Zavrieť

Porady

živnostník a spoločník s.r.o.

Ahojte, viete mi prosím niekto poradiť? Ak je niekto živnostník a založí si s.r.o. aké povinnosti mu plynú ako spoločníkovi s.r.o.?
Živnosť bude fungovať naďalej, s.r.o bude vykonávať inú činnosť ako živnosť.
Živnostník bude len majiteľ teda spoločník s.r.o a konateľ už bude niekto iný.
Ja uvažujem tak, že ak živnostník platí odvody tak ako spolumajiteľ s.r.o by už nemal platiť žiadne odvody. Sú ešte nejaké iné povinnosti, ktoré bude ako spoločník mať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak chce platiť ako spoločník môže, ale nemusí......
    a povinnosti ako spoločník má, ale ktorá oblasť ťa zaujíma,?

    dadkapo je offline (nepripojený) dadkapo

    dadkapo
    Spoločníkom sa stáva z dobrej vôle, keďže konateľ ním byť nemôže aby mohol ostať evidovaný na ÚP. Tak hlavne ma zaujímajú veci, ktoré môžu byť na príťaž spoločníkovi a či mu hrozia z tejto funkcie nejaké riziká a pod.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    dadkapo Pozri príspevok
    Spoločníkom sa stáva z dobrej vôle, keďže konateľ ním byť nemôže aby mohol ostať evidovaný na ÚP. Tak hlavne ma zaujímajú veci, ktoré môžu byť na príťaž spoločníkovi a či mu hrozia z tejto funkcie nejaké riziká a pod.

    pokiaľ viem, spoločník nemôže byť evidovaný na UPSVaR....

    dadkapo je offline (nepripojený) dadkapo

    dadkapo
    že vraj nie. Spoločníka nezaevidujú na úrad práce a keď je evidovaný tak sa musí odhlásiť ak sa stane spoločníkom. To som si overovala na úrade.
    Preto ten dotyčný chce byť len konateľom a za spoločníka dať brata, ktorý je živnostník a platí odvody.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dadkapo Pozri príspevok
    že vraj nie. Spoločníka nezaevidujú na úrad práce a keď je evidovaný tak sa musí odhlásiť ak sa stane spoločníkom. To som si overovala na úrade.
    Preto ten dotyčný chce byť len konateľom a za spoločníka dať brata, ktorý je živnostník a platí odvody.
    pokiaľ spoločník bude iba spoločník a nebude mať zo sro príjem, tak nemusí nič platiť - žiadne odvody.
    Naopak, bude mať nárok na podiel zo zisku - a z toho sa už odvody budú platiť - takže pozor pri vyplácaní podielu - lebo ten zrejme bude chcieť brat v postavení konateľa.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    dadkapo Pozri príspevok
    že vraj nie. Spoločníka nezaevidujú na úrad práce a keď je evidovaný tak sa musí odhlásiť ak sa stane spoločníkom. To som si overovala na úrade.
    Preto ten dotyčný chce byť len konateľom a za spoločníka dať brata, ktorý je živnostník a platí odvody.
    to je tá "najlepšia" kombinácia založiť si firmu a brata spraviť spoločníkom, a ja byť len konateľom (že by sa mohol brat poriadne nasrať keby mala firma poriadny zisk a konateľa vykopnúť) kto zbaví spoločníka podielu?

    živnostník a spoločník s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.