom bol v takej výške, že ani do konca decembra 2006 ho nie je možné vysporiadať spôsobom uvedeným v par. 38 odst. 6 Zákona o dani z príjmov.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Janka6685
    Btw, to môžem použiť to tlačivo od Aňušky?

    Čo znamená táto veta v tlačive? -
    Preplatok na dani vrátený zamestnancom bol v takej výške, že ani do konca decembra 2006 ho nie je možné vysporiadať spôsobom uvedeným v par. 38 odst. 6 Zákona o dani z príjmov.
    O preplatky na dani si môžeš ponižovať odvod zrazených preddavkov až do ich výšky viac mesiacov po sebe a týmto spôsobom "rozpúšťania" preplatkov nebudeš odvádzať DÚ nič. Môže však nastať situácia, kedy je preplatok veľmi vysoký a ty tušíš, že ani do konca decembra 2006 sa ti preplatok nepodarí celý použiť....... takže už skôr požiadaš DÚ o preplatenie preplatku

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Paula
    O preplatky na dani si môžeš ponižovať odvod zrazených preddavkov až do ich výšky viac mesiacov po sebe a týmto spôsobom "rozpúšťania" preplatkov nebudeš odvádzať DÚ nič. Môže však nastať situácia, kedy je preplatok veľmi vysoký a ty tušíš, že ani do konca decembra 2006 sa ti preplatok nepodarí celý použiť....... takže už skôr požiadaš DÚ o preplatenie preplatku
    Bežne žiadam každý mesiac o vrátenie daňového bonusu, lebo je vyšší ako daň, takže toto bude môj prípad a požiadam, aby mi to vrátili naraz.

    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a dobrú nôcku .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.