Zavrieť

Porady

predaj firemného vozidla

Dobrý deň.
Potrebujem poradiť. Zivnostník chce po 5 rokoch predať motorové vozidlo písané na firmu. Z účtovného hľadiska sú odpisi na 0. Môže ho predať priamo z firmi alebo si ho musí najprv previesť na seba? Ak ho predá z firmi tak zrejme za trhovú hodnotu ktorá sa zaúčtuje ako POZD? Potom to musí nahlásiť DÚ do 30 dní? Zabudla som na niečo, alebo existuje lepší postup? Nie je platca DPH. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Negoti je offline (nepripojený) Negoti

    Negoti
    firma je FO? a auto je po 5. tich rokoch od čoho? vyradenia z OM?
    ak nie, ani prepis vozidla mu nepomôže....bude zdaňovať

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MINOLTA2 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Potrebujem poradiť. Zivnostník chce po 5 rokoch predať motorové vozidlo písané na firmu. Z účtovného hľadiska sú odpisi na 0. Môže ho predať priamo z firmi alebo si ho musí najprv previesť na seba? Ak ho predá z firmi tak zrejme za trhovú hodnotu ktorá sa zaúčtuje ako POZD? Potom to musí nahlásiť DÚ do 30 dní? Zabudla som na niečo, alebo existuje lepší postup? Nie je platca DPH. Ďakujem
    ÁNo, môže ho predať. Zánik DP k MV oznámiť do 30 dní. Z majetku ho teda vyradí, zaúčtuje predaj.

    MINOLTA2 je offline (nepripojený) MINOLTA2

    MINOLTA2
    ĎAKUJEM.
    Nie som účtovník. Chcela by som sa ešte spýtať, aké povinnosti bude mať voči daňovému úradu pri kúpe nového auta. Ak ho chce mať ako firemné auto tak musí byť kúpené na ičo?

    predaj firemného vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.