Zavrieť

Porady

Daňová evidencia - postup

Prosím Vás aký je správny postup pri vedení daňovej evidencie.

Ide o kadernícke služby, doteraz sme si uplatňovali v DP paušálne výdavky, ale za rok 2012 sa nám to už neoplatí, pretože skutočne vynaložené výdaje sú vyššie ako paušál.

Potrebovala by som vedieť ako správne viesť túto evidenciu.
Príjmy sú takmer každý deň na základe dennej uzávierky z registračnej pokladne.
Výdaje sú faktúry za kadernícke výrobky, mesačné faktúry za mobil, mesačné faktúry za prenájom priestorov.

Je potrebné vystaviť ku každému príjmu - PPD (to by bolo takmer na každý deň) s priložením pásky z pokladne.
A tiež ku každému výdaju - VPD

Je možné to robiť napr. v Krose keď si stiahnem Jednoduché účtovníctvo?

Keď evidujem faktúry, tiež je potrebné viesť knihu záväzkov?

Robím to prvýkrát, tak ak bude niekto ochotný poradiť, budem veľmi vďačná.
Usporiadat
BUTTON. BUTTON.

BUTTON. je offline (nepripojený) BUTTON.

Účtovníctvo môžete viesť aj cez KROS, sťiahnuť si demo verziu a do určitej sumy účtovať tam a keď budete chcieť prejsť na plnú verziu len sa preinštalujete a všetky údaje Vám zostanú zachované.
Budete viesť PD, v ktorom budete evidovať tržby z RP ako PPD príjem za tržby, nákup kad. výrobkov ako VPD výdavok za materiál, mobil VPD výdavok služby, nájomné VPD výdavok za služby, odvody VPD....
Na základe DF bude viesť evidenciu záväzkov.
Ja účtujem tiež cez Alfu plus a som spokojná.
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

BUTTON. Pozri príspevok
Účtovníctvo môžete viesť aj cez KROS, sťiahnuť si demo verziu a do určitej sumy účtovať tam a keď budete chcieť prejsť na plnú verziu len sa preinštalujete a všetky údaje Vám zostanú zachované.
Budete viesť PD, v ktorom budete evidovať tržby z RP ako PPD príjem za tržby, nákup kad. výrobkov ako VPD výdavok za materiál, mobil VPD výdavok služby, nájomné VPD výdavok za služby, odvody VPD....
Na základe DF bude viesť evidenciu záväzkov.
Ja účtujem tiež cez Alfu plus a som spokojná.
ďakujem vám pekne za odpoveď, takže si všetko hodím do softwaru a ešte ma zaujíma ako je to konkrétne z dokladmi potom v papierovej forme, je treba povytláčať všetky PPD a VPD zo software a prilepiť k nim konkrétny blok? lebo keď mám 5x do týždňa dennú tržbu z pokladne, tak toho bude za celý rok poriadna kopa papierov.
0 0
BUTTON. BUTTON.

BUTTON. je offline (nepripojený) BUTTON.

Áno všetky doklady budete musieť vytlačiť, prilepiť k nemu príslušné bloky a chronologicky zakladať, a na konci roka si tiež PD aj všetky pomocné knihy vytlačíte. Nezabudnite na inventarizáciu pokladníc 4x ročne.
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

tohto som sa obávala, to bude papierov ... ale čo už, jasné inventarizácia..vďaka za pripomenutie

a ešte ma napadlo - kaderníčka si doteraz neviedla pokladničnú knihu, minulý rok sa iba urobilo DP s paušálnymi výdavkami, môžem tento rok začať s nulovým stavom v pokladni a urobiť iba pokladničnú knihu za rok 2012?
0 0
BUTTON. BUTTON.

BUTTON. je offline (nepripojený) BUTTON.

začiatočné stavy by mali byť podľa skutočnosti
peňažný denník môže byť s nulovým začiatkom, ale je dobré mať v pokladnici nejaký príjem aby ste nešli do mínusu, tento príjem môžete dať do PNZD, a používať ho potom na osobnú spotrebu
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mam pocit, ze zadavatelka sa pytala na danovu evidenciu a nie vedenie jednoducheho uctovnictva:

http://www.podnikajte.sk/prevadzka-f...videncia.xhtml
5 0
BUTTON. BUTTON.

BUTTON. je offline (nepripojený) BUTTON.

nika.sum Pozri príspevok
Mam pocit, ze zadavatelka sa pytala na danovu evidenciu a nie vedenie jednoducheho uctovnictva:

http://www.podnikajte.sk/prevadzka-f...videncia.xhtml
OSPRAVEDLŇUJEM SA!
Až teraz som si uvedomila po prečítaní Vášho príspevku, že som písala vedenie JU.
(až mi zle ostalo)
1 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

super a teraz čo všetko mám zle?????
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katarina-fa Pozri príspevok
super a teraz čo všetko mám zle?????
Katarína, aké sú ročné tržby v kaderníctve ? Má aj zamestnancov ?
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

tržby boli cca 4500 eur - bez zamestnancov
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katarina-fa Pozri príspevok
tržby boli cca 4500 eur - bez zamestnancov
Veď jej urob paušálne výdavky, načo sa trápiš s účtovníctvom. Tiež robím malé kaderníctvo s paušálnymi výdavkami.
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

Veronika, ja už som to urobila, už to aj odovzdala na DU, tak sa teraz pytam, ci tam moze byt nieco zle, ked som to robila tak ako mi hore poradili, nechcela uplatnit pausalne vydavky, lebo mala skutocne vydavky rovnajuce sa prijmom a tak nechcela platit dan
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katarina-fa Pozri príspevok
Veronika, ja už som to urobila, už to aj odovzdala na DU, tak sa teraz pytam, ci tam moze byt nieco zle, ked som to robila tak ako mi hore poradili, nechcela uplatnit pausalne vydavky, lebo mala skutocne vydavky rovnajuce sa prijmom a tak nechcela platit dan
Pri príjmoch 4500€ a 40% paušálnych výdavkoch by - ak nie je starobná dôchodkyňa - predsa žiadnu daň neplatila. Veď NČZD je 3644,74€.
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

v podstate som jej urobila pokladnicnu knihu, knihu bankoveho uctu, knihu pohladavok a knihu zavazkov a potom evidenciu prijmov a danovych vydavkov - z toho isli udaje do DP, myslim, ze tam nie je nic zle, akurat som zrejme robila kopec roboty navyse, co som nemusela
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katarina-fa Pozri príspevok
v podstate som jej urobila pokladnicnu knihu, knihu bankoveho uctu, knihu pohladavok a knihu zavazkov a potom evidenciu prijmov a danovych vydavkov - z toho isli udaje do DP, myslim, ze tam nie je nic zle, akurat som zrejme robila kopec roboty navyse, co som nemusela
zaškrtla si v DP, že vedie DE ?
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

okrem zivnosti je aj zamestnana na TPP
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

ano
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katarina-fa Pozri príspevok
ano
Tak je to OK, podaj DP - bez výkazov.
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

veronikasad Pozri príspevok
Tak je to OK, podaj DP - bez výkazov.
podane to bolo bez vykazov, Veronika a ty nevies poradit, co z toho som teda nemusela viest - ake evidencie, ked jej to budem robit aj buduci rok, aby som si zbytocne nerobila robotu navyse
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katarina-fa Pozri príspevok
podane to bolo bez vykazov, Veronika a ty nevies poradit, co z toho som teda nemusela viest - ake evidencie, ked jej to budem robit aj buduci rok, aby som si zbytocne nerobila robotu navyse
robila si to cez SW alebo ručne ?
0 0
Načítať ďalšie