Zavrieť

Porady

Pitevná správa - mám ako syn nebohej matky na nu nárok?

Dobrý deň. Chcel by som sa informovať, mamina bola 24. januára 2013 na operácii so srdcom pri ktorej zomrela, robili jej dvojitý bajpas. Avšak 4.januára 2013 prekonala v poradí už 4 infarkt, je vôbec možné, aby ju operovali po tak krátkej dobe po poslednom infarkte? Nebolo srdiečko moc oslabené? Operovali ju v BB, pitevnú správu nám neposlali a do telefónu nám povedali len to, že jej srdiečko sa po operácii nenaštartovalo. Keď sme chceli pitevnú správu, pani v BB nám povedala, že si máme podať žiadosť, ktorá môže byť zamietnutá. Mám ako jej syn právo na pitevnú správu? Musia mi ju dať? Vopred ďakujem za informácie a rady ako ďalej postupovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    V zmysle zákona 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti máte ako syn zomrelej podľa § 25 nárok na sprístupnenie údajov zo zdravotnej dokumentácie (1) formou nahliadania do zdravotnej dokumentácie osoby b) manželovi alebo manželke, dieťaťu alebo rodičovi alebo ich zákonnému zástupcovi po smrti tejto osoby, a to v celom rozsahu;

    Pitevná správa ale nie je súčasťou zdravotnej dokumentácie. V nemocnici ju nezískate. Pitva bola realizovaná na pracovisku Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, predpokladám že v Banskej Bystrici.

    Obráťte sa preto priamo na príslušné pracovisko ÚDZS v Banskej Bystrici - kontakt nájdete na stránke http://www.udzs-sk.sk/kontakty-praco...ml?page_id=110 Takúto správu by s vami mal ale asi osobne prebrať lekár a vysvetliť prípadné vaše otázky.. predpokladám

    Ak by sa vystytol problém, obrátil by som sa priamo na riaditeľstvo odboru súdneho lekárstva a patologickej anatómie. Kontakt tu (je posledný): http://www.udzs-sk.sk/kontakty-praco...ml?page_id=948

    Tým že UDZS nie je zdravotnícke zariadenie a pitevný nález teda asi nie je zdravotná dokumentácia, asi na ňu "právny nárok" nie je. V každom prípade na stránke UDZS sa v časti otázok a odpovedí na jednom mieste píše "Oprávnená osoba má právo dostať informácie z vykonanej pitvy".. Takže predpokladám, že vám ju UDZS poskytne - aj s príslušným vysvetlením.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    veronikasad, kukučka, Zita5, arizona, BXLmiami, miramax1
    6

    Pitevná správa - mám ako syn nebohej matky na nu nárok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.