Zavrieť

Porady

Dni nahlásenia na úrad práce po PN

Ahojte, prosím vás, do koľkých dní sa mám nahlásiť na úrad práce po ukončení PN ?(v skúšobnej dobe mám výpoveď). Ďakujem vám veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Janina12 Pozri príspevok
    áno
    Do 7 kal. dní - vtedy ťa zaevidujú spätne od 1. dňa po skončení PN. Ak prídeš neskôr, zaevidujú ťa až od dňa kedy sa dostavíš. Chýbajúce dni si musíš doplatiť v zdr.poisťovni ako samoplatitel.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janina12 Pozri príspevok
    áno
    Zaevidovať sa môžeš až po skončení PN.

    Janina12 je offline (nepripojený) Janina12

    Janina12
    aha, ďakujem, takže teoreticky nemusím ísť hneď na druhý deň po ukončení PN na úrad práce, ale do 7 dní po skončení PN, a PP mi končí dňom ukončenia PN? na výpovedi mám dátum počas PN..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Janina12 Pozri príspevok
    aha, ďakujem, takže teoreticky nemusím ísť hneď na druhý deň po ukončení PN na úrad práce, ale do 7 dní po skončení PN, a PP mi končí dňom ukončenia PN? na výpovedi mám dátum počas PN..
    Nerozumiem ti. Zo zadania som pochopila, že pracovný pomer v skúšobnej dobe skončil a ty si na PN-ke (po skončení prac.pomeru)

    Janina12 je offline (nepripojený) Janina12

    Janina12
    počas skúšob. doby som išla na PN, a v tom mi poslali skončenie PP. Ale keďže som PN, tak som pochopila, že PP mi skončí až dňom skončenia PN.
    a ešte jednu otázku by som mala, keď by som dostávala dávku v hmotnej núdzi (asi 60 eur/mes), tak si môžem na dohodu zarobiť max 143,40 eur? Ďakujem veľmi pekne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Janina12 Pozri príspevok
    počas skúšob. doby som išla na PN, a v tom mi poslali skončenie PP. Ale keďže som PN, tak som pochopila, že PP mi skončí až dňom skončenia PN.
    a ešte jednu otázku by som mala, keď by som dostávala dávku v hmotnej núdzi (asi 60 eur/mes), tak si môžem na dohodu zarobiť max 143,40 eur? Ďakujem veľmi pekne.
    Počas skúšobnej doby môže skončiť pracovný pomer aj keď si PN. Tak si zisti, či naozaj ku skončeniu prac.pomeru došlo. Ak nie - skúšobná doba sa predlžuje o dobu PN-ky.

    Sumu 143,40 môžeš na dohodu zarobiť ako uchádzač o zamestnanie. Či ti pri takomto príjme vyjde dávka v HN, závisí od počtu spoločne posudzovaných osôb, nároku príspevku na bývanie a pod.
    Do príjmu ti započítajú 75 % z čistej mzdy a nárok ti vznikne len v prípade, ak dávka v HN bude vyššia ako tvoj príjem = doplatia ti rozdiel.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Janina12 Pozri príspevok
    Ďakujem Vám, ale nerozumiem poslednej vete.
    čomu nerozumieš ? Ak si napr. sama a nevznikol ti nárok na príspevok na bývanie, tvoj príjem prekročí pri hrubej mzde 143,40€ stanovenú sumu a žiadnu dávku v HN ti ÚP nevyplatí. (neprepočítavala som presné sumy).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.