Zavrieť

Porady

Poplatok za uloženie do zbierky listín

prosím Vás, vie mi niekto poradiť, či uloženie ÚZ do zbierky listín na obchodný register je tento rok spoplatnené?
Neviem, či mám robiť rezervu a v akej výške?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    Do kedy sa musí zaslať ÚZ na OR a musí sa to vôbec? Stačí, keď sa to pošle aj poštou?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ziarowka
    Do kedy sa musí zaslať ÚZ na OR a musí sa to vôbec? Stačí, keď sa to pošle aj poštou?
    Ak vám vyplýva z nejakého zákona zverejňovať účtovnú závierku v zberke listín, tak ju tam musíte zverejniť v lehote, akú vám ukladá zákon - podľa zákona o účtovníctve je to 30 dní od schválenia UZ.

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    Ešte sa chcem opýtať, či súčasťou UZ zasielanej na OR je aj zápis z valného zhromaždenia a či musí byť overený notárom. Taktiež mám prosbu na tých, ktorí také niečo už robili, aby napísali akú formu má mať zápis z VZ.
    Ďakujem

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ziarowka
    Ešte sa chcem opýtať, či súčasťou UZ zasielanej na OR je aj zápis z valného zhromaždenia a či musí byť overený notárom. Taktiež mám prosbu na tých, ktorí také niečo už robili, aby napísali akú formu má mať zápis z VZ.
    Ďakujem
    Na schávlenie UZ nie je potrebná notársky overená zápisnica z VZ. Notársky overená sa vyžaduje len v niektorých prípadoch ako napr. zvýšenie/zníženie zákl. imania, zmena stanov, predaj podniku alebo časti.

    Do zbierky listín stačí dať iba UZ, zápisnicu z VZ nie je treba predkladať.

    Poplatok za uloženie do zbierky listín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.